Skocz do zawartości

Bitwa Warszawska czyli spontaniczne spotkanie Wawa


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


ak nie muszę , to raczej nie umawiam się z nikim i na nic przed 10

 

Ha... nieporozumienie :) Moja uwaga dotyczyła, nie tyle godzin rozpoczęcia pracy a podwójnych standardów wymogów, względem ... Trucka i tej "lepszej" części forum... Przyzwyczaiłem się.  :wink2:

Dlatego czekam spokojnie na elaborat Siwego, z przyjemnością przeczytam... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Marcin...skoncz p... zrobimy sobie sami test i bedziemy pisac na pelnym gazie %%% a co...

 

Ja testować nie muszę... Jeśli o wzmacniacze chodzi to mam co chciałem, więc.... Referaty by Siwy 2 przeczytam bardziej w kategorii ciekawostka dropsa, aniżeli ze zwarciem pupy... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Ja testować nie muszę... Jeśli o wzmacniacze chodzi to mam co chciałem, więc.... Referaty by Siwy 2 przeczytam bardziej w kategorii ciekawostka dropsa, aniżeli ze zwarciem pupy...  

 

A za dwa miesiące przeczesywanie e-bay'ów... :D

Żartuje ofc, bo pomyślałem sobie jaki wpływ na ceny miałoby kilka takich "referatów" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


a testować nie muszę... Jeśli o wzmacniacze chodzi to mam co chciałem, więc.... Referaty by Siwy 2 przeczytam bardziej w kategorii ciekawostka dropsa, aniżeli ze zwarciem pupy...  
a czy Ty myślisz , że byłoby to po to by jakieś wnioski wyciągać :rotfl:  :rotfl:

Tylko zeby was nie poniosło

oby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za dwa miesiące przeczesywanie e-bay'ów...

Żartuje ofc, bo pomyślałem sobie jaki wpływ na ceny miałoby kilka takich "referatów"

 

Z tym ,że zwróć uwagę mój serdeczny kolego, że ja jeśli coś "chwalę" to trzymam to w aucie i używam, czyli moja opinia idzie za tym co się dzieje fizycznie , a nie kreowanie opinii bo coś mi leży na półce i pożenić potrzeba... chwalę Kappy, są w aucie(ba druga para leży "zapasowa"), chwalę tec'i, leżą jako para na odsłuch po zmniejszeniu komór... Chwalę hifona, zawsze jakiś siedzi w aucie, lubię Alpinę, zawsze jakaś trzepie się w bagażniku. Co do "skoków" cen, no cóż każdy kij ma dwa końce, jeśli się tak boicie o swoje kieszenie, bo tylko "Wy" chcecie kupować ciekawe klocki i tanio, to nie muszę już nic kompletnie wspominać o czymś ciekawym, co spróbowałem buszując po ebayach jak mówisz i co mi zagrało. Swoje znajdę, tylko zawsze byłem przeciwnikiem ciśnięcia wiedzy po kieszeniach jak by od tego miała zależeć przyszłość narodu. Niemniej dostosuję się, więc proszę mnie na pw nie podpytywać, a już zwłaszcza na głównym kanale... Ale pogoda taka sobie prawda?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z tym ,że zwróć uwagę mój serdeczny kolego, że ja jeśli coś "chwalę" to trzymam to w aucie i używam, czyli moja opinia idzie za tym co się dzieje fizycznie , a nie kreowanie opinii bo coś mi leży na półce i pożenić potrzeba... chwalę Kappy, są w aucie(ba druga para leży "zapasowa"), chwalę tec'i, leżą jako para na odsłuch po zmniejszeniu komór... Chwalę hifona, zawsze jakiś siedzi w aucie, lubię Alpinę, zawsze jakaś trzepie się w bagażniku. Co do "skoków" cen, no cóż każdy kij ma dwa końce, jeśli się tak boicie o swoje kieszenie, bo tylko "Wy" chcecie kupować ciekawe klocki i tanio, to nie muszę już nic kompletnie wspominać o czymś ciekawym, co spróbowałem buszując po ebayach jak mówisz i co mi zagrało. Swoje znajdę, tylko zawsze byłem przeciwnikiem ciśnięcia wiedzy po kieszeniach jak by od tego miała zależeć przyszłość narodu. Niemniej dostosuję się, więc proszę mnie na pw nie podpytywać, a już zwłaszcza na głównym kanale... Ale pogoda taka sobie prawda? 

