Skocz do zawartości

Auto detailing -pytania, porady, podpowiedzi


csbiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat sugerowany na forum już kilka razy ale jakoś nikt się zebrać nie mógł;)

 

Doświadczenia wielkiego nie mam ale od siebie mogę polecić np płyn do mycia felg Tuga chemie alu teufel spezial, bardzo dobrze myje zapieczony brud i kurz, w większosći przypadków nawet nie muszę zruszać pędzelkiem brudu. Ostatnio zakupiłem polecany K2 Roton i tu niestety dno, fakt sporo tańszy i już wiadomo czemu - słabo myje, wszystkie felgi trzeba lecieć pędzlem itd...

Tu foty tugi w akcji:

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/ikocrgax4h09p2g4l1g6_1415026193.jpghttp://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/wq01oe61gscawfqin17q_1415026201.jpghttp://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/3edpvilzcw27xgg5np8x_1415026197.jpg

 

Fajnym i niedrogim dodatkiem jest rain x-niewidzialna wycieraczka... Ogólnie kolejny tani specyfik ale np na bocznych szybach się dość długo utrzymuje, na przedniej to niestety czasami trzeba umyć wycieraczek żeby zmyć kurz np i niestety szybko traci swoje właściwości, ciekaw jestem jak się spisują droższe odpowiedniki:)

 

No i na koniec poleci mi ktoś jakiś quick detailer?;) Miałem z schiny garage lecz niestety jakimś cudem mazał mi się(albo gryzł się z woskiem albo trafiłem na jakiś stary/trefny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tuga w tej cenie nie ma dla mnie konkurencji  :super:

 

Jeśli piszesz o QD od Shiny Garage "Morning Dew" - też mi się mazał :P Dopiero Przemcio zaprezentował jak on go aplikuje  :wink: Przelewa do małej buteleczki z małym aplikatorem, psikasz na lakier, przecierasz szmatką i na koniec jeszcze raz drugą szmatką - jest bajka  :ok:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Fajnym i niedrogim dodatkiem jest rain x-niewidzialna wycieraczka... Ogólnie kolejny tani specyfik ale np na bocznych szybach się dość długo utrzymuje, na przedniej to niestety czasami trzeba umyć wycieraczek żeby zmyć kurz np i niestety szybko traci swoje właściwości, ciekaw jestem jak się spisują droższe odpowiedniki:)

 

U mnie Gyeon Q2 View wytrzymal ostatnio ok 20tys kilometrow, czyli ok rok czasu (przednia szyba). Przy wiekszych predkosciach sprawdza sie rewelacyjnie. )

 

 

 


No i na koniec poleci mi ktoś jakiś quick detailer?

 

Osobiscie uzywam QD od Megsa. Dociera sie bardzo dobrze, nie zostawia zadnych sladow.  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do QD to moge polecić Auto Finesse Finale, o mazaniu nie ma mowy i ma przyjemny zapach.

 

A kto poleci jakiś dobry środek do pielęgnacji czarnych plastików zewnętrznych i opon? uoś uniwersalnego dojednego i drygirgo jednocześnie. Obecnie mam Cartek Vinyl TP49 ale chetnie sprawdzę coś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ostatnio zakupiłem polecany K2 Roton i tu niestety dno, fakt sporo tańszy i już wiadomo czemu - słabo myje, wszystkie felgi trzeba lecieć pędzlem itd...

 

Taaa jasne ... Z Bulim robiliśmy na pikniku testy i Roton umył fele Krismana (a ponoć daaawno nie mył) w sposób identyczny jak Tuga , ba a Buli uznał nawet iż szybciej spływający K2 jakby działał szybciej ;) Moje domowe testy również przynoszą identyczne wnioski, a testowałem K2 również z Valetpro, angelwaxem, prixem i nawet ironemX . Za taką kasę jest nie do przebicia.

 

Na duży plus K2 jest też fakt iż nim można całe auto wypsikać , a Tuga z powodu swojej żelowej konsystencji przy używaniu do lakieru po prostu szybciej wyjdzie z butelki ;)

 

 

RainX nie ściągniesz z szyby zwykłym płynem do szyb, szamponem do auta , czy tez nawet APC  lecz on usuwa się poprzez używanie wycieraczek i to własnie one go mechanicznie usuwają z szyby .

 

Jaki QD? Oj to temat rzeka! Każdy ma swój ulubiony , ba nawet mixy kilku QD ostatnio testuję i sam zmieniam QD w zależności od humoru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto poleci jakiś dobry środek do pielęgnacji czarnych plastików zewnętrznych i opon? uoś uniwersalnego dojednego i drygirgo jednocześnie. Obecnie mam Cartek Vinyl TP49 ale chetnie sprawdzę coś nowego

 

Jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne to będę testował nowego "Jet Black" od Shiny Garage to coś napiszę - ale to za jakiś czas  :P Jarek pewnie już używał to coś skrobnie  :ok:

 

