Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie Panowie, mam takie pytanie do troche bardziej ołluchanych i napewno mądrzejszych ode mnie forumowiczów o opinie bądz rady dotyczace zestawów  Etona. Mianowicie mam okazje kupic (nie ważne za ile) zestaw Etona, pierwszy jaki mam na oku to jakis oldowy zestawik bo cieżko wygooglowac tą serie (żółto-złoty kolor taki brudny złoty) .Zestaw kompletny zadbany i współpracowal z dobrą piecownią i chyba nie byl nadwyrezany. Drugi zestaw to POW 160 czyli nowa seria tego producenta. Odrazu uprzedzam pytania że niestety nie jestem w stanie najpierw odsłuchac a pózniej kupić. Wiem ze Eton to juz klasa sama w sobie ale może ktorys z Was mial przyjemność testowania jakich przetworników Etonowskich czy to piecownia czy glośnikologia. Piecyk tez jest na oku,ale zanim chyba jak każdy wywali kupe gotowki to chce jakie kolwiek opinie poczytać ,poznać. Nie ważne czy opinia zła czy dobra każda jest ważna i brana pod uwage.

Pozdro Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Osobiscie nic tego producenta nie testowalem ale z tego co wyczytalem na szkopskich forach czesto ludzie pytali na co wymienic ostre tweetery w wiele etonowskich zestawach. Co do piecykow stara seria pa czyli na przyklad pa280.2 podobno robia naprawde dobra robote na subach. Mam nadzieje ze te dwa tropy bedziesz mogl gdzies zweryfikowac lub ktos potwierdzi tu lub zaneguje:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie tu o piecach na suba bo to co mam zostaje na wieki i nie zamierzam tego zamienic choc by mi dawali za free braxy;-) nie mowie ze to najlepsze co jest ,zeby kto tak nie pomyslal;-)

Co do piecowni to tylko 4 kanal zeby ogarnac aktywe.

Mam nadzieje ze ktos sie znajdzie wsrod nas kto mial do czynienia z etonowskimi przetwornikami bo choruje na to od dawna a srodki spore trza miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra płasko i sucho, żadnego życia, detaliczności

 

"łupie basem" - dosłownie, może dlatego całkiem by się nadawał na suba, moim zdaniem bardzo dobrze kontrolował woofery i na pewno jest mocniejszy niż to co podaje producent, słychać to wyraźnie

 

na górze jest ostry i kompletnie nie detaliczny, wszystkie "ś,sz" itd na pewno zaostrzy

 

płaci się na pewno za markę i wykonanie, poza brzmieniem nic nie można im zarzucić (mówię o tej niebieskiej/granatowej serii PA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem wiele do czynienia z ETONem z tym że ncs to był zestaw którego nie słuchałem bo przestali go produkować jak zacząłem zabawę z car audio, a bylo to jakieś 10 lat temu :D mogę tylko napisać że był to najwyższy zestaw głośnikowy ETONa, później zastąpili go zestawami DICOVERY I ADVENTURE te 2 zestawy różniły się tweeterem i zwrotnicą, w droższym zestawie tweeter był nawiercany przez co robiło się mu komorę, NCS  na pewno miał gorszy tweeter, woofer z NCS podobno byl troszkę lepszy od wyżej wymienionych. Jeśli zestaw jest w dobrym stanie i przyzwoitej cenie na pewno wart jest zainteresowania.

Ze wzmacniaczami nie miałem do czynienia ponieważ firma która była dystrybutorem Etona na polskę nie sprowadzała tych wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw, czytałem kiedyś test tego zestawu , generalnie była tam konkluzja w stylu: Auta zmienia się, km lecą a zestaw Etona zostaje dalej ten sam, zrównoważone, uniwersalne granie ...

 

Ja bym ryzykował dla Woofera, tweetera ewentuanie dobierał potem innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 


Auta zmienia się, km lecą a zestaw Etona zostaje dalej ten sam, zrównoważone, uniwersalne granie ...

