Skocz do zawartości

VOLVO V70/S80 (krisman)


krisman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz lepiej czy graja juz u Ciebie r5a?? Jak to brzmi bo wiem, że tniesz aktywnie. Interesuje mnie głównie średnica i kick :) Ja juz postanowiłem, ide droga, która podązyłes Ty, czyli wstawiam 13 stki, ale musza byc to dobre 13 stki. Podobało mi sie jak te drzwi są zrobione, na upartego żadnych otworów technologicznych wszystko ładnie blacha zaślepione na grube śruby. Pozostaje jedynie wygłuszyc solidnie i heja. Jaki maks odstep moze byc na dystansie aby zmieścic woofer w ori tapicerke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lukasz, jak zwykle czytasz po lebkach :) Na dniach wlatuja u mnie dynaudio mw152.

R5A gra juz od dawna, to bardzo fajne wooferki, potrafia grac konturowym kickiem i na niedostatki srednicy, w szczegolnosci w tym miejscu nie mozna narzekac a i basu tez jest calkiem calkiem, u mnie sa ciete HPF 80Hz 12dB i LPF 2.5kHz 6dB

Co do miejsca to Ci dokladnie nie powiem, bylo przymierzane podczas roboty, sam zobaczysz  ;) Ale nie ma problemu z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem Philipsy pod keniem....było całkiem ok jak dla mnie i o niebo lepiej niż wcześniej gdy grały w większej skrzyni. Teraz gdy Krystian przyjechał z SS na pokładzie i Philipsami w skleconej poprzednio skrzynce było WOW. Nie myślałem że zmiana wzmaka da aż takie efekty. Równocześnie pomyslałem, że ciężko będzie dogonić Philipsy a nowe dynie trochę grosza kosztowały i może być...kupa. 

Innymi słowami, nie myślałem że Philipsy mogą zagrać tak genialnie. Teraz sam nie wiem co napisać. Sub z nowymi dynaudio robi po prostu masakrę. Wali nisko jak z hadesu, jest szybszy niż ptak geparda i przy tym bardzo dokładny. Myślałem, że choć na początku zanim się sprzęt rozchodzi to bedzie bardziej tłukło niż grało, ale nie nie nie. Dla mnie jest po prostu malina. Teraz mam doła, piję wino i myślę, że jednak i ja mam sporo do zrobienia. Krisman, jako że jemu wiecznie mało, chce jeszcze poprawiać drzwi, klapę i zmieniać głośniki....no masakra jaką robotę już teraz robi ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian tak patrze na Twój temat teraz pod kątem solidnego przygotowania drzwi pod woofery i to co zwróciło moja uwagę to jakoś uboga ( moze mi sie wydaje) ilosc mat naklejona na te wrota. Jak dobrze mniemam zostawiłeś fabryczny kawał blachy przykręcany na śruby do poszycia drzwi i obkleiles to matami tak? Zostawiłeś tak samo te plastikowe zaślepki białe na dole? Czy wyklejałeś od środka blachę drzwi z obydwóch stron?? Druga kwestia to nie widzę abyś zastosował wzmocnienia blach ( przyklejając chociażby alu profile ) aby nie pracowały. Jestem niemal pewien, ze fuszery byś nie odwalił z Karolem wiec czyżby te zabiegi nie były tak istotne w badanym przypadku kiedy to woofery znajdują się wyżej drzwi? Czy zastosowałeś jakieś specjalne zabiegi tuz za wooferami, może takich których nie widać na fotkach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jakieś specjalne zabiegi tuz za wooferami, może takich których nie widać na fotkach? :)

Chyba tylko jeżozwierzowiec :P

 

Wygłuszać całosci nie ma sensu, bo w tym przypadku pracuje tylko powierzchnia bezposrednio za WF.

Maty maja za zadanie obniżenie rezonansu całości powierzchni, na wszelki wypadek.

 

Zrobilismy na próbe wszsystko, po czym sprawdzilismy jak to sie zachowuje -, nic nie tłukło, skrzypiało a WF pracował odpowiednio itd - mat w zanadrzu było sporo - tak samo gąbeczek - w razie potrzeby byśmy "dogłuszali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha na tym aucie jest wystarczajaco sztywna zeby utrzymac 13tki na miejscu. Blacha poszycia drzwi jest wyklejona cala, strona wewnetrzna jak widac najwiecej w poblizu wooferow.

