Skocz do zawartości

VOLVO V70/S80 (krisman)


krisman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Z ciekawości zapytam, jakby w takim ustawieniu woofera pokusić się o zrobienie w komory w tym miejscu, jaki maksymalnie litraż możnaby uzyskać? Tak jak jest teraz woofer jest już maksymalnie blisko tapicerki, czy troche w tą stronę też możnaby powalczyć?

 Wf nie jest jeszcze maksymalnie wysuniety, ale tez nie ma sensu go bardziej wywalac na wierzch, poniewaz wtedy bedzie jeszcze blizej kokpitu.

Z objetoscia komory, to wyjdzie mniej wiecej jak Karol napisal, okolo 2 max 3 litry moze daloby sie wygospodarowac, za to na dole drzwi miejsca na komory jest calkiem sporo. Ja jednak nie bede sie w to bawil, podoba mi sie jak to gra w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, 3 litry to trochę mało żeby mieć swobodę w przetwornikach do wyboru. Samo umiejscowienie u góry uważam za zaletę więc jakieś kombinacje z przenoszeniem na dół uważam za bezcelowe. A pytam bo przymierzam się powoli do S70'tki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kombinacje z przenoszeniem na dół uważam za bezcelowe

 

W tym modelu niekoniecznie bezcelowe - przenosząc na dół jesteś w stanie stworzyć komorę, o praktycznie wystarczającym litrażu do większości przetworników.

Jest spora przyjazna przestrzeń w tamtym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem aeron, tylko myślałem w inny sposób. Jeżeli w ori miejscu, bez cięcia i modowania tapicerki byłbym w stanie uzyskać powiedzmy 4 to byłbym za tym rozwiązaniem. Ale jeśli zrobienie komór o odpowiednim wiąże sięz przenoszeniem woofera w dół, cięciu tapicerki itd. to wolę zostać przy opcji takiej jak krisman wykonał ;) 

 

Chyba że nieoczekiwanie zwiększy się budżet i będzie mnie stać na zlecenie wykonania takich "pełnoprawnych" komór komuś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W święta byłem u Megapixelusa, wiec skorzystałem któryś tam raz z warsztatu.

Wyciąłem więcej blachy za wf, co by mu oddech polepszyć.

post-10527-0-77873400-1428867712_thumb.jpg

Wyciąłem jak najwiecej mogłem, zostawiłem tylko taki daszek, żeby w razie czego woda na głośnik sie nie lala.

Cieżko stwierdzić czy sie polepszyło, ale mam chociaż czyste sumienie.

Druga rzecz, zastosowałem korektor impedancji na woofery. Wiem ze przy aktywce to raczej wpływu nie powinno mieć, ale jeden kolega z forum uświadomił mnie, ze bez tego piec mocniej po tyłku dostaje.

Koszt znikomy, minusów brak, wiec sobie wpialem bezpośrednio w terminale wzmaka, rownolegle z głośnikami.

post-10527-0-14591900-1428868193_thumb.jpg

Nie wiem czy to tylko placebo, ale mam wrażenie ze wooferki z większa swoboda grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ani słowa o nowym zestawie piecyków?

 Hehe, no w sumie zadna to nowosc jak dla mnie, no moze oprocz macroma synthesis 1000 ktory wlecial na probe na woofery, a na tweeterach gra sobie nakamichi PA-202.

Na suba wrzucilem sobie chwilowo Andrzejowego rubicona 1002, radzi sobie dzielnie w 8 ohm.

Troche ciezko to ladnie ogarnac, bo kazdy z piecy ma inny zakres czulosci wejsciowej, jak sie poustawia na jednym poziomie glosnosci , to znowu na innych sie robi juz gorzej.

Czekam niecierpliwie na powrot nakamichi PA-304 od Adama.

Pozatym tak dla pokazania Andrzejowi, ze nie waty graja, zapialem na subie na chwile audisona cs300, ktory ma 2x27W zmierzone, trzeba bylo zobaczyc Megapixelusa mine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A na amp-performance wszystkie stare serie mają 2x tyle co podają :) Ale nie samą mocą człowiek słucha :P:)

A to, to ja wiem :)

Jedna sztuke 275X mam juz od bardzo dawna, kiedys mialem podpieta pod AS HX165SQ jeszcze w mercedesie 190, naprawde niczego nie brakowalo temu piecykowi :)

A sub u mnie chodzi w 8 ohm, wiec 2300X tez nie powinien byc jakos specjalnie zarloczny pod takim obciazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...