Skocz do zawartości

Bitwa Warszawska czyli spontaniczne spotkanie Wawa


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miło, że zdecydowaliście się na konkretne wpisy, bo bez tego sens tematu byłby dyskusyjny;)

Kompetencji mi raczej brak, aby dyskutować o wyższości X nad Y, więc pokuszę się jedynie o komentarz.

Na zdjęciach było widocznych kilku forumowiczów, więc wydaje mi się, że napisane tu przez was opinie, to raczej te wspólne wnioski, niż kontrowersyjne zdanie autora postu, który był jednym z uczestników spotkania.

Odniosę się więc do wzmacniacza Genesis B40, który zamieszkiwał u mnie dłuższy czas, a spotkał się na odsłuchu z aprobatą, choć wiem, że Łukasz też takiego ma. Wzmacniacz niedoceniony, wydaje mi się nawet, że odrzucony za widniejący napis na tabliczce 2x20W. Nie będę też pisał obiektywnie o jego brzmieniu, bo pewnie nic odkrywczego to nie będzie, ale mam wiadomość dla osób, które go nie testowały u siebie - w przypadku tego wzmacniacza na prawdę szczególnie odradzam decyzje o nim po pierwszym wrażeniu, trzeba go przynajmniej kilkanaście godzin posłuchać na różnej muzyce. Albo się polubicie, albo powiecie, że góra ostrzy lub coś w tym rodzaju. Albo zaraz go oddacie/sprzedacie, albo zostawicie go na lata (jest tu kilku takich), nawet gdyby miał leżeć w szafie. Albo pokochacie, albo znienawidzicie:p

 

Przepraszam za ewentualne błędy, jest "późno" i piszę z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie pytanie.

Dlaczego nie bylo cos lepszego z Alpine i HX-D2 ?

Bo jak sama nazwa tematu wskazuje było to spontanicznie zorganizowane spotkanie i każdy przyniósł co miał pod ręką.

Myślę, że następnym razem będzie trzeba trochę lepiej się zorganizować i po prostu ograniczyć ilość sprzętów aby każdy miał możliwość dłużej pograć i pokazać swoje walory przy zróżnicowanej muzyce.

Ogólnie było to bardzo ciekawe spotkanie, na którym była okazja żeby trochę pogadać i trochę posłuchać  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie pytanie.

Dlaczego nie bylo cos lepszego z Alpine i HX-D2 ?

 

To nie pierwszy i ostatni test, mamy jeszcze trochę sprzętu z wyższych i nizszych półek, wiec jesli tylko będzie okazja spikniemy się i może znowu ktoś coś skrobnie.

Poza tym, ja bardziej byłem nastawiony na spotkanie z chłopakami i temat "flacha" a odsłuchy były przy okazji.

 

 

Sylwekzz u Ciebie jest ten test bo przetestowal bym jednego swojego  :)

 

Nie, byłem tylko gościem poproszonym o zabranie kilku "zabawek"

 

 

Jaki jest cel tych modyfikacji Sylwek? Co było nie tak w ori i w jakim kierunku(co w zamierzeniu mają przynieść mody) idą zmiany?

 

 

Wbrew internetowym ochom i achom wcale nie jest to bezkonkurencyjna jednostka. Oryginał jest moim zdaniem przeciętny, ale konstrukcja ciekawa, dlatego posunięcia z modyfikacją.

 

Słuchając oryginału zdecydowanie słychać, że jednostka ma problemy ze skrajnymi pasmami, na górze jest bardzo mało wyrazista i na prawdę niewiele tam się dzieje, na dole natomiast zdecydowanie brakuje fundamentu i dynamiki. Oryginał bardzo dobrze nadaję sie do jazzu czy innego pitolenia ale jak człowiek ma ochotę to czasem trzeba posłuchac czegoś mocniejszego, z wykopem. Talerze muszą być wyraźne i rozróżnialne a stopę perkusisty trzeba poczuć, ot moje wymagania, ma być uniwersalie. Jednostka ta nie jest jednostką do każdego typu muzyki.

 

Całe mody są moim osobistym wymysłem i mają się mi podobać, tak do tego podchodzę. Znam dokładnie wiele aplikacji kości PCM1704 i wiem co można z niej wykrzesać. 

