Skocz do zawartości

Charczenie glosnikow po dodaniu basu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc forum,

 

Mam pewien problem z glosnikami, a wlasciwie z moim zestawem audio w aucie i nie do konca wiem, gdzie szukac przyczyny. Polega on na tym, ze kiedy na radiu dodaje wiecej basu (za polowe pokretla), zaczynaja charczec. Wszystkie.

 

Radio w aucie jest seryjne. Instrukcja podaje informacje jak w zalaczniku.

 

Po krotce tylko napisze, ze poczatkowo, jak jeszcze nie mialem wzmacniacza, zeby uruchomic istniejace glosniki w drzwiach przednich (ktos je wsadzil wczesniej) to myslalem, ze te tylne harcza, bo sa zepsute. Teraz, kiedy kupilem wzmacniacz,  okazalo sie, ze przednie tez charcza.

 

Wszystkie (tyl i przod), byly dolozone przez poprzedniego wlasciciela.

Z przodu sa Alpiny 6564 ((150W peak, 50W rms 2 way, imp - 4ohm)

 

Moglibyscie zerknac na parametry radia, i te na glosnikach i powiedziec, czy jest jakas zaleznosc miedzy tym charczeniem, parametrami instrukcji, a tym jakie mam glosniki ?

 

dzieki

post-15738-0-40211700-1413287521_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde glosniki podpiete pod radio po podkreceniu VOLUME beda charczec , a dlaczego? Jakbys "list powitalny" jaki dostales emailem przestudiowal to bys nie zakladal tego tematu.

 

PS: dopelnij tez punkt 1 tego listu!

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Widzisz gdzies w moim poscie informacje, ze chodzi o VOLUME? 

To w takim razie przy minimalnym poziomie głośności też się to dzieje :?:

 

Napisz z czego masz zasilane te głośniki bo w pierwszym poście wspominasz coś o wzmacniaczu :?:

Opisz dokładnie całą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za informacje.

A powiedzcie, patrzac parametrycznie i na glosniki i na to co jest w specyfikacji zestawu auta -  powinno to grac poprawnie jezeli wszystko byloby sprawne, czy raczej nie ma prawa? Bo jedyne co tu widze, jako czlowiek nie znajacy sie na rzeczy, to zbyt duza moc glosnikow wzgledem wzmacniacza.

 

W miedzy czasie MAXTZ odpisal - ustosunkowujac sie do pytan:

 

- wzmacniacz dokupilem, zeby zasilic przednie glosniki. W tym saabie jest tak, ze nie beda grac, dopoki sie go nie dokupi. Jego parametry sa w zalaczniku. A glosniki te zamontowal poprzedni wlasciciel, i najwyrazniej nie wiedzial, ze trzeba dokupic wzmacniacz. Nie wycial nawet dziur w dyktach, po ich zainstalowaniu.

 

- radio seryjne obsluguje glosniki na podszybiu dwa, i na bokach tylnej kanapy, tez dwa.

 

- problem pojawia sie np w sytuacji, kiedy slucham radia juz na normalnym poziomie glosnosci. dodaje wtedy bassu i zaczynaja harczec, jakby byly zepsute. po prostu. odkrecam bass, sytuacja wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za informacje.

 

A powiedzcie, patrzac parametrycznie i na glosniki i na to co jest w specyfikacji zestawu auta - powinno to grac poprawnie jezeli wszystko byloby sprawne, czy raczej nie ma prawa? Bo jedyne co tu widze, jako czlowiek nie znajacy sie na rzeczy, to zbyt duza moc glosnikow wzgledem wzmacniacza.

 

Przeczytaj podpis Powalli , to czegoś  się dowiesz :wink2: .

Zlikwiduj ustawienia "usta Mariana " na korektorze , to problem stanie się mniej dokuczliwy.

Do głośniejszego i bardziej rozciągniętego w dół basu zastosuj subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio na pewno nie jest pierwszych lotow, wszyscy twierdza, ze jest slabe.

 

Ale nie sadze, zeby seryjnie montowali w aucie cos, co po wyjsciu z fabryki zacznie charczec po dodaniu basow.

