Skocz do zawartości

Jakie Auto?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 374
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a może saaba 9-3 lub 9-5 aero? Spore możliwości tuningu, mocne jednostki benzynowe no i niepozorne a odejscie ma. Np 2.3 turbo?? 

Fajne auta.

Płyta podłogowa to Vectra B, w przypadku 9-5 lekko powiększona.

Zawieszenie to poprawiona vectra B, więc koszta serwisu nie są wysokie(najdroższe są tuleje pływające z tyłu)

 

W silnikach B2x5 warto zdjąć miskę oleju i wyczyścić odmę. Z racji jej wadliwej konstrukcji, smok oleju potrafi się zatykać, tym bardziej, że jest w dnie miski olejowej. 

Poza tym fajne samochody. Do niektórych rozwiązań trzeba się przyzwyczaić(np. stacyjka na tunelu środkowym, czy kształt deski). Silniki B2x5 są ekonomiczniejsze od starszych montowanych np. w modelu 9000. 

Radzą sobie z gazem(oczywiście sekwencja, która da rade sobie z turbo benzyną, plus właściwa regulacja).

Kumpel na trasie 800KM(Racibórz - Warszawa) miał spalanie 7,5l benzyny, prędkość 70-120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A może Vector OPC
słabo jedzie, bardzo słabo podatna na tuning i ma wadę konstrukcyjną rozdządu! Koszt naprawy - 12 tyś pln. Rozrząd jest napinany przez poduszkę olejową, w której to lubi się rozwalić zaworek = przestawienie rozrządu. W najlepszym wypadku tylko wymiana rozrządu, w najgorszym... wymiana silnika.

 

Silniki do OPC praktycznie są niedostępne, większość z nich skupuje policja do policyjnych samochodów. Taniej wymienić silnik, niż naprawiać rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


damian-el, dnia 02 List 2013 - 16:24, napisał:

a może saaba 9-3 lub 9-5 aero? Spore możliwości tuningu, mocne jednostki benzynowe no i niepozorne a odejscie ma. Np 2.3 turbo??

Fajne auta.

Płyta podłogowa to Vectra B, w przypadku 9-5 lekko powiększona.

Zawieszenie to poprawiona vectra B, więc koszta serwisu nie są wysokie(najdroższe są tuleje pływające z tyłu)



W silnikach B2x5 warto zdjąć miskę oleju i wyczyścić odmę. Z racji jej wadliwej konstrukcji, smok oleju potrafi się zatykać, tym bardziej, że jest w dnie miski olejowej.
Poza tym fajne samochody. Do niektórych rozwiązań trzeba się przyzwyczaić(np. stacyjka na tunelu środkowym, czy kształt deski). Silniki B2x5 są ekonomiczniejsze od starszych montowanych np. w modelu 9000.
Radzą sobie z gazem(oczywiście sekwencja, która da rade sobie z turbo benzyną, plus właściwa regulacja).

Kumpel na trasie 800KM(Racibórz - Warszawa) miał spalanie 7,5l benzyny, prędkość 70-120km/h

 

 

J.w

 Warto też wspomnieć o innych walorach takich jak np.nietuzinkowość.Auto niby niepozorne,niewyróżniające się z tłumu,a jednak jak się pokaże na drodze,to przykuwa wzrok (może bardziej swoją egzotyką?).

Kolejna rzecz to to,że mają dość dobry stosunek jakości do ceny. Auto klasy średniej wyższej,a można w na prawdę fajnych pieniądzach trafić.Oczywiście ceny serwisu adekwatne do klasy auta,ale coś za coś.Trzeba się liczyć z takimi usterkami jak padająca listwa zapłonowa (ok.1500zł),przepustnica,czy delikatniejsze zawieszenie,ale które auto się nie psuje?Okularnik? :rotfl:

Z dostępem do części też nie ma większego problemu,pomimo tego że firma padła i pomimo obiegowych opinii krążących wśród nie do końca zorientowanych piewców.