 

Napęd CD z 700tki też nie reprezentuje sobą zbyt wiele w orygiale. Łukasz słyszał dokładnie jak spektakularne zmiany były po podłączeniu do tej jednostki transportu Nakamichi CDC-111. Słuchaliśmy tych samych piosenek na tym samym zestawieniu sprzetowym, minuta po minucie. 

 

Pomimo tego, że jednostka przegrała w testach z Rockfordem i tak twierdzę, że mody są zdecydowanie na plus. Uzyskałem to co chcialem czyli skrajne pasma a reszta przede mną. Robię to w formie ciekawostki bo lubię. Nie pierwszy i nie ostatni sprzęt. Jestem pasjonatem a nie zawodnikiem, więc robie to na własne upodobania a nie pod publikę. Nie wstydzę sie przyznawać do blędów, ani pojechać po opinii danej jednostki bo ja na tym nie zarabiam, utrzymuje się z czego innego a audio jest tylko hobby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe mody są moim osobistym wymysłem i mają się mi podobać, tak do tego podchodzę. Znam dokładnie wiele aplikacji kości PCM1704 i wiem co można z niej wykrzesać.

 

Czy możesz zakończyć to żałosne pitolernie , dam głowę , ze nie zmieniłeś ani o jotę samej aplikacji PCM 1704 .

To co robicie , to usiłujecie zmusić sprzęty do grania w narzuconej konfiguracji sprzętowej , zamiast właściwie ją zestawić .

Grzebiecie z mizernym skutkiem w referencyjnych sprzętach i oceniacie na podstawie odsłuchu na samodzielnie skleconych monitorkach .

Nie zrozumcie mnie źle , każda droga i każde doświadczenie jest cenne , nawet jeżeli chwilowo nic nie wnosi , to sama nauka zbliża nas do celu i edukuje . Natomiast to co wypisujecie o graniu tych sprzętów na podstawie tak przeprowadzonego "testu" to zwykła parodia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdybyś do tego zestawienia wpiął cd Krella , to tez by nie był dość dynamiczny , a to raczej stosunkowo uznane klocki ( przynajmniej na południu :) ).

 

Ja podpytam jezeli to nie przenosnia, czy mozna jesli tak to do jakiego wzmacniacza samochodowego porownac granie integr krella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , ja jestem o swoja spokojny.

Gdybyś do tego zestawienia wpiął cd Krella , to tez by nie był dość dynamiczny , a to raczej stosunkowo uznane klocki ( przynajmniej na południu :) ).

A w USA montują 3way przy stopach i twierdzą, że im gra. :)

 

Będziemy się kierować marketingiem i opiniami czy faktami?

 

My zaczęliśmy słuchać zamiast tylko o tym mówić.

 

Następnym razem zapraszamy

zapraszamy, posiedzimy przy butelce rudej lub czystej.Posłuchamy i chętnie wymienimy różnice zdań.

 

Po co teoretyzowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ktos je uznaje nie znaczy, ze nam bedą pasować.

Jednostka została wybrana przez 7 czy 8 osób jednomyślnie

 

Nic z tego nie zatrybiłes , dlatego posluże sie przykladem.

W czasach gdy to forum nie istniało , odbyło się dość znaczące spotkanie sympatyków CA z całego kraju.

Zjeżdzali sie na 2 -3 dni i obok wielu innych zajęć , odsłuchiwali tez masę rożnorakiego sprzętu,

W jednym ze "ślepych odsłuchów " wzmacniaczy, na samodzielnie skonstruowanych zestawach głośnikowych, ponad polowa słuchaczy za najlepiej brzmiący wzmacniacz uznała uDimension Junior, a w stawce były Stegi A clase czy MSK i podobne Xesy

Cóż mogło tak wypaczyć wynik ? Dla wielu nieodgadniona od 10 lat niewiadoma , dla innych sprawa oczywista od pierwszej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Nie było tajnego głosowania

Po odsluchu przedyskutowalismy sprawe

Każda z osób ma swój rozum i wypowiedziała sie na ten temat

Np ja z Danem many inne zdanie co do m1 czy gienka

I żadna jego sugestia świadoma czy podświadoma nie zmusi mnie do myślenia inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...