Ja bym ryzykował dla Woofera, tweetera ewentuanie dobierał potem innego.

Opinia nie wiem gdzie wyczytana ale jak na pierwsze odsluchy to trafiona. Zagoscil zestaw Etona POW 160 Oczywiscie  napisze to co porownalem do tej pory i doslownie kilka godzin odsluchu. Wporownaniu stanely zestawy:

Dego PO

Dego master tw

Eton POW 160.

Brzmienie wooferow Etonowskich zaskoczylo mnie najbardziej i jestem mega zadowolony z ich pracy. 3 łomy i 92 db skutecznosci robi swoje. (gainy do skrecenia) Brzmieniowo naprawde kopliwie , nie tlusto a kopliwie i naprawde raczej nie sklamie ze sklanial bym sie do porownania tych wf do mp 5.16:) Co do tw natomiast to nie jest ona jakos wybitny, ciepla stlamszona barwa dzwieku. Bardzo podobny charakter grania do Dego PO. Po kilku godzinach testowania oczywiscie potwierdze ze zestaw Etona zgrywa sie zajedwabiscie z subem (sedan) ale brakuje tw deko zaciecia. Wpinalem mastery (tw) ale nie moge zlapac srodka sceny (wysokosci na jednym poziomie) Aczkolwiek mastery dobrze wypadaja z etonami pod wzgledem ciecia (aktywa). Jutro kolejne testy i odsluchy. kolejne spostrzezenia po jakims terminie sluchania:) Slowa Jacka potwierdzam Woofer rewela ale tw dopracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ja miałem pisząc powyższe na myśli Wofer z zestawu NCS700. Ale skoro ten POW160 też Ci się spodobał to tylko się cieszyć. Trzeba  będzie się kiedyś spocić we wrześniu albo w październiku jak się już rozegrają u Ciebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje sie wyrobia do Twojego przyjazdu,wiec no problemo z podlaczeniem czy to u mnie dlsa czy u Ciebie etona. Teraz troche problemow mam z tw ale z czasem ogarne temat bo cos namieszalem w cieciach i sie piluje. Ze skrajnosci w skrajnosc;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hello.

Miałem okazje dzieki uprzejmości Tomka "Czaszuni" posłuchać tych Etonów.

 

Główne rockowe kawałki

Metalica,Night Wish

Troche płyty EASCA

A także Armin van Buren - jako odskocznia

 

Może nie jestem bardzo osłuchany w C.A. ale wofery mają potencjał - niesamowitego kicka,szybkość.

 

Grają bardzo energetycznie - czuc dosłownie drganie nogawek i masarz nerek :-)

 

A przy tym zadowalają się małą ilością watów.

Przy ich równe dobrym zejściu . Można bez suba się obyć.

Aż dziw bierze ze niedrogi zestaw może tak " łupnąć".

 

Co do tweterów z zestawu to niestety nie dorównują woferom zupełnie.

Dosłownie - bałaganią na scenenie.

Może po wygrzaniu się uspokoją. Ale wątpie.

 

Zestaw woferów typowo w guście właściciela - gra z przytupem.

Jeszcze do tego twetki niech dopasuje i do rocka ma zaje fajny zestaw za przysłowiowe grosze.

 

Pozdrawiam i polecam posłuchać marki Eton bo ja już wiem że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do tweterów z zestawu to niestety nie dorównują woferom zupełnie.
Dosłownie - bałaganią na scenenie.
Może po wygrzaniu się uspokoją. Ale wątpie.

Roberto teraz posluchaj jakiego instrumentalu:) Tw sie uspokoil ulozyl i gra zupelnie inaczej. Aczkolwiek masterom nie dorownuja  ale juz nie dlugo bedziemy mieli porownanie na spocie posluchasz ocenisz. Ale kolejny czlowiek odsluchal i .... miejmy nadzieje sie wypowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak jest, ze tw ludzie dobieraja pod swój profil i rodzaj preferowanej muzy. Wsiadasz i ocenaisz wg. Twojego zdania a okazuje sie ze czesto nie miałeś okazji poznac ich możliwości w 50%.

