Skocz do zawartości

Wybór zestawu przód (Jazz ,Funk) 750 zł


Rekomendowane odpowiedzi

 Hej

 

Tak się zdarzyło że całkowicie zmieniłem upodobania muzyczne, z elektro przeszedłem na jazz ,funk. 

Zestaw Rainbow 265 SLX jest dla mnie za ostry, głównie  wysokie tony chciałbym mieć ciepłe bez szelestu.

 

Czy wymienić same tweetery czy szukać innego zestawu ?

Jeśli inny zestaw to co możecie zaproponować (raczej z używek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Zmiana tweetera to przerobka zwrotki.
Moim zdanie warto zrobić odpowiednią zwrotnicę. Oryginalna może dawać efekt:

 

 


Zestaw Rainbow 265 SLX jest dla mnie za ostry, głównie wysokie tony chciałbym mieć ciepłe bez szelestu.

http://www.caraudioteam.eu/allegro/content/94d960207c90d86f842aa19f09f684fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta systemu to radio  Alpine IDA x301 + stary wzmacniacz sony ( z serii XM chyba).

Chodzi  o to że muszę zdecydować co z tym zrobić,  te gwizdki są ogólnie znane z "syczenia" a ja tego bardzo nie lubię.

Woofery mi odpowiadają.

Zestaw kupiłem w ciemno, do tego kompletnie zmieniłem upodobania muzyczne na delikatniejsze.

 

Lubię mieć  bardzo dużo wysokich tonów, ale żeby były ciepłe a nie takie metaliczne.

Zakup jakiś innych fajnych nowych tweeterów nic nie zmieni?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nie znam się na CA, więc wszystko zrobię w zakładzie.

Liczę  na to ze ktoś mnie tu pokieruje, co w ogóle z tym zrobić.

Kosmetyczne zmiany nie wchodzą w rachubę, mam szelest a chcę ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam kombinować "po swojemu".

Wydaje mi się że problem jest jasny, myślałem że macie tu jakieś gotowe schematy działania, w takiej sytuacji.

 

Nie jest dobrym pomysłem kupić jakieś delikatne tweetery i odpowiednie zwrotnice ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy głośniki  Audio System HX 165 SQ to dobry wybór do muzyki typu - Marcus Miller, Weather Report, Jamiroquai, Brecker Brothers (jazz, funk, fusion).

Myślę o używkach.

Chodzi mi o ciepłe ale dynamiczne brzmienie, ważne żeby tweeter był delikatny, lubię dużo wysokich tonów ale przyjemnych w odsłuchu.

Preferuję raczej  dynamiczne utwory.

 

Wolę lepszy używany zestaw niż nowy ale gorszy.

 

Bardzo proszę o info, nie mam kompletnie rozeznania w droższym sprzęcie.

Na razie miałem Rainbow SLX 265 - woofery ok, tweeter za ostry dla mnie.

 

Inne propozycje to :

 

DLS MS6A

 

Morel Tempo 6

 

DLS R6SA

 

DLS UP6Si

 

 

Passat B5 FL

 

Radio Alpine Ida x301

Sub - Re Audio Rex 12S4 (zamknięta)

Wzmcniacze :

Kenwood KAC PS201T

Jakiś Sony XM 

 

Na razie nie ma szans na zmianę tych klocków, chcę zacząć od nowego zestawu na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że miałem okazję pojeździć trochę z  tym zestawem ( HX 165 SQ)- nawet je sprzedaję w giełdzie,  to są głośniki stworzone do rocka, soulu, bluesa, jazzu czy muzyki klasycznej, instrumentalnej itp. to żywioł dla tych głośników- przy tej muzyce pokazują na co je stać, dźwięk jest idealnie zrównoważony, scena muzyczna sprawia wrażenie realnej, dynamika powala,  tweetery nie są metaliczne czy ostre, ale wyraziste,  zresztą na zwrotnicy z tego zestawu można je ustawić idealnie pod siebie. 