Na oponach fajnie się spisuje "Tire and Rubber Cleaner" od ADBL. Dla odmiany spróbuję teraz "Pure Black Tire Cleaner" od Shinny Garage  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A kto poleci jakiś dobry środek do pielęgnacji czarnych plastików zewnętrznych i opon? uoś uniwersalnego dojednego i drygirgo jednocześnie. Obecnie mam Cartek Vinyl TP49 ale chetnie sprawdzę coś nowego

 

 

Za 66zł można kupić Koch Chemie Plaststar 1L , niby drogo ale starczy na lata (dosłownie!) ;)

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa jasne ... Z Bulim robiliśmy na pikniku testy i Roton umył fele Krismana (a ponoć daaawno nie mył) w sposób identyczny jak Tuga , ba a Buli uznał nawet iż szybciej spływający K2 jakby działał szybciej ;) Moje domowe testy również przynoszą identyczne wnioski, a testowałem K2 również z Valetpro, angelwaxem, prixem i nawet ironemX . Za taką kasę jest nie do przebicia.

 

Tuga się skończyła - trzeba wypróbować  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Taaa jasne ... Z Bulim robiliśmy na pikniku testy i Roton umył fele Krismana (a ponoć daaawno nie mył) w sposób identyczny jak Tuga , ba a Buli uznał nawet iż szybciej spływający K2 jakby działał szybciej ;) Moje domowe testy również przynoszą identyczne wnioski, a testowałem K2 również z Valetpro, angelwaxem, prixem i nawet ironemX . Za taką kasę jest nie do przebicia.

Podpisuję się "obyma rukami"  Jednak wstęp do testu był fajny " buli, a co ty chcesz myć na tych felgach " , a ja dzień wcześniej szczoteczką do zębów szorowałem pół dnia i tak krisman w połowie miał umyte przednie koła

 

Faktycznie wizualnie k2 zasuwało jak wściekłe bo nie zrobił się glut jak konkurent, który po spłukaniu pozostawił miejsca do lekkiego pomazania palcem. Dlatego skoro k2 daje radę to po co przepłacać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś od siebie dorzucę :

 

Do felg stosuje Sonax Extreme i bardzo fajnie czyści felgi, do glinkowania oraz jako QD stosuje

post-14470-1441402015,1722_thumb.jpg

 

Później jeżeli ciemny lakier to Black Hole oraz wosk jak z zestawu post-14470-1441402095,7455_thumb.jpg

 

Po nałożeniu wszystkiego taki efekt

post-14470-1441402167,0611_thumb.jpg

 

post-14470-1441402182,5644_thumb.jpg

 

A po deszczu dzisiaj było tak

post-14470-1441402207,1289_thumb.jpg

 

post-14470-1441402221,6683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Black Hole to moim zdaniem najlepszy glaze na rynku ale to tylko moje zdanie.

 

Ja po Black Hole stosuje wosk z efektem "mokrego lakieru" i fajnie to na koniec wygląda a wosk qytrzymuje na aucie dłużej niż 3 miesiące przy moich przebiegach czyli ok.2500-3000km miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a microfibry jakieś możecie polecić? Do osuszania mam fajną z schiny garage ale małe mam jakieś tanie z pepco i są cienkie...

 

Ostatnio w motoryzacyjnym kupiłem microfibry marki "brum" pakowane w kartronik po 3 sztuki cena około 12 złoty. Świetne grube, po kilku praniach nic się nie dzieje z nimi. Jak znajdziesz to bierz polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie jak zmyć wosk z lakieru?

2 miesiące temu był położony collinite 476s i na to raz w tyg QD AutoFinesse Finale, muszę oczyścić lakier aby położyć jeden element folię.

Jakiś sprawdzony sposób?

 

wyglinkuj lakier albo przetrzyj IPA 100% sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA to alkohol który ma za zadanie wyczyścić powierzchnię lakieru. Używa jej się w trakcie korekty do wymywania past, do przygotowania lakieru pod woski służą cleanar`y.

 

 

wyglinkuj lakier albo przetrzyj IPA 100% sprawdzone

Glinka nie służy do zmywania wosku tylko do dokładnego oczyszczania lakieru już po procesie dekontaminacji.

 

Jak coś to piszcie PW chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


IPA to alkohol który ma za zadanie wyczyścić powierzchnię lakieru. Używa jej się w trakcie korekty do wymywania past, do przygotowania lakieru pod woski służą cleanar`y.





Kepke_23, dnia 05 Wrze 2015 - 14:44, napisał:

wyglinkuj lakier albo przetrzyj IPA 100% sprawdzone

Glinka nie służy do zmywania wosku tylko do dokładnego oczyszczania lakieru już po procesie dekontaminacji.



Jak coś to piszcie PW chętnie pomogę.

 

nie musisz mnie uczyć robię autodetailing 11 lat i wiem że IPA działa idealnie przed położeniem folii bądź obklejaniem auta vinylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tej TUGI - mozesz podac cala nazwe  bo troszke mi tych wersji jej wyskoczylo a mam problem na jednej feldze - zaniedbalem z jakies pol roku wymiane klockow z tylu i porobily sie wżery na jednej feldze  a dzis  to brzydko wyglada  

 

Chyba ze macie jakis  pomysl na usuniecie opilkow metalu z  felgi po klockach hamulcowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...