Skocz do zawartości

Obsługa IPOD w Alpinach CDA, pytanie o jakość dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przypomina mi się stary temat z czasów, gdy wychodził pioneer 80prs i gdzie sporo ludzi też było nastawionych do niego raczej negatywnie.

 

Zacytuję nawet post z tamtego tematu 

 

 

No widzę, że towarzyswo standardowo podchodzi do nowości.
Jeszcze nikt nie słyszał i nie miał w ręku, ale wszyscy już opluli w myśl zasady, że NOWE = BEZNADZIEJNE.
No bo jak sprzęt za 400$ może grać lepiej od sprzętu za 1000$ kupionego 7 lat temu

 

 

Według mnie również, nie ma co wieszać psów na nowym modelu BEZ wcześniejszego odsłuchania go i to w przyzwoitych warunkach w przyzwoitym towarzystwie (mam na myśli oczywiście towarzyszący sprzęt :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine cde 178bt > kabelek usb-ipod (5zł) > i jakiś ipodzik, wedle uznania. Teraz na prawdę kosztują śmieszne pieniądze.

 

Jest bardzo ok:) Świetne i pełne sterowanie ipodem w dwie strony.

 

 

Mam tak samo, jest git majonez. Nie myślę już wracać do CD. Wszsytko mam w osobnych folderach, z szukaniem alfabetycznym, perfekcja. Mam Ipod Classic 120GB używka z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się "podepnę" pod temat, co z nowych radyjek(nie musi być nic super) posiada na pokładzie czasy(zwrotka zbędna), DAB+ i obsługę plików po usb(WAV, Flac) lub karcie sd?

 

Coś w ten deseń:

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-X8700DAB/page.html

ale z czasami, Pionek ich nie ma.

 

Albo ten Kenwood:

http://www.elcoexim.com.pl/car-audio/kenwood/odtwarzacze/bluetooth/kenwood-kdc-bt73dab-detail

 

Kenio nie odtwarza flac.

 

Jeśli ktoś coś ma ciekawego do powiedzmy 1,5 tys to poproszę o podpowiedź. Potrzebuję jakiegoś piżdzika do słuchania w drodze do roboty ("aż" 5-10 min) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a czasy, zwrotę,dab i flac znajdziesz w UTE 93dab

 

A no widzisz, dzięki Jarku, bo doczytałem się tylko tego , który wcześniej podpowiadałeś czyli UTE-92, a mnie chodzi jedynie o coś co pogra DAB+ tak na co dzień i od czasu do czasu odtworzy coś z pena , jadąc do Nas, mam sporo muzyki we Flac i wtedy konwertowanie na WAV trochę by zajęło. Podziękował. :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie IPODa, dużo nad tym myślę i jednak sam nie do końca jestem przekonany, sporo jest informacji że przy niektórych przejsciówkach jest problem z ładowaniem (nie ma go), no i ta jakość dźwięku. Chyba nie warta skórka za wyprawkę. Skłaniam się jednak ku sprzętowi z USB, aktualnie myslę nad sh1000 albo clarionie cz702e (nie, nie przeszkadza mi że szumi :) ), nie ukrywam że zaciekawiło mnie te UTE-92, w sumie ciekawe radio, z tym że szkoda mi inwestować 6 stów w grajka, który za pół roku będzie warty połowe, tym bardziej że w tym budżecie już można coś ciekawego w używce kupać. Ale fajnie by było jakby ktoś na forum opisał jak to gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak już zacząłem szperać po Alpine, bo wczoraj Kenie ,JVC i Pioneera przestudiowałem, to znalazłem jeszcze przed chwilą takie coś, czyli w sumie chyba UTE-93 tylko dodatkowo  klasycznym napędem CD, oprócz USB i obsługi Ipoda.

 

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/ALPINE/RADIA_CD/CDE-196DAB?s1=1

 

Nie wiem czego się spodziewać po graniu , ale ma wszystko co chcę ,czasy ,DAB,USB i CD. Aha i aby nie było ,że OT to ma obsługę Ipoda, tak po starym złączu tym 30 pin jak i nowszych Lighting (czy jak to się tam nazywa w ogryzkach).