 

Trucku, przecież wiesz że żartuje ;D Żadnego podtekstu czy drugiego dna w mojej wypowiedzi nie było :D Akurat u Ciebie lubię to że mówisz co Ci pasuje a co nie, a moja wypowiedź miała nawiązać do tego (jak zapewne sam się spodziewasz) że jak parę "ochów i achów" się ukaże to nagle zainteresowanie danym sprzęciwem się zwiększa... i to wśród osób które nigdy nie miały okazji organoleptycznie testować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chwila to może ja klepnę coś o teście DACów i wyborze faworyta wśród jednostek.

 

Zaproponowałem aby sprawdzić jednostki pod tym samym źródłem cyfrowym, konkretnie był nim konwerter USB=>SPDiF WaveIO na kości XMOS, do tego laptop i ścieżki z napędu CD lapka.

 

Zawodnicy to Rockford RFX-8250, Nakamichi CD700 oraz Nakamichi DAC-111

 

 

 

Na pierwszy ogień poszedł Rockford. Brzmienie bardzo naturalne, otwarte i neutralne, żadne pasmo nie wybiegało przed szereg, przestrzeń dobrze wykreowana a źródła odseparowane, tak jak być powinno. Bardzo fajną zaletą była głębia z jaką to grało. Wszystkim się podobało ale zmieniliśmy na kolejne bo czasu wiele nie było a sprzęt czekał.

 

Druga - Naka CD700. Dodam na wstępie, że jednostka była wprost po modyfikacjach, jeszcze nie zestrojona do końca, można powiedzieć, że był to jej drugi dzień od kiedy wydobywały się z niej dzwięki. Odnośnie brzmienia. Od razu po podłączeniu usłyszeliśmy, że przestrzeń stała się szersza, dzwięk zdecydowanie wydobywał sie spoza krawędzi kolumn, głębokość w sumie chyba nie tak duża jak na RFXie, ale nie kiepsko. Tutaj już sonicznie nie było idealnie, co prawda mieliśmy wrażenie, że bas był bardziej różnorodny, ale trochę muliło, góra fajna, ale chyba jednak coś się troszkę darło, coś podbarwiało. No ale jak pisałem wcześniej, jednostka nie była oryginalna a dopiero w początkowej fazie przeróbek.

 

Na koniec zostawiliśmy sobie DACa Nakamichi. Tutaj po podłączeniu od razu słychać było, że na górze ma sporo ciekawych szczegółów, których nie słyszeliśmy poprzednio. Góra i średnica miodzio, ale dół bardzo delikatnie zarysowany. Moim zdaniem bardzo fajna kompozycja do wzmacniaczy typu XES M1. Jako, że DAC miał bardzo okrojone możliwości odsłuchowe a z laptopa słuchać nie chcieliśmy potraktowaliśmy go bardziej jako ciekawostkę i wróciliśmy do Rockforda.

 

Po ponownym podłączeniu RFXa nie mieliśmy wątpliwości, że on zostanie źródłem, które będzie nam wzorowało dalsze odsłuchy. Był najbardziej naturalny i precyzyjny. Słuchanie sprawiało przyjemność zarówno z konwerterka jak i z CD tak więc został numerem jeden.

