Skocz do zawartości

Wybór zestawu przód (Jazz ,Funk) 750 zł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Będziesz na pewno zadowolony,  DLS-y które obecnie u mnie siedzą nawet do pięt nie dorastają AS-om, no może tylko w czarnej muzyce, ale reszta jakby przez ścianę była słuchana- szczegółowość jakaś taka wycofana i brak tej charakterystycznej dla HX165SQ klarowności i szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów... Proszę cię, poczytaj troszkę na temat w którym się wypowiadasz zanim powiesz następną bzdurę. Ludzie to później czytają i głupieją... 

 

Jeśli tniesz zestaw pasywnie to o jakim procku mowa? Skoro zestaw jest na Ori zwrotce to jedyne co zrobisz procem to utniesz go od dołu co nie ma kompletnie związku z górą i częstotliwością podziału!

 

Słownik też byś mógł poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekwoą mnie tacy ludzie ciekawią naczytaja się książe z bzdurami a potem są naj. Lot na księżyc też był niedowykonania a jednak.ktoś poleciał teoria nigdy nie idzie w parze z praktyką. I vice wersa wiele zrobiłem eksperymętów oj wiele i nie jednemu kopara opadla jak twierdził że się nie da a jednak się dało.zresztą nie ważne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się na chwilkę , nie chce zaśmiecać forum tematami.Panowie orientujecie się czy mój Kenwood KAC 920 (bodaj 2x95w) pociągnie w miarę godnie te HX165SQ? Prawdopodobnie będę miał KAC 1021 który poradzi sobie z zapasem ale nie jestem jeszcze pewien czy na 100% do mnie trafi w najbliższym czasie. Powoli składam pierwsze porządne granie. Szukam czegoś dość uniwersalnego ale z naciskiem na rock (cięższy oraz classic). Reszta systemu to Kenwood W8534 oraz wzmak na suba Kenwood 400M. Do bagażnika trafi prawdopodobnie Helix P10 w budce CL. Kupiłem ostatnio zestaw ETON POW 172.2 Compression ale z tego co wiem nie nadaje się on szczególnie do mojej muzyki. Poza tym w zestawie nie ma zwrotek a mój 8534 nie poradzi sobie z podziałem aktywnym. Etony pójdą dla kuzyna a ja zainteresowałem się właśnie wyżej wymienionym zestaw z powodu rozbudowanych zwrotnic. Im więcej o nich czytam tym bardziej jestem skory je zakupić. Z góry dzięki za każdą sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kupiłem ostatnio zestaw ETON POW 172.2 Compression ale z tego co wiem nie nadaje się on szczególnie do mojej muzyki.
Nadaje tylko trzeba go odpowiednio zasilić, ale fakt są takie które zagrają pewnie lepiej. Trochę piecyków u mnie się przewaliło już z tymi etonami (POW 160 ma ten sam woofer) i głośniki te są bardzo plastyczne jeżeli chodzi o zmianę pieca. Pod xtantem grają chudo na dole, pod DLSem czy Rockfordem potrafią tłusto kopnąć. Wcześniej gdzieś też pisałem o ich małej mocy, niby już od 50W zagrają fajnie, nie potrzeba im kosmosu, ale nie obrażą się jak wpakuje im się więcej. Wg mnie do normalnego słuchania, żeby rocka posłuchać to barwny piecyk i "lekki zapasik mocy" z tego kenia o którym piszesz i zagra fajnie. 

 

Podłącz i posłuchaj. Pamiętaj też że te głośniki nie grają jak są nowe lub mało używane, to jest jazgot a nie granie, dopiero jak się rozciągną trochę to zaczynają grać. To jak Dego Master 2000MW, nowy nie gra a używany jak najbardziej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Dawidzie jak ogarnąć podłączenie tych WF na próbę pod 8534 skoro ona z aktywką nie ma się za dobrze? Musiałbym załatwić jakąś zwrotnicę a to cięższy temat. Do tego musiałbym zakupić jakiś delikatniejszy TW bo te z zestawu są uwalone. Czy według Was te zwrotnice Sony typu XEC 700 czy 1000 są warte uwagi? Nie ukrywam, ze gustuje w starszych jednostkach i takie coś by mi życie ratowało przy żonglowaniu głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w tych etonach jest to że producent wyszedł z założenia że skoro woofer kończy sie po 3kHz naturalnie, do tego dojdzie umiejscowienie w drzwiach więc szybciej, to nie dawał do nich zwrotnicy. Dla mnie bez sens, chociaż mi one nie były potrzebne. Grają one "pełnym pasmem" i kończą sie naturalnie z góry. Wysokie tony dostały  pseudo zwrotkę w której jest kondensator oraz rezystor, całość zaciśnięta w termokurczce. Nie wygląda to wybitnie i to trzeba powiedzieć od razu. Jednak głośniczki zbierają bardzo dobre noty w gazetach hifi i nie tylko. U siebie nie potrzebowałem zwrotnic oraz tweeterów bo miałem inne i grałem aktywnie. Ucinałem woofer na 2kHz, 1,6kHz 12dB bądź 6dB.  

Średnicy na pewno w tych wooferach nie brakuje. Jak puścisz je pełnym pasmem to zobaczysz że mówię prawdę i średnica jest bardzo fajna i głośnik kończy się sam. Jeżeli chodzi o ich bas a raczej kick bas, są bardzo szybkie dynamiczne, plastyczne i pokazują oblicze podłączonego wzmacniacza. Nie są demonem zejścia bo jak puścimy je pełnym pasmem od dołu to widać że sobie nie radzą, najniżej co miałem cięcie od dołu to 50Hz 12dB i już to jakoś sobie radziło, ale najbardziej przypadło mi do gustu 63Hz i 18dB. Wtedy te woofery żyją, średnica się nie zaburza a kopniak jest przyjemny i czuć tą ich lekkość. Więc jeżeli ktoś szuka zestawu który uzupełni subem poniżej tych wartości to jak najbardziej spoko grajki. 

Wysokich nie słuchałem, kolega czaszunia miał z nimi trochę doczynienia, swoje powiedział w tym temacie: http://www.strefacaraudio.pl/topic/35509-eton/ na początku mówił że lipa a potem zmienił zdanie. 

Więc lepiej podłącz ten zestaw który kupiłeś, pograj nim trochę bo jak jest nieużywany to na prawdę ale on nie gra tylko jazgocze, no i wtedy możesz stwierdzić czy pasuje Ci czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mają inne WF, ale po wrzuceniu używanych masterów byłem zawiedziony.

Mniej-więcej po tygodniu dopiero grają tak jak teraz. Nie wiem ile konkretnie te leżały w szafie, ale im to wyraźnie nie służyło.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Kupiłem ostatnio zestaw ETON POW 172.2 Compression ale z tego co wiem nie nadaje się on szczególnie do mojej muzyki.

 

To juz wiem kto mi podkupil etony;-) a co do ciezszego brzmienia to uwierz nadaja sie jak najbardziej, tak jak Dawid pisal trzeba im piecyk dobrac nie za gruby bo beda buczec. Dobry zakup i bedziesz pan zadowolony jak sie rozegraja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czaszuś masz inne podejście do brzmienia Pod AA100HC który jest gruby na dole było cudnie

 

A mam inne podejscie ale co do opisania owych glosnikow dobrze wiesz ze sie potwierdzily moje slowa,inaczej bys ich nie kupil;-)

Kazdy ma swoj profil brzmienia i czy to opisywane tu hx czy etony to kazdy znajdzie swoje podejscie czy (finezje za ktora dostalem na forum.)

Koniec ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...