Skocz do zawartości

Jakie Auto?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kojarzę jedynie "auto pościgowe do 30 czy 35 koła" :D
a temat założyłem bo znajomy ciśnie mnie o tą mareę, podoba mu się brzmienie silnika i napalił się jak szczerbaty na suchary, ogólnie ta kase co w nią włożyłem moge odzyskać, natomiast pracy już niekoniecznie...
Audio ofc wyciągam, sprzedaje samo auto, które robiłem pod siebie, to też bije się z myślami bo za mareę 2000r z dwulitrowym silnikiem o mocy 154KM z LPG w życiu nie dostane 8500 koła następny przedział gdzie ktoś pomyśli o zakupie to ok 5000 bo ludzi nie obchodzi co się przy niej zrobiło i co jest do zrobienia, a przy tej akurat nie ma nic poza gonieniem królika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 374
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No niestety ludzi nie obchodzi stan techniczny itp. Kazdą usterkę wytkną, ale nic nie powiedzą, że pół samochodu było zrobione...

Dlatego ja nie staram się sprzedać samochodów, tylko utrzymać dalej w rodzinie. Wtedy masz pewność, że ktoś doceni starania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej "karierze" z własnymi autami jeszcze ani jednego nie sprzedałem "obcemu" i jeszcze nikt mnie w nocy nie zadziabał ;)

Przepraszam na jedno czasu i chęci nie wystarcza i chyba będzie sprzedane, ale nie polecę autorowi termatu bo raczej nie szuka Poloneza z 89 roku :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek jak chcesz wygodne auto solidne i szybkie przy tym dosc luksusowe, a z jakichs względów nie chcesz alfy 159 - polece bmw e39 w 2,5 benzynce albo 2,8:) Jeździłem taka 2 lata, złego słowa nie powiem autko wypas. Zawieszenie dosc wytrzymałe jakośc wykonczenia super, jak trafisz w mpakiecie to juz w ogóle. Spalanie b. małe jak na gabaryty silnik i mase ( max co zjadlem to 16lpg w miescie bo tak glownie sie poruszam).  Awarii przez ten czas nie liczac tych z mojej winy - zero - silniczek r6 nie do zajechania. Za 25 tys kupisz ladny zadbany model. Polecam gorąco żaden pasek czy audi sie nie ma polotu, nawet a6 z tamtych lat. Diesla nie miałem ale tez dobre jednostki - tylko tu jak kolega wyzej napisał, ciezko trafic dobry egzemplarz, a takowy będzie napewno droższy no i 3.0d nie nalezy do ekonomicznych niestety jak lubisz depnac w miescie:) Zatem polece Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rodzynek odjechał już chwile temu, fotka z awataru pstryknięta w dniu odjazdu 

 

ale na pocieszenie powiem że nie pojechał na złom :D

 

kumpel ma 3  lata e46 przedlift 2.0 klekot  i ciągle coś.

 

zawieszenie, wał , dyferencjał, rdza..,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 159 to 2.4jtd, spalanie niewiele większe, a kultura pracy lepsza niż 1.9 (chociaż do niego nie można się przyczepić).

 

Od siebie, rozejrzyj się za Cytryną c5 po lifcie z motorem 2.2 HDi biturbo albo 3.0 v6 benzyna (ale ten ostatni tylko z automatem). Największe kombi w tym segmencie.

Wielu znajomych miało e46 i każdy coś robił, głównie z zawiasem, nikt złego słowa na ten samochód nie powiedział (od 2.0 do 3.0 benzyna/diesel).

Weź też pod uwagę utratę wartości, za kilka lat bmw sprzedasz z niedużą stratą, natomiast Cytrynę czy Alfę po 3-4 latach sprzedasz za nieco ponad połowę tego, ile dasz teraz.

O e39 była już mowa wielokrotnie, jak ktoś dobrze trafi na zadbaną sztukę to pojeździ jeszcze długo, a padakę wyłapać jest łatwo.

Octavia w tdi - 1.9 klekot, ale niska awaryjność, 2.0 cichszy, ale moim zdaniem bardzo dynamiczny silnik (140km), samochód załadowany bez problemu rozbuja się do 200km/h, a jeżdżąc w miarę ekonomicznie spali poniżej 6l. Jedyne co mnie w tych octaviach boli, to to wykonanie - jeszcze im troszkę brakuje do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maree jak masz dobrego kupca to sprzedaj.Co do paska bo o nim pisałem,ja tam jestem zadowolony ale z punktu widzenia mechanika wiem że w tym samochodzie problemem sa wyrabiające się gniazda pompowtryskiwaczy.Tak, nie same pompki bo to jest pikuś tylko właśnie gniazdo w którym siedzi-to błąd konstrukcyjny.Jak się wyrobi to owe gniazdo(aluminium) to niestety głowica szrot.Nowa goła około 4000zł,używka groszowe sprawy przy tej naprawie ale używek na rynku zdatnych do montażu jak na lekarstwo.Na szczęście w końcu chłopaki poradzili sobie z tematem i dają redę to tulejować na tyle szczelnie że takie głowice odpukać jeżdżą i jest ok co mnie również cieszy bo to włąsnie taka mała bomba zegarowa tych samochodów.Kwestię zawieszenia pominę bo z tym nie ma jakichs tragedii jak piszą.

Mój miał 101KM dziś ma 163 i 370Nm i od 3 lat nie mam żadnych problemów,pali 6.5-7l na miejscu i 5,5 trasa.Na razie nawet nie zamierzam sprzedawać bo cóż kupie za tego złomka :) 

Jest wygodny ma miejsca bardzo dużo nawet za mną jest sporo miejsca,ja mam 189cm.Bilans wad i zalet jest na tyle korzystny że nie jest to zły wybór.

Chociaż znajomym mówię że jest to auto specjalnej troski ale z nowszych po 2000r,które takie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chce zmienic auto i zastanawiam sie nad 3 markami.

Interesuja mnie tylko benzyny. Robie okolo 13000 km rocznie takze ropniak mi sie nie oplaca. Rocznik tylko od 2007 i wzwyż. Pojemnosc max 2.0.

 

Passat B6 1.6 8V - reszta silnikow to awaryjne FSI TSI wiec odpadaja ale chyba te 1.6 i 102 konia to za malo na ta bude

 

Audi A4 B7 1.8 163 konia niby najlepszy z benzyniakow ale ciezko go znaleźć w roczniku 2007. Jeszcze chcialem B8 ale z tego co wiem to wszystkie benzyny sa awaryjne.

 

BMW seria 3 E90 z silnikami z wtryskiem EFI czyli 2.0 129km, 150km i 173km

 

Ktos mial stycznosc z którymś z tych aut? Moze jakies inne propozycje. Mam do wydania 35 tys,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B7 1.8 163 konia niby najlepszy z benzyniakow ale ciezko go znaleźć w roczniku 2007. Jeszcze chcialem B8 ale z tego co wiem to wszystkie benzyny sa awaryjne.

 

Bmw odpuść, 1,6 do paska najbardziej niezawodny, ale to trochę za mały silnik.

 

Z tych trzech optimum to A4 z 1,8 choć weź pod uwagę, że to stara konstrukcja samochodu poddana tylko liftingowi, pod blachą siedzi dalej stary kibel, jest ciasna w środku choć dobrze wykonana.

Wystrzegaj się wersji w automacie, bo nie znając się trafisz na multitronica zamiast tiptronika i będzie buba. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...