Gorzej natomiast (co nie znaczy, że źle) radzą sobie z muzyką typu rap czy współczesne techniczne łupanki, wcześniej miałem R6A-  to są dwa rożne światy- tam dźwięk był brutalny, dużo dołu, mało średnicy i żadnych smaczków, tu jest odwrotnie, jest kick, detaliczność i szybkość, ale nie ma tego dołu jak w R6A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jak zmienia gwizdki niech zostawi zwrotnice możliwe że mu dzwięk będzie odpowiadał nie jest nigdzie zapisane by akurat to zwrotnice od danego zestawu grały tylko z tym sanym zestawem pilnowac tylko parametrów mocowych a cięcie itp to chyba każdy ustawia sobie pod własne ucho. Mam racje? Jak nie to proszę mnie poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moim skromnym zdaniem jak zmienia gwizdki niech zostawi zwrotnice możliwe że mu dzwięk będzie odpowiadał nie jest nigdzie zapisane by akurat to zwrotnice od danego zestawu grały tylko z tym sanym zestawem pilnowac tylko parametrów mocowych a cięcie itp to chyba każdy ustawia sobie pod własne ucho. Mam racje? Jak nie to proszę mnie poprawić.

Nie masz racji ...

Zagrać zagrają - pytanie jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że miałem okazję pojeździć trochę z  tym zestawem ( HX 165 SQ)- nawet je sprzedaję w giełdzie,  to są głośniki stworzone do rocka, soulu, bluesa, jazzu czy muzyki klasycznej, instrumentalnej itp. to żywioł dla tych głośników- przy tej muzyce pokazują na co je stać, dźwięk jest idealnie zrównoważony, scena muzyczna sprawia wrażenie realnej, dynamika powala,  tweetery nie są metaliczne czy ostre, ale wyraziste,  zresztą na zwrotnicy z tego zestawu można je ustawić idealnie pod siebie. 

Gorzej natomiast (co nie znaczy, że źle) radzą sobie z muzyką typu rap czy współczesne techniczne łupanki, wcześniej miałem R6A-  to są dwa rożne światy- tam dźwięk był brutalny, dużo dołu, mało średnicy i żadnych smaczków, tu jest odwrotnie, jest kick, detaliczność i szybkość, ale nie ma tego dołu jak w R6A.

 

 

 

Ok. czyli z tych zestawów które podałem to najlepszy wybór ?

Zaznaczam że zależy mi na dobrym odsłuchu dynamicznych kawałków takich jak np. https://www.youtube.com/watch?v=dwqWhEsAOJQ

 

Może ktoś zaproponuje też  jakiś nowy zestaw który przebije jakością wyżej wymienione głośniki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zgodził, że ten zestaw nie nadaje się do współczesnej muzyki elektronicznej :) Przepraszam autora, że się wtrącam, bo ma służyć do zupełnie innych gatunków, ale nie można dać zaszufladkować dobrego zestawu "pod dany gatunek" :) Może i nie grają "basem" jak subowate R6, ale od basu powinien być sub, a jeśli chodzi o woofery AS, to przy właśnie szybkiej muzyce elektronicznej, miażdżą szybkością i kickiem :) Grają może dla niektórych twardo, ale też zależy to od wielu czynników (drzwi, ich wielkość, montaż, ale to większości tłumaczyć nie trzeba :) ). Są bardzo szybkie, mocne i radzą sobie dobrze ze średnicą.

 

Dla autora tematu był by to dobry wybór, choć wiadomo, ciężko tak doradzić. Wzrok skierowałeś w dobrą stronę, teraz możesz moim zdaniem podjąć ryzyko, zakupić i odsłuchać, innej drogi nie ma :) Zakupić coś innego, lepszego - nie wiadomo, czy to "coś innego" bardziej Tobie się spodoba, bo porównania bezpośredniego mieć nie będziesz, nie będziesz wiedział co straciłeś, a może jednak zyskałeś :) To klasowe już głośniki, więc nie będzie tragedii na pewno, kupować, słuchać, bawić się tematem Car Audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezoo-  jeśli szukasz głośników to takiej muzyki jak wrzuciłeś link, to już nie musisz szukać- AS165SQ, zapraszam do mnie, podłączysz sobie do auta, posłuchasz i pojedziesz z nimi. :ok:

Bogus1984- w elektronicznej radzą sobie dobrze, ale HH, rap czy tam gdzie musi być "low" odstają od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...