Skocz do zawartości

Obsługa IPOD w Alpinach CDA, pytanie o jakość dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie Ska jest  takim samym samochodem jak wszystkie inne , ma cztery koła i kierownicę plus wlew na paliwo :wink2: .

CDA tez byly drozsze i tansze, lepiej i gorzej grajace, wiec porownanie nie na miejscu. Swoja wypowiedz podtrzymuje, "A" oznacza AiNet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

CDA tez byly drozsze i tansze, lepiej i gorzej grajace, wiec porownanie nie na miejscu. Swoja wypowiedz podtrzymuje, "A" oznacza AiNet.

 

 

No z tego co ja pamiętam Kris, to literka A oznaczała całą linię produktów lokowanych klasowo wyżej od innych a nie Ainet.

 

Tak jak w autach masz klasę wyższą, średnią i miejską.

 

To dlatego Naka Ci wspomniał o Sce, że także jest samochodem jak inne, ale znaczek czyni różnicę. I Daewoo i Ską dojedziesz do celu, pytanie jak? ;)

Serie CDA to nie CDE itd. Ja ubolewam tylko ,że Alpine wycofało się w zasadzie z jednostek klasy CDA. I pozostawiło w ofercie średniaki CDE UTE itp.

Ale jeśli wedle wrażeń z forum , nie gra to tak żle i całkiem przyzwoicie to ja osobiście jako następcę na co dzień zamiast tego co miałem widzę na 95% takie coś:

http://www.alpine.de/p/Products/cd-head-units19/cde-196dab

 

Czasy, zwrotka, DAB, Ipod, USB i Flac.  W cenie dobrego tysiąca, nie wiem czy na tą chwilę coś mądrzejszego w relacji cena/jakość/funkcje, się wymyśli.

 

 

Czy dobrze rozumuje? iPod podpięty po USB jest dla jednostki jedynie nośnikiem danych, a za "produkcję" dźwięku odpowiada dalej jednostka?

 

 

Dobrze rozumujesz i na tym polega cały pic i przewaga najnowszych klocków. 10 lat im to musiało zająć,zwłaszcza Alpine, stało długo okoniem robiąc kasę na dodatkowych boxch i przystawkach, choć dalej oczywiście , kabelka za free do ipoda nie dostaniesz w komplecie.... Jest do zakupu osobno... :D

Podobnie radio z DAB, owszem DAB jest, ale tam gdzie JVC czy Kenwood daje komplet z anteną, Alpine też daje , ale antenę osobno do zakupu... :rotfl::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czasówka, zwrotka, parametryk i flaczki z USB, tel po BT...

 

No tak Karol, ale czy nie chciałbyś od czasu do czasu włożyć swojej ulubionej płyty np na spocie zamiast pena? Dlatego ja skłaniam się ku modelowi odrobinę droższemu z funkcjami UTE ale z klasycznym napędęm oprócz portu USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No z tego co ja pamiętam Kris, to literka A oznaczała całą linię produktów lokowanych klasowo wyżej od innych a nie Ainet.

 

Czyli wedle tej logiki CDA 105 BT nalezalo by uznac za cos lepszego niz CDE 178 - hmmm byc moze...

Mysle ze takie (przytoczone przez Trucka) szeregowanie mozna bylo stosowac do chwili wyjscia CDA 9887 - potem sie to chyba zaczelo rozmywac i roznica glownie sprowadzala sie do literki A jako tej obslugujacej Ainet. Glownie bylo to widoczne przy wszelakich multimedialnych wynalazkach  typu IDa IXA ktore jakos nie wykazywaly swej supremacji nad stacjami serii Ive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Karol, ale czy nie chciałbyś od czasu do czasu włożyć swojej ulubionej płyty np na spocie zamiast pena? Dlatego ja skłaniam się ku modelowi odrobinę droższemu z funkcjami UTE ale z klasycznym napędęm oprócz portu USB.

Chyba mi nie zalezy... Od tego mam audio w domu ;) tam sie nie zrysa, nada klimatu itd. A podczas jazdy i tak nie bedzie mi dane ekscytowac sie wszystkimi smaczkami + dodatkowo martwic sie czy naped na mrozie wczyta i czy trybik nie bedzie halasowal. Pendrive mozna 128 gb dac i kazdy znajdzie cos dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie jest, tego nie wiem, tak jak napisałem było w czasie serii o jakich wspomniałeś gdzie kupujący miał jaśniejszy obraz akcji. Obecnie pewnie ogranicza się to pewnie do dużo mniejszych różnic, lub wręcz tylko dodaniem programowo jakiejś fukcjonalności.

Najlepszy przykład jak to się ma ,że instrukcja obsługi dla tego wspomnianego przeze mnie CDE196DAB, jest wspólną z UTE-93DAB, różni się zaznaczeniem ,że dział "odtwarzacz CD" odnosi się do CDE, reszta instrukcji i funkcje jota w jotę to samo.

Cena detal za CDE 269, cena za UTE 209, czyli 60 eur dopłaty za napęd :)

 

 

Aby było śmieszniej odpowiednikiem UTE-92 tylko z dodanym napędem CD oprócz tego co ma UTE-92 jest CDE-193BT , przy cenie detal 139 za UTE i 179 za CDE, tutaj dopłata za napęd cd to 40 eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wedle tej logiki CDA 105 BT nalezalo by uznac za cos lepszego niz CDE 178 - hmmm byc moze...

 Nikt nie neguje tego , ze w danym czasie ukazywały się mniej lub bardziej udane modele .

Ale tu rozmawiamy o "pozycjonowaniu " produktu z punktu widzenia producenta ( co za tym idzie- stosowanych rozwiązań, podzespołów , czy fabryk ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś Aineta w podstawowych modelach ?

Zastanów się czasem zanim ręce spadną na klawiaturę :wink2:

Zastanawiam sie, spokojna głowa, wypowiedz dotyczyła tylko co oznacza "a" na końcu, jeśli mówimy o rownolegle produkowanych modelach to nie ma watpliwości ze cda były lepsze od podstawowych modeli. Samo wyposażenie w magistrale ainet juz o tym świadczy.

Tylko nie ma co mieszać do tego współczesnych cde, bo juz sie takich cda nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia CDA jak i zmieniarki CHA to były jednostki z magistralą Ai-net.

CDM mają magistralę M-bus. Mają inne złącza, bezpośrednio nie można było łączyć np. radia CDE ze zmieniarką CHA ale opcjonalnie był moduł który to umożliwiał.

CDE nie posiada magistrali Ai-net ani M-bus.

To samo z kaseciakami które odpowiednio były TDA(Ai-net) i TDM(M-bus) i TDE(bez sterowania zmieniarką).

 

Ai-net wprowadzono później, pewnie dlatego że M-bus miał jakieś ograniczenia.

Nie jest tajemnicą, że jednostki lepsze/bogato wyposażone miały Ai-net'a a tańsze/uboższe M-bus'a.

 

W starszych jednostkach( nowych nie znam i nie interesują mnie) tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...