Skocz do zawartości

Wybór zestawu przód (Jazz ,Funk) 750 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdziło to że mają super średnicę (nie chodzi o montażowa :P ) oraz fajny twardawy (aczkolwiek zależny od pieca bardzo) kick. No i to że zaczynają grać po iluś tam godzinach... TW nie miałem ale wierzę w Twoja opinie że jest podobnie jak w przypadku WF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym, bo przekonałem się do tej marki, ale mój Xetec P4 im nie podoła, poza tym cena miażdży, na obecną chwilę nie stać mnie na nie.

Ale z ciekawości/na przyszłość możesz coś więcej o nich napisać (to co na forum już poczytałem). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem xeteca p4 pod równie wymagającymi prądowo wooferami (dego z alu membrana, nie pamiętam modelu) i nie było niedostatku mocy , sam miałem hx 165 phase , dopiero w 3 drodze pokazywały swoje walory . U mnie ASy grały pod mtx thunder 2160  który ma około 130w na kanał i wystarczało to w zupełności . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głośniki zamontowane , wszystko hula ładnie.

 

Przód : Audio System HX 165 SQ                     - wzmacniacz Kenwood KAC PS 201T

Sub:     Audio System M10  25cm , bas reflex  - wzmacniacz Sony Xplod XM1002HX

Radio: Alpine IDA X305S

Drzwi wygłuszone matami Silent Coat.

 

Głośniki grają naprawdę mięciutko, zdecydowanie do spokojniejszej muzyki.

Na razie się przyzwyczajam do takiego grania, zupełnie co innego niż miałem wcześniej.

 

Ten sub tylko nie najlepszy chyba, niespecjalnie się zgrywa z całością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Głośniki grają naprawdę mięciutko, zdecydowanie do spokojniejszej muzyki.

 

 

 

Mam inne odczucia-  szybkie, szczegółowe, z mocnym dość twardawym kickiem,  szybkie kawałki rockowe np. Nirvana, System Of A Down itp. robiły na mnie największe wrażenie. Oczywiście w spokojnej muzyce też rewelacja.

Może kwestia wzmacniacza ma tu znaczenie.

EDIT: ja nie widzę tych głośników w parze z subem BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są bardzo szybkie woofery, sub w BR nie gra jednak punktowo. Są oczywiście wyjątki, że sub gra bardzo szybko w BR, ale jednak inaczej. Nie zmienia to faktu, że to ma się właścicielowi podobać :) Jeśli uważa, że mu się ładnie zgrywa, to nie pozostaje nic innego, jak się cieszyć :) Ja również w przypadku szybkich wooferów preferuję zamknięte skrzynki, bo jak wooferki dają ostro kikiem i piekielnie szybko kopią, to sub ma również zagrać w punkt, bez zbędnego przeciągania. Kwestia gustu i indywidualnych preferencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się ustawieniami i jest lepiej.

Wcześniej było tak że jak był mocniejszy kick to bas z drzwi jakoś nie za bardzo zgrywał się z subem (przy ustawieniu tonów niskich na zero a suba na 30% skali).

Teraz zmniejszyłem niskie na -3 ale zwiększyłem suba na 50% i jest dużo lepiej.

Przód gra bardziej szczegółowo i nie grają plastiki a sub robi dobra robotę (nie "gryzie się  z basem z drzwi).

 

Po wetknięciu skarpety w dziuple, bas jest trochę bardziej punktowy, mniej rozlany.

Jeszcze sprawdzę to dokładniej tylko muszę wpakować jakiegoś zioma do bagażnika żeby w czasie rzeczywistym przytykał otwór.

Jak to zaślepić na stałe, wcisnąć tam jakiś materiał czy są może jakieś zaślepki do zatkania po wyjęciu tej plastikowej rurki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw drzwi skoro trzeszczą.

Jak nazbieram gotówki to coś spróbuje z tym zrobić ale raczej w jakimś zakładzie CA.

Na razie wygłuszenie było raczej budżetowe (maty Silent Coat), tragedii nie ma ale przy utworach z bardzo  niskim  zejściem coś tam się lekko telepie w drzwiach (przy głośnym graniu).

 

 

 

Zrobić nowa skrzynkę

 

Nie znam się na temacie, ale czy nie można tego po prostu zatkać ?

Zapewne kiedyś kupię porządnego suba ale to bardzo odległa przyszłość.

 

W tej chwili jest taki:  http://allegro.pl/audio-system-m10-oryginalny-niemiecki-bass-wroclaw-i5431128822.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak to zaślepić na stałe, wcisnąć tam jakiś materiał czy są może jakieś zaślepki do zatkania po wyjęciu tej plastikowej rurki ? 
Fajny jest materiał typu KOREK :) Taki jak w winiaczach.

 


tylko muszę wpakować jakiegoś zioma do bagażnika żeby w czasie rzeczywistym przytykał otwór.

To wygrywa :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...