Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa , a shell ma paliwo z kad? Jak myslisz? Tylko orlen lub lotos im zostaje jako dostawca ;)

 

Co do niby mniejszego spalania , to na poczatku radzilbym sprawdzic czy dana stacja to stacja sieciowa , czy tylko franczyzna pod "znanym brandem" . Co to za roznica? Otoz stacja ktora ma wlasciciela prywatnego juz "zadba" o to aby coroczna legalizacja z pracownikiem UDT przeszla nawet jak dystrybutor "nie dolewa" i nie pisze tu ze na 20L bedzie brakowac 1L lecz wystarczy 100-200ml . W skali roku to ogromny zysk dla wlasciciela wiec smaruje aby legalizacja odbyla sie pomyslnie.

Stacje "wlasne" nie maja z takiego precederu zadnych korzysci, ba nawet to zle jak paliwa "przybywa" w zbiorniku , a opylic to "poza systemem" nie ma jak .

 

Co do lepszego paliwa , to baza jest taka sama , a tylko dodatki dolewaja i np zwykly ON jest na BP i Orlenie taki sam ale juz ON verva i ON ultimate roznia sie dodatkami . Dodatki te tez zmieniaja liczbe cetanowa i teoretycznie lepszego paliwa auto powinno mniej spalac . Jednak aby to zauwazyc to osoba wsiadajaca do auta nie powinna probowac sprawdzac czy "ta verva" daje kopa , bo pedal gazu jest mocniej wciskany ...czytaj teoretyczna oszczednosc przeradza sie w zmniejszenie zasiegu. Najlepiej widac oszczednosci jak maz zaczal tankowac verve , a zona nie wie i jezdzi tak samo ;)

 

Teraz o tym jak dana siec zabija auta ...przewaznie ze 2 -3 osoby dziennie informuja nas ze przeniosly sie z innej sieci(tu padaja wszystkie nazwy stacji) bo auto im zle jedzie lub w ogole "wtryski siadly" ...dodam tylko iz tacy ludzie przyjezdzaja na kazda stacje i mowia dokladnie to samo , czyli jedni obwiniaja BP i jada do nas , a drudzy przyjezdzaja na BP i mowia ze na Orlenie oszukuja ....taki mamy klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Różnią się tylko dostrzykiem różnych komponentów w zależności od zamawiającego.

 

Nie piszę żeby nabić pianę. Wyniki potwierdzone papierem. Te same trasy, ci sami kierowcy, zmiana tylko paliwa. Przy średnio 15-tu tysiącach km i tankowaniu na jednej i tej samej stacji daje różnice szybkie do wyliczenia. Jak pisałem wcześniej tankowanie na orlenie i teraz na schell-u różnica w spalaniu potwierdzona kwitami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie szukam powodów "na" , czy "za". Napisałem tylko że cztery lata tankowałem auta na orlenie i po tym jak najnowsze wtryski przestały już znosić paliwo w/w zmieniłem stację i średnio o 1l/100km mniej wylicza mi księgowa spalanie na wszystkich samochodach i tych starych i tych nowych. Tankuję na jednej stacji sam wszystkie samochody, więc kwoty i inne sprawy mam ściśle pod kontrolą.

 

Koniec odbijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak ze wszystko jest z Orlenu. Lub rg.

 

Kolega jezdzi na beczce i wozi paliwo z Niemiec do Pl wiec nie generalizujmy. Co do paliwa na orlenach to shit jakich mało i z Bullim sie zgodzę bo i ja i sporo moich znajomych też nie raz mieliśmy problemy jeżdżąc na "orlenowskim błocie". Nie tankuje tam nigdy chyba ze kilka litrow awaryjnie żeby dojechać na inną pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaś ja od 3 lat tankuję głównie na orlenie i nie mogę narzekać:) Więc co opinia to inna i zaś nic z tego nie wyjdzie;) Poza tym co do spalania i różnic w spalaniu to np mając nieświadomego kierowcę(mowa o innym paliwie), tą samą trasę itp, no wsio to samo to spalanie może wyjść różne bo: raz jechaliśmy z wiatrem w plecy raz pod, inna pogoda(deszcz, słońce itp), to wszystko mniej lub więcej ma wpływ na spalanie przez co wychodzą różnice na tych samych trasach:) Ja tam leję głównie na orlenie bo mają tanio i wg mnie najlepsze paliwo w mojej okolicy, a co do spalania to wiem po prostu czego mogę się spodziewać po moim aucie mniej więcej i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma w beczce? 40000L ? To musialby wozic taka codziennie i to na mala stacje , a do duzej to 2 takie wchodza codziennie . Taki import sie nie liczy w ogolnym rozrachunku , bo to margines rynku. Na rynku musialaby byc cala flotylla takich cystern bo praktycznie jedna obsluguje jedna stacje.