Sam aktualnie jestem na etapie szukania 9-5 Aero i zanim się zdecydowałem trochę się popytałem tu i tam. Ostrzeżenia nt.awaryjności tych aut budziły na początku spore wątpliwości,jednak serce wygrało z rozumem i niebawem będę miał własnego SAAB-olota:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś bliższe info na temat Mercedesa C 30 CDI AMG ? Chodzi mi silnik, zawieche, awaryjność, dostępność części itd...i ogólnie czy to warte zainteresowania

 

Kumpel ma ten samochód tyle, że bez AMG. Silnik CDI (- na dzień dobry po zakupie padła pompa wtryskowa - 1500PLN go to kosztowało. Do chwili obecnej (3 lata) jeżdzi nim jego żona, teraz wysypał się przepływomierz i do tego od zakupu auto cholernie kopci przy mocniejszym bucie. Sam ostatnio tym samochodem jeździłem, komfortowo jak to mercedes, ale czuć że zawieszenie już nie pierwszej młodości jest, słychac od czasu do czasu tępe łupania. Co do cen ... wiadomo Mercedes to Mercedes i ceny części (oryginalnych) są mercedesowskie - przepływomierz oryginał podobno 700PLN, jak reszta to nie mam pojęcia, ale jakoś bym się w coś takiego nie pchał.... jak ktoś kupuje AMG to wiadomo, że nie do spacerowego stylu jazdy;) a wiadomo, że zwłaszcza w Polsce taki egzemplarz zadbany, na bieżąco serwisowany to tak jak spotkanie w/w Subaru Impreza :)

 

Tak wrzuciłem na allegro "c30 amg" - zawór EGR 999 PLN (do Audi A6 C5 - 450PLN róznica jest spora), Filtr powietrza Knecht - 200PLN :)

 

A może by tak.... Golfa 4 R32 ? :) co prawda benzynium.... ale ile FUN`u :) poszukaj, popytaj na www.forum.vwgolf.pl może ktoś w pobliżu ma pewny wart zainteresowania egzemplarz.... oczywiście tu jest pytanie - ile za samochód jestes w stanie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten filmik z tydzień temu gosciowi powinni zabrać prawko dożywotnio za taką jazdę fart ze nikomu nic się nie stało bo np z tym motorem trzymał mu się na kole moze ze 2m max szybszy hampel motoru i "biker" ląduje pod R8 a przytakiej prędkości to już wiadomo co jest w wiadomościach by było karambol na autostradzie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepke ale co z tego ze prawko zabiora. U nas tez zabieraja a dalej autka prowadza. Ostatnio bylo w radiu o lamaniu przepisow drogowych. Jest czym sie niechwalic jestesmy w scilej czolowce. Ale nadal jestem za wprowadzeniem "predkosci zalecanych" a nie "ograniczen predkosci". Jednak gdy powodujesz zaklocenia ruchu lub wypadek to za to wine ponosisz Ty. Prawo ruch drogowego jest jakie jest a jedynym sposobem na ograniczenie predkosci jest fotoradar. Szkoda ze musiakoby stac ich 5 na 5km. Sory za offtop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściemniajmy się tu nie chodzi o żadne kamery i radary tylko ludzką mentalność i kulturę na drodze. Z buraka co mu tylko zapierdzielanie do odcinki w głowie żaden radar czy mandat kierowcy nie zrobi.

Inna sprawa że próbując jechać przepisowo w PL jest się automatycznie zagrożeniem ruchu i wrogiem publicznym numer jeden. A buractwa co "muszą angolowi pokazać" nie brakuje na każdym skrzyżowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Alfę 159. Posiadam coprawda 1.9 JTDm nie 3.2 V6, ale samochód jest pierwsza klasa. Alfy szybko tracą na wartości i za przyzwoite pieniądze można stać się posiadaczem fajnego samochodu. W moim posiadaniu jest jeszcze Alfa GT 2.0 JTS. GT to już fajna zabawka do śmigania, szczególnie z benzyną 3.2 V6 Busso pod maską.

Rok temu też szukałem samochodu do 35 kzł i tylko Alfa spełniła większość wymagań jakie sobie postawiłem przed kupnem auta (zanim kupiłem GT brany był pod uwagę jeszcze Nissan 350 Z, ale za tą kwotę to tylko amerykańce albo złomy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi czy ktoś z was ma jakieś zdanie na temat Audi S3 z silnikiem 1.8T 209 koni? Z jednej strony niechętnie podchodzę do Audi ale z drugiej ten akurat okaz mogę nabyć niedrogo i z dość pewnego źródła.

 

Na pewno ciekawe auto :) mam z niego w gofferze przednie hamulce - wymiana tarcz (ATE PowerDisc) i klocków ATE - 1000PLN :)

Ale wiadomo, zawsze to mniej niż np w nowym S3 :)

 

BTW cudów w komforcie jazdy się nie spodziewaj, to jakby nie było kompakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...