 

Dystanse i tak sa zamontowane na 3 nozkach i de facto woofery graja sobie pod tapicerka, jutro bede wymienial woofery i sprobuje inaczej nieco je zaaplikowac, mianowicie chce zamknac te wolne przestrzenie miedzy dystansem a blacha za pomoca zywicy. Powstanie mniej wiecej okolo 2,5-3 litrow miedzy dystansem a blacha, z przeswitem do wnetrza drzwi, mam nadzieje ze ten przeswit pozwoli na w miare swobodny przeplyw powietrza miedzy ta niby komora, a przestrzenia w drzwiach, ewentualnie zobacze czy czegos tam delikatnie nie wyciac, zeby ten przeplyw poprawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
Prace nad drzwiami zostały zakończone w piątek.
Zamieszczam małe sprawozdanie.

Na początek wykonałem sobie pierścionki montazowe pod nowe wooferki.
Następnie po sprawdzeniu jak duży jest prześwit do drzwi za wooferem, zdecydowałem sie zrobić dodatkowy otwór.
Trzeba było zamocować to jakoś na drzwiach. Zrobiłem to za pomocą blachy.
Potem zywicowanie. Kocyk jest dość gruby, po nasączeniu żywica i zaschnięciu pierwszej warstwy juz było bardzo sztywno. Dałem na to jeszcze warstwę żywicy z mata szklana. Wyszło mega sztywne, złapałem w kilku miejscach wkrętami do blachy dla pewności i okleiłem to na koniec mata silent coat.
No i najprzyjemniejsza robota, czyli przykręcenie glosnikow i założenie tapicerek.

Sorki za pozycje zdjec, ale wrzucalem bezposrednio z telefonu.

post-10527-0-74784400-1422749228_thumb.jpg

post-10527-0-49465600-1422749280_thumb.jpg

post-10527-0-69529800-1422749326_thumb.jpg

post-10527-0-78104800-1422749387_thumb.jpg

post-10527-0-86666900-1422749438_thumb.jpg

post-10527-0-40832000-1422750067_thumb.jpg

post-10527-0-74036100-1422750097_thumb.jpg

post-10527-0-52855600-1422750133_thumb.jpg

post-10527-0-38066200-1422750165_thumb.jpg

post-10527-0-66099300-1422750197_thumb.jpg

post-10527-0-62772800-1422750246_thumb.jpg

post-10527-0-22470800-1422750291_thumb.jpg

post-10527-0-32652100-1422750318_thumb.jpg

post-10527-0-71539300-1422750370_thumb.jpg

post-10527-0-12518500-1422750427_thumb.jpg

post-10527-0-17852800-1422750476_thumb.jpg

post-10527-0-97107800-1422750516_thumb.jpg

post-10527-0-33863100-1422750546_thumb.jpg

post-10527-0-28504800-1422750577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem, jak ze sztywnością takiego dystansu, ale wizualnie pierwsza klasa :ok:

 

Jest naprawde bardzo sztywno, ta nadbudowka opiera sie na duzej powierzchni.

 

 

 


Super to wyszło :) za głośnikiem jest taka mała komora ? czy tylko robi zdjęcie takie wrażenie ?

 

Tak, za glosnikiem jest taka mala komora, jednak nie moglem jej zrobic zamknietej, bo bylaby za mala dla tego glosnika. Wolalem zrobic cos takiego niz dlugi tunel, tutaj przynajmniej glosnik ma troche miejsca dookola.


 

 


Pięknie to Krystian się prezentuje :) Słupki też masz niczego sobie :) Wszystko dyskretne, ładne i widać, że wykonanie pełen profesjonalizm :) Jak będziesz w PL, to zapraszam na kawę :)

 

Dzieki za komplement i zaproszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem chwile czasu na wstepne ogarniecie systemu, wiec mozna by juz cos tam napisac.

Wooferki graja bardzo ladnie srednica i dysponuja naprawde sporym kopniakiem, nie wiem na ile to zasluga glosnikow a na ile przylozenia sie do montazu ich w drzwiach, ale nawet przy bardzo wysokich poziomach glosnosci nic tam nie prosi o litosc, a wrecz odnosi sie wrazenie ze chetnie by wiecej pradu jeszcze dostaly. Bardziej widac jedynie niedoskonalosc instalacji pradowej, bo jak sie da mocno w palnik, to podswietlenie zegarow sobie mruga w rytm basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ogarnięte, napewno skorzystam robiąc u siebie podobna instalacje ( tez na 13 tkach) Najbardziej podoba mi się wykończenie maskownicy wooferka. Fabrycznie pod 16 tkami widać, ze część tego woofera gra w kokpit, na 13 stkach dało widzę się go przesunac bardziej. Grande robota. Krystian rezerwuj r5a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z ciekawości zapytam, jakby w takim ustawieniu woofera pokusić się o zrobienie w komory w tym miejscu, jaki maksymalnie litraż możnaby uzyskać? Tak jak jest teraz woofer jest już maksymalnie blisko tapicerki, czy troche w tą stronę też możnaby powalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...