 

 

To w takim razie przy minimalnym poziomie głośności też się to dzieje :?:

 

 

 

Napisz z czego masz zasilane te głośniki bo w pierwszym poście wspominasz coś o wzmacniaczu :?:

 

Opisz dokładnie całą instalację.

 

 Bez tego raczej nie zakończy się jednostronny koncert życzeń :wink2: .

Przy jakim poziomie głośności w ilu stopniowej skali pojawiają się zniekształcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bez tego raczej nie zakończy się jednostronny koncert życzeń :wink2: .

Przy jakim poziomie głośności w ilu stopniowej skali pojawiają się zniekształcenia

Nakamichi, 5 postow wyzej opisalem, kiedy to sie dzieje.

Nie wiem, jakbym mial strzelic ile to jest w skali 1-10 to bym napisal ze 3 - jest to  bardzo przecietna glosnosc przy jakiej sie slucha radia, zeby nie przeszkadzalo i mozna bylo na postoju, przy wlaczonym silniku slyszec audycje. Wystarczy wtedy dodac basu poza polowe pokretla i zaczyna sie harczenie.

 

Z ogledzin wstepnych nie widac, zeby cos ich dotykalo. Zeryfikuje jeszcze dokladnie temat pod katem tego, czy faktycznie w kazdym slychac charczenie, i sprawdze jeszcze te poziomy glosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi, 5 postow wyzej opisalem, kiedy to sie dzieje.

 

Nie wiem, jakbym mial strzelic ile to jest w skali 1-10 to bym napisal ze 3 - jest to bardzo przecietna glosnosc przy jakiej sie slucha radia, zeby nie przeszkadzalo i mozna bylo na postoju, przy wlaczonym silniku slyszec audycje. Wystarczy wtedy dodac basu poza polowe pokretla i zaczyna sie harczenie.

Chodzi tylko o w miarę realne oddanie stanu faktycznego , tak abyśmy mogli cokolwiek doradzić .

Jak napisze , ze mi auto na 4 biegu "nie ciągnie " to tez trzeba to doprecyzować , bo mogę go wrzucić mając 10 km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakbym mial strzelic ile to jest w skali 1-10 to bym napisal ze 3

Strzela to się np na strzelnicy :)

Nie wiesz jak? No to popatrz jacy my fajni i pomocni jesteśmy :wink:

 

A więc dajesz pauzę, wyciągasz antenę, kable głośnikowe czy robisz coś żeby nie było dźwięku (co to sam sobie już wymyśl) i teraz najlepsze, kręcisz gałą do oporu w prawo i uwaga:

- odczytujesz max poziom sygnału (jeżeli jest wskazanie na wyświetlaczu)

- jeżeli nie ma wskazania na wyświetlaczu to podajesz wskazanie min i max przyjmując za punkt odniesienia tarczę zegarka analogowego (to chyba każdy potrafi zrobić...) między którymi godzinami masz min i max

 

W następnej kolejności raczysz nam napisać przy jakim poziomie zaczyna Ci charczeć. 

 

EDIT: dla regulacji głośności odbywającej się poprzez naciskanie przycisków opisu nie będzie :P wystarczy pomyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... uno momento bo coś mi nie pasuje.

 

Odpowiedz proszę najpierw jasno na pytania:

-Jak dodajesz basu? Ustawieniami w radiu? Jakiś pilot do wzmaniacza?

-Czy masz tubę w bagażniku?

-Jakie/które głośniki zasila wzmacniacz?

-Jak było zanim się spier***iło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moderacja ma dziś dobry dzień, albo dziś jest jakieś święto?  :rotfl:

Nieważne. W specyfikacji Twojego radia pisze, że bas jest regulowany przy 40Hz w zakresie + - 12dB. Więc jeśli ty podkręcasz sobie poza połowę to można podejrzewać, że podbijasz go o ok 6dB i więcej. A to już nie mało, tym bardziej na fabryczne graty. Na razie nie mamy pełnych informacji dotyczących Twojego problemu, ale ja podejrzewam albo zbyt duże podbicie basu, albo coś uwalone we wzmacniaczu. Pomijam skopany montaż - tego nie wiem. Może zarzuć jakąś fotkę, jak to wszystko zamontowałeś (chodzi głównie o charczące głośniki).

Ale poczekajmy na więcej informacji, wtedy będzie można wyciągnąć konkretniejsze wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...