 

 

Jeśli coś przekręciłem lub nie dodałem uzupełnijcie. Ja wszystkiego mogę nie pamiętać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam :)

 

Odsłuch przeprowadzony był na monitorach zrobionych na głosnikach tec ls 155 i morel supremo

Przednia ściana prosta, filtry proste II rzedu z korekcja dobroci i dzielnikiem napiecia

podzial na 1,9kHz, obudowa zamknięta 9L brutto

 

Do odsłuchów służyła płyta z zawodów AYA

lecz nie tylko ;)

jak coś nas bardziej zaciekawiło zmienialiśmy płyte 

 

Zaczęliśmy od wyboru referencyjnego żródła

W tym wypadku było to to źródło, które wg większości zagrało najlepiej

 

Odsłuchiwane były alpine phantomface, rockford rfx-8250, nakamichi cd700 mkII po modach

 

Na pierwszy ogień poszła alpina

Dzwiek bardzo naturalny, bez podbarwień, można powiedzieć jednym zdaniem "bardzo dobre granie"

 

Drugi był rockford

Róznice można było usłyszeć już na pierwszy rzut "ucha"

Dzwiek miał wiekszy wymiar, byl bardziej rozdzielczy, pojawilo sie wiecej szegółow

Był mniej "zlany" niz a alpine

Lepsze źródła pozorne, zaczeło się coś dziać na scenie

pojawiła się scena i zaczeło sie coś dziać miedzy kolumnami

pojawila się głebia

można było rozróżnic plany zwiekowe

w przypadku alpine dzwiek dobiegal bezposrednio z kolumn

w rockfordzie bylo zycie pomiedzy kolumnami i glebia

cale pasmo wyrownane

 

naka 700

scena byla na jednej plaszczyznie (brakowalo glebi)

dzialo sie cos pomiedzy kolumnami ale bylo to w jednej plaszczyznie

za to dzwiek wyszedl poza kolumny na lewa i prawa strone

nie na boki a lekko do tylu 

dzwiekowo wypadlo gorzej od rfx`a

bas lekko zaokraglony (byl wiekszy i bylo go wiecej niz w rfx) 

srednie i gora zdecydowanie gorzej niz w rockfordzie

pierwsze wrazenie bylo jakby bylo podbarwienie lub za duzo gory

po powrocie do rfx okazalo sie, ze to jednak podbarwienie

radio bylo modzone ale dzieki temu porownaniu wiemy co jeszcze trzeba zrobic

 

jako zrodlo referencyjne wybralismy rockforda

 

o dacach napisal sylwek i zgadzam sie z tym co napisal 

 

wzmacniacze:

 

hifonix

wiedzielem, ze to fajne wzmacniacze ale nie spodziewalem sie, ze az tak :wink:

bardzo fajne granie, lekko ocieplone

z "jajem" i czyms takim co mozna nazwac "ze dzieje sie cos w muzyce" i majace zycie

klada lekko nacisk na gore (precyzyjna i delikatnie uwypuklona) i bas (lekko podbity)

lecz w porownaniu do innych jakby brakowalo mu najwyzszej góry i niskiego doło (smiesznie to brzmi ale jakby mial tam ograniczone pasmo)

bardzo fajnie budował scene

 

arc audio

ja znam ten wzmacniacz

mam o nim bardzo dobre zdanie

gral u disastera na dyniach bardzo dlugo

sluchalem go kilkanascie razy

pisalem tez kilka razy, ze jego samochod zaczyna grac po ok 1h

to "wina" wzmacniacza

musi pograc i rozgrzac sie, zeby pokazal naprawde co potrafi

tym razem jednak nie dalismy mu szansy

mam nadzieje nastepnym razem go lepiej odsluchac

 

genesis b40

podlaczony po arcu i totalne zdziwinie

jak taki maly wzmacniacz moze zagrac tak duzym dzwiekiem

nie brakowalo basu a z reszta pasma radzil sobie wiecej niz rewelacyjnie

dobrze budowal scene dzwiekowa, dzwiek wpelni oderwany od glosnikow

ja to nazywam poprostu gienkowym graniem

precyzyjny na basie

bardzo precyzyjny na srednicy i gorze ale lekko chlodny

takie scan speakowe granie

 

