Skocz do zawartości

Auto detailing -pytania, porady, podpowiedzi


csbiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jakis warsztat w Krakowie od polerki polecicie? Probowalem woski zwykle i koloryzujace i to tylko strata kasy poza tym ze lakier robi sie bardziej sliski to nic nie daje rysy koliste jak byly tak sa. Jak znacie kogos kto tanio i w miare solidnie ogarnie polerke calego auta to dajcie namiary. Dzieki.

 

Sam nie chce sie bawic bo slyszalem ze mozna szkod narobic sama pasta lekkoscierna a co dopiero maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie czy jakis warsztat w Krakowie od polerki polecicie? Probowalem woski zwykle i koloryzujace i to tylko strata kasy poza tym ze lakier robi sie bardziej sliski to nic nie daje rysy koliste jak byly tak sa. Jak znacie kogos kto tanio i w miare solidnie ogarnie polerke calego auta to dajcie namiary. Dzieki.

 

Sam nie chce sie bawic bo slyszalem ze mozna szkod narobic sama pasta lekkoscierna a co dopiero maszynowo.

Uderz do aeron tu z forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ręcznik teraz uzywam gyeon-a silka :)

 

Bardzo fajny produkt. Flufiki awansowały do kół i wnęk :hyhy:

 

Zobacz ofertę: GYEON Q2M Silk Dryer 70x90 RĘCZNIK DO OSUSZANIA!

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6486477056

 

Sa dwa rozmiary. Żona po użyciu tego mniejszego ręcznika do osuszania kabiny prysznicowej oddała mi dotychczas używanego flafika pomimo iż ten był większy :hyhy: po prostu lepiej sobie radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie na dwa wiadra, prick bort. Kolejne mycie, tenzi prix potem płukanie, glinka ostatnie mycie, suszenie (tutaj kiepsko bo jeden dość cienki recznik) i wosk hi-temp. Efekty jak na zdjęciach.

 

Woda musiala być dość twarda, bo na szybach zostało mi dużo osadu (zapewne z kamienia).

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/6c20a66326b72a1eb72c6460775b9602.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/192b212511dfafb0b0dec6b4c6b5ba19.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/4f9da5b6a0525aef050e553e4b861065.jpg

 

I jeszcze ten osad.

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/6d647a9f742449b58f9725a7fde8c408.jpg

 

Jutro spróbuję woda z octem, jak się nie uda będę musiał podjechać po jakiś specyfik.

 

P. S. Kto z was używa "niewidzialnej wycieraczki"? O ile czytam że są różne opinie co do stosowania na przednia szybę, ale nalozylbym z chęcią na boczne... Jakieś opinie?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to szukam dobrego mleczka. Mam takie jakby wżery od pyłku drzew nie puszcza zwykłym płynem.

 

Myślałem o auto glym maja takie mleczko do polerki. Co sądzicie?

Bartek ładnie poszło.

Co do szyb weź mikrofibre i nawet sama woda powinno ci zejść a jak nie to weź żonie płyn do szyb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to szukam dobrego mleczka. Mam takie jakby wżery od pyłku drzew nie puszcza zwykłym płynem.

 

Myślałem o auto glym maja takie mleczko do polerki. Co sądzicie?

Bartek ładnie poszło.

Co do szyb weź mikrofibre i nawet sama woda powinno ci zejść a jak nie to weź żonie płyn do szyb :D

Bez przesady - aż tak mało zaradny nie jestem... Podczas mycia płynem do szyb zobaczyłem że to nie schodzi...mikrofibra też nie.

 

Wydaje mi się ze to pozostałości po pianie z szamponu...

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta A8 jakoś Ci się zmniejszyła w tym Wrocku , no i kolor zmieniła ? :szok:

 

 

Jak masz jakąś pastę polerska, to na gąbkę ją i na szybę . Spokojnie , żeby "porysować" szybę to się trzeba naprawdę przyłożyć i to nawet maszynką . Oczywiście potem wymyć szybę IPĄ i powinno być OK.

 

Autoglym i nawet Nielsen ma takie mleczko do szyb w swojej ofercie ale drogie to i ...zbyteczne mając pastę polerską lub cleaner lekko ścierny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyś nie przesadził bo widziałem jak gość maszynka polerował szybę przednią pastą bo miał smugi po wycieraczkach szyba 10 lat miała od nowości tak załatwił szybę soczewki porobil i nie szło przez to patrzeć w końcu wymienił tą szybę na nową ale efekt końcowy udał mu się hehehe szyba super czysta i bez rysek bo nową sobie zafundował .

 

Wysłane z mojego LG-H815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyś nie przesadził bo widziałem jak gość maszynka polerował szybę przednią pastą bo miał smugi po wycieraczkach szyba 10 lat miała od nowości tak załatwił szybę soczewki porobil i nie szło przez to patrzeć w końcu wymienił tą szybę na nową ale efekt końcowy udał mu się hehehe szyba super czysta i bez rysek bo nową sobie zafundował .

 

Wysłane z mojego LG-H815

Zrobił to pastą polerską czy tlenkiem ceru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z ta niewidzialna wycieraczka to jaja. Kumpel przed sprzedażą mi tym zrobil przednia szybę. Pod slonce reflexy byly tak duze ze nie dalo sie Jechać myslalem ze to moj plyn do stryskófff ale dopiero porzadnen mycie szyby plus woskowanie reczne usunely problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wolno przednich szyb polerować.

 

Kto tak powiedział ?  :szok:

Jak masz jakąś pastę polerska, to na gąbkę ją i na szybę . Spokojnie , żeby "porysować" szybę to się trzeba naprawdę przyłożyć i to nawet maszynką . Oczywiście potem wymyć szybę IPĄ i powinno być OK.

 

Autoglym i nawet Nielsen ma takie mleczko do szyb w swojej ofercie ale drogie to i ...zbyteczne mając pastę polerską lub cleaner lekko ścierny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niewidzialnej wycieraczki"?

 

 

Do mycia szyb używam takiego płynu Piszą, że ma właściwości hydrofobowe i chyba coś w tym jest, bo kropelki nie rozlewają się po szybie tylko spierniczają. Efekt podobny jakby na rozgrzaną patelnię wlać wodę ;)

 

 

 

Woda musiala być dość twarda, bo na szybach zostało mi dużo osadu (zapewne z kamienia)

 

 

 

Dlatego ja uruchomiłem własne ujęcie wody.

 

post-7749-0-69400500-1475241630_thumb.jpg

 

Z kranu tylko myję, nakładam pianę i spłukuję myjką, mycie rękawiczką,  potem z wiaderka spłukuję deszczówką. Niestety mam czarne auto i białe ślady były bardzo widoczne po wodzie z rur, w dodatku strasznie ciężko to usunąć jak przyschnęło, a tak spokój. 

 

Jest czas żeby kropelki popstrykać ;)

 

post-7749-0-97610100-1475241814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Na szyby jako niewidzialną wycieraczkę polecam

Dimondbrite.

Sprawdza się rewelacyjnie, stosuje  4 lata.

Odzwyczaja używania wycieraczek.

 

http://detailing-kosmetyki.pl/p/1550/397/diamondbrite-niewidzialna-wycieraczka-rain-screen-250ml-ochrona-przed-deszczem-parowaniem-szyby.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...