 

 

 

Przemcio Ty jestes rozpieszczony przez zachodnie stacje i ich paliwo ...kto zatankowal ON na zachodzie wie ze 20-30% dalej sie jedzie , a i auto jakies takie zwawsze ...u nas sa niestety inne normy i nasze paliwo wystarczy ze ledwo spelnia EN590 i juz nikt sie nie czepia. Pomijam tez to ze filtry w dystrybutorach kiedys wytrzymywaly 2 miesiace (stanowisko tir) , a teraz po tygodniu taki filtr jest obrosniety zielonymi glutami (biokomponenty) i slabo wydaje paliwo , co zmusza do jego wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to myślisz ze tylko jedno auto bierze z tamtąd paliwo :wink: co ciekawe to kilka nawet okolicznych firm paliwowych podpłockich w życiu nie widziało terminala Orlenu :hyhy:

 

 

Czy rozpieszczony to nie wiem ale napewno świadomy tego jak moje auto zachowuje się na jakim paliwie. Które mu smakuje a które nie. Dla mnie to jeździcie na czym chcecie. Ja Orlen traktuje jako zło konieczne :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie szukam powodów "na" , czy "za". Napisałem tylko że cztery lata tankowałem auta na orlenie i po tym jak najnowsze wtryski przestały już znosić paliwo w/w zmieniłem stację i średnio o 1l/100km mniej wylicza mi księgowa spalanie na wszystkich samochodach i tych starych i tych nowych. Tankuję na jednej stacji sam wszystkie samochody, więc kwoty i inne sprawy mam ściśle pod kontrolą.

 

Koniec odbijam.

Może te oszczędności wzięły się z tego ze wymieniłeś / zregenerowales wtryski a nie ze zmiany stacji.

 

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć ze od 7-8 lat tankuje na Orlen-ie (karta Flota) i jakiś negatywnych skutków ubocznych nie widzę (rocznie robię 80 -90 tyś km aktualnie mam nalatane 400 tys w samochodzie i wszystko na normalnym dieslu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85000km/365dni=232km/dzień???

Zdarzało mi się w ciągu jednego dnia i 1600 zrobić i nie widzę w tym żadnego wyczynu - i z tego co wiem nie jestem jedynym na tym forum co takie przebiegi robi bo są osoby co więcej na kręcą (pisze tu o autach osobowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kto zatankowal ON na zachodzie wie ze 20-30% dalej sie jedzie
z LPG jest to samo, słowacki,czeski czy nawet niemeicki gaz pozwala zejsc i 2l/100km wzgledem polskiego. Ja nie lubie orlenu bo w naszej okolicy te gnidy miały zawsze najwyzsze ceny, troche sie to pozmieniało ale niesmak pozostał.

Zatankowałem, umylem odkurzyłem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć ze od 7-8 lat tankuje na Orlen-ie (karta Flota) i jakiś negatywnych skutków ubocznych nie widzę (rocznie robię 80 -90 tyś km aktualnie mam nalatane 400 tys w samochodzie i wszystko na normalnym dieslu).

To jak tankujesz tylko na Orlenie to zajedz sobie np na statoil, Bp i zatankuj na próbę z pustego zbiornika. Od pierwszego tankowania inaczej silnik chodzi :hyhy:

 

Jak jeździsz tylko na jednym paliwie to skutków zarówno pozytywnych jak i negatywnych możesz nie zauważyć. Wg mnie nie wiesz co tracisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem auto tankuję cały czas na jednej stacji - BP - w trasie też staram się tankować na "markowych" stacjach i unikam stacji "no name"  :wink:

 

Poprzednim autem robiłem eksperymenty - różnicy między Orlenem, Shell'em i Statoil'em nie odczułem - tzn auto nie odczuwało  :P  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej karcie tylko Orlen i Bliska .

Tak zgadza się.

 

Posiadałem też routex-a także na BP jak i statoil tez mogłem tankowac lecz ze względu na różnice w cenie i braku żadnego przełożenia na zużycie paliwa firma zrezygnowała z tych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...