Nie twierdze ze tutaj tak było, skłania jednak do refleksji,ze warto nie ograniczać sie do jednego/dwóch rodzajów muzyki podczas odsłuchu , tym bardziej chcąc później publicznie wydawać opinie publicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


warto nie ograniczać sie do jednego/dwóch rodzajów muzyki podczas odsłuchu.....

 

Dokladnie ale ze czasu bylo nie wiele wiec sluchal Robert to co bylo pod reka:) teraz oczywiscie tw sie ulozyl takiego balaganu nie sieje . Dluga trasa pokonana na ful volum w instrumentalu czy akustyku nie kole w uszy. Naprawde fajnie rozpracowal sie tw. Kolejna podmianka  przyniesie i wniesie nowe tchnienie w gorna partie systemu. Ja jestem wpelni zadowolony z zestawu, ale niech wypowiadaja sie Pany co sluchaly setupu ich opinie sa wazniejsze niz moja (bo co SPLowiec sie zna na sq :rotfl: - zart oczywiscie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale kolejny czlowiek odsluchal i .... miejmy nadzieje sie wypowie:)

 

Już się wypowiadam :)

 

Odsłuch był przeprowadzony na szybko i głównie na płytce Nickelback, którą puścił mi Tomek. Woofer nie da się ukryć, że robi robotę, a opancerzone drzwi tylko odwdzięczają się po poświęconym nad nimi czasem. Dół fajny, średnica fajna, co do góry to nie wiem jaka była wcześniej, ale jak na "zestawową" górę to jest całkiem ok. Jak już będę po "wszystkim" to myślę, że da radę więcej się osłuchać i na ewentualnie innych płytkach - chociaż to akurat też mój gatunek muzyczny. Co do samego woofera jednak bo to on jest w tym zestawie zachwycający, to solidnie kopie a esx porządnie go trzyma, także w sumie dobrze, że nie znalazłeś muszelek :P bo można osłuchać się czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Chetnie sie ponownie zjawie na spocie.

Tym bardziej ze duzo wynosze o C.A. z kazdej wizyty.

 

W mojej pasji z H.A. wielokrotnie stykalem sie ze swoista metamorfoza glosnikow.

Wiele razy bylem milo zaskoczony zmianami po wygrzaniu sie przetwornika , przewodu lub pasywnych elementow zwrotnic.

 

Z Twoich slow Tomku wynika ze jest tak i tym razem.

 

Cieszy mnie to bo wofery poprostu wymiataja a jezeli tw teraz dotrzymal im kroku to naprawde swietny zestaw za rozsadne pieniazki.

 

maly OFF TOPIC

 

Co do publicznego oceniania i publicznych opinii. :-)

 

Jakie sa zestawy w tym budrzecie ktore beda sie idealnie sprawdzaly w kazdym ale to w kazdym rodzaju muzyki.-?

 

Uzywam utworow ktore sa dla mnie miarodajne i wielkorotnie odsluchiwane na referencyjnych klockach.

(w wiekszosci H.A.) lecz nie zawsze te plyty sa pod reka.

 

Ocena dzwieku nie jest nigdy na 100% obiektywna.

Kazdy ocenia wedlug swoich uszu , zapatrywan i bagazu dzwiekowych doswiadczen .

Dlatego moja ocena odbiega od innych a moze tylko czesciowo sie z nimi pokrywa.Nie twierdze ze wiem albo slysze lepiej.

Gdyby wszystko bylo takie samo to by byla nuda.

A tak mamy mozliwosc wymiany opinii ,pogladow .Po to jest m.in. to forum ,spoty ,wystawy.

Nie ma ludzi nie omylnych i tylko trup nie zmienia pogladow.

 

End OFF TOPIC

 

Ale nie chcesz mi Tomku powiedziec ze sie z rock na instrumental przezuciles-?

 

Pozdro i do milego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...