 

 


Skłaniam się jednak ku sprzętowi z USB

 

No i dobrze się skłaniasz bo mnie rozwiązania Alpine z boxami itp nie odpowiadają jakościowo, co za sens wyciągać cyfrowy sygnał z Ipoda aby przesłać go po analogowym Ainet, przemielić w jednostce radia na cyfrę, potem znowu zamienić na analog na wyjściu RCA? Gra to średnio, ale błogosławieni co nie słyszą i się cieszą, w sumie mają lżej. Mam tutaj na myśli rozwiązania pod starsze Alpiny z dodatkowym boxem po Ainet, jednak chyba najnowsze radia są lepiej przygotowane pod obsługę Ipoda typowo po samym kablu USB-Ipod.

 

 

 


nie ukrywam że zaciekawiło mnie te UTE-92, w sumie ciekawe radio, z tym że szkoda mi inwestować 6 stów w grajka, który za pół roku będzie warty połowe, tym bardziej że w tym budżecie już można coś ciekawego w używce kupać.

 

Przesadzasz, 570 zł za nowe radio z GW to szkoda kasy, to ile wedle Ciebie nie szkoda i ile powinno kosztować? Mają je zrobić z dykty i tektury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w sprawie IPODa, dużo nad tym myślę i jednak sam nie do końca jestem przekonany, sporo jest informacji że przy niektórych przejsciówkach jest problem z ładowaniem (nie ma go), no i ta jakość dźwięku. Chyba nie warta skórka za wyprawkę. Skłaniam się jednak ku sprzętowi z USB, aktualnie myslę nad sh1000 albo clarionie cz702e (nie, nie przeszkadza mi że szumi :) ), nie ukrywam że zaciekawiło mnie te UTE-92, w sumie ciekawe radio, z tym że szkoda mi inwestować 6 stów w grajka, który za pół roku będzie warty połowe, tym bardziej że w tym budżecie już można coś ciekawego w używce kupać. Ale fajnie by było jakby ktoś na forum opisał jak to gra :)

Alpiny o których była mowa... są podłączane przez usb i każde jabłuszko jest ładowane. Nie ma żadnych "przejściówek". Skoro thomas uważa, że podczas jazdy nie usłyszy różnicy na swoim setupie, to na prawde nie ma co gdybać nad tym spadkiem jakości w twoim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ładowania - mój KCA nie ładuje IPoda Touch 3G - potrzebna jest dodatkowa przejściówka (koszt około 60zł). 

 

 

Alpiny o których była mowa... są podłączane przez usb i każde jabłuszko jest ładowane. Nie ma żadnych "przejściówek". Skoro thomas uważa, że podczas jazdy nie usłyszy różnicy na swoim setupie, to na prawde nie ma co gdybać nad tym spadkiem jakości w twoim przypadku...

 

Ja sprawdzałem u siebie na postoju i podczas jazdy. Wniosek - różnice między KCA a CD słychać. Tyle, że nie każdemu to będzie przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


różnice między KCA a CD słychać

 

No ale teraźniejsze/nowsze radia nie potrzebują KCA i różnic może wcale nie być . Sam nie testowałem , bo jak miałem cde178 , to nie miałem iphona. 

 

Kiedyś zapowiedziałem że wrócę do Alpine jak tylko przez USB będą czytać coś lepszego niż mp3  i chyba czas nadszedł  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, 570 zł za nowe radio z GW to szkoda kasy, to ile wedle Ciebie nie szkoda i ile powinno kosztować? Mają je zrobić z dykty i tektury?

 

Trak, wg. mnie cena nie jest wysoka jak na standardy alpine, ale tego typu radia bardzo szybko tanieją i wg. mnie warto poczekać 0,5 roku aż będzie nieco tańsze. Bo stanieje na pewno.

 

EDIT: Powalla, napisz recenzje gdzieś jak już bedzięsz posiadaczem. Sam mocno się nad tym ute zastnawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale tego typu radia bardzo szybko tanieją

 

Każdy sprzęt tanieje i wiadomo że używka będzie taniej kosztować niż nówka. Jako nowość kupiłem 702 , 178  i jakoś przy odsprzedaży "traciłem" na nich po odsprzedaży z  stówkę , czy dwie . Czy to dużo za  "poznanie i testy sprzętu" ? Znam ludzi co tyle na fajki w tydzień wydają  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...