sony m1

podlaczony po genesisie i odrazu sluchac roznice

sony gra zdecydowanie cieplejszym dzwiekiem

ale nie jest to minus

najlepiej z testowanych tego dnia budowal scene

dzwiek calkowicie oderwany od glosnikow

na scenie wszedzie sie cos dzialo

z zamknietymi oczami ciezko byloby wskazac w ktorym miejscu graja kolumny

dla mnie nr1 tego dnia

 

gmx

wysoko pozycjonowalem ten wzmacniacz i mialem duze oczekiwania wobec niego

niestety zawiodlem sie :(

nic sie nie dzialo na scenie, dzwiek dobiegal wprost z kolumn 

jego dobra strona to wyrownane pasmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był autorem tych modów i jaki jest ich cel ,  jednostka w wersji fabrycznej bije na głowę wszystkie wyżej wspomniane źródła . Maniera wkładania wszędzie gdzie rozstaw nóżek pasuje , kostek BB poszła w krzaki ?

 


naka 700

scena byla na jednej plaszczyznie (brakowalo glebi)

dzialo sie cos pomiedzy kolumnami ale bylo to w jednej plaszczyznie

za to dzwiek wyszedl poza kolumny na lewa i prawa strone

nie na boki a lekko do tylu

dzwiekowo wypadlo gorzej od rfx`a

bas lekko zaokraglony (byl wiekszy i bylo go wiecej niz w rfx)

srednie i gora zdecydowanie gorzej niz w rockfordzie

pierwsze wrazenie bylo jakby bylo podbarwienie lub za duzo gory

po powrocie do rfx okazalo sie, ze to jednak podbarwienie

radio bylo modzone ale dzieki temu porownaniu wiemy co jeszcze trzeba zrobic

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Druga - Naka CD700. Dodam na wstępie, że jednostka była wprost po modyfikacjach, jeszcze nie zestrojona do końca, można powiedzieć, że był to jej drugi dzień od kiedy wydobywały się z niej dzwięki. Odnośnie brzmienia. Od razu po podłączeniu usłyszeliśmy, że przestrzeń stała się szersza, dzwięk zdecydowanie wydobywał sie spoza krawędzi kolumn, głębokość w sumie chyba nie tak duża jak na RFXie, ale nie kiepsko. Tutaj już sonicznie nie było idealnie, co prawda mieliśmy wrażenie, że bas był bardziej różnorodny, ale trochę muliło, góra fajna, ale chyba jednak coś się troszkę darło, coś podbarwiało. No ale jak pisałem wcześniej, jednostka nie była oryginalna a dopiero w początkowej fazie przeróbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się widzi... Bo przekazane to co i mnie w prywatnej rozmowie i skoro nie ma tylko ohów i ahów ale i mankamenty (każdy sprzęt je ma), pozwala wierzyć ,że grało to co grało tego dnia.

Dziękuję panowie.  :zdrowko: 

Żałuję tylko jednego ,że tego dnia zabrakło HX-D1, do porównania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga - Naka CD700. Dodam na wstępie, że jednostka była wprost po modyfikacjach

 

Jaki jest cel tych modyfikacji Sylwek? Co było nie tak w ori i w jakim kierunku(co w zamierzeniu mają przynieść mody) idą zmiany?

 

 

No do Trucka to mi daleko ;)

 

Jeszcze 5 pikników, 3 pogięte dachy przy "Ona tańczy dla mnie" , 4 skrzynki gorzałki i będziesz blisko po korkach u mnie... :D

 

ps. Ale wtedy to my już starzy będziemy , leniwi, stwierdzimy "pierd... nie robię" i tak słucham tylko radia, więc może być seria, usiądziemy w kapcie, fotel pod kocykiem i....dopiero się zacznie zabawa w domu... w HA...  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...