Skocz do zawartości

Bitwa Warszawska czyli spontaniczne spotkanie Wawa


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno jest pewnikiem że z opisu wynika iż mój faworyt dzielnie sobie poradził, tylko mam nadzieję że cena nie wzrośnie

 

 

Albo rybki albo pipki, więc albo dzielenie się wiedzą i ponoszenie częściowo konsekwensji "mody" na coś co innym zagrało, albo kitranie jej po kieszeniach dla nielicznych i dalsze rozmowy o tym czy Tempo gra jednak lepiej od R6A czy nie... :mur1:

 

Jakoś w Niemczech na klangu czy w UK/USA na diy nie ma takich durnych dyskusji i ludzie się chętnie dzielą wiedzą, ba... profesjonaliści potrafią całe tutoriale krok po kroku odstawić (jak np Eric z forum Phoenix Golda) a jakoś z głodu nie umierają i na brak roboty nie narzekają.

Naprawdę uważacie ,że każdy kto przeczyta jeden czy drugi temat, będzie siedział sam i grzebał z lutownicą, stroił, czy też wciągał pył z frezowania? Jest duża grupa osób, która owszem pozna co dany fachowiec umie, nawet podpatrzy jego warsztat a i tak z różnych powodów brak czasu, swoja własna praca, brak mimo wszystko wiedzy, pojedzie do tego fachowca i zostawi mu na chleb bo... lepiej to zrobi i ma się święty spokój odbierając gotowy produkt.

Nigdy nie przyszło mi do głowy aby samemu robić sobie skrzynkę do suba np... Mimo ,że mam własną piłę, frezarkę... Zwyczajnie stwierdziłem ,że fachowiec to zrobi lepiej... Skrzynki robili mi już Sinoff, Mehow, PawełS.... I każdy dostał tyle ile uznał ,że chce za swoją pracę....

Komory dwa razy robił mi Xris, auta stroił i Nakamichi i Lklukasz, u Roberta "Siwego" zamawiałem masę materiałów montażowych,  więc każdemu się "skapnie" jeśli jest normalnym człowiekiem. A jak mawiają ziarnko do ziarnka i... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... ale chyba M1 już ma tak wywindowaną cenę że wyżej się nie da. Dwa- trzy lata temu śmiało po tysiaku stały, a teraz? Licząc 50% ceny robi to kwotę odpowiednią na zyski

 

i dla tego życie to nie jest bajka

 

Cena M1 w tej chwili głównie jest dyktowana stanem poszczególnego egzemplarza a nie "modą" , jeśli chcesz pażdzieża z okazji to kupuj za tysiaka, jeśli ktoś ma sprawdzony nie przegrzebany wzdłuż i wszerz egzemplarz to chce za niego odpowiednią cenę i co w tym złego? Przecież masz wybór...

Na M1 świat się nie kończy... I jeśli nie będzie podobnych spotkań jak te Warszawskie to nadal będziecie się uganiać za tym co modne, bo niby skąd możecie znać inne rzeczy?

A spytam Ciebie czy słyszałeś kiedykolwiek jak grają czerwone Oriony (tak mi się jakoś z Wolfem skojarzyło?) :)

Są w niemczech od dawna 3 sztuki 2 kanałowych w pięknym stanie, w cenie wcale nie takiej jak M1 i jakoś nikt się o nie nie zabija...

Więc jeśli masz ograniczony budżet wcale nie musisz mieć M1 by poczuć się szczęśliwym posiadaczem ciekawego wzmacniacza...

Fakt ale będziesz miał -2 do respektu bo nie "modny"... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo niby skąd możecie znać inne rzeczy?

 

A z własnych odsłuchów. Przewalania masy sprzętu, zamrażania w nim kasy i czesto tracenia przy sprzedaży :) ja ufam tylko swoim uszom i często "moda" mi sie nie podoba. Tak czy inaczej miło, że Panowie zrobili taki test :)

 

Pewnie juz więcej sie nie wychylą :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bordowe Truck, bordowe.... a jak wiadomo bordowe grają najlepiej :wink:

 

Sorka Wolf, że akurat padło mi w pierwszej myśli z brzegu na Twoje orki, ale mam nadzieję ,że nie obraziłeś się i zrozumiałeś co chciałem przekazać...

Zabijać się za "hiciorami" to łatwo, ale choć trochę otworzyć oczy szerzej szkoda czasu, lepiej pokłócić się po Polsku...

A przecież przed nikim nie chowasz co wozisz, auto nie jeden słyszał, no ale M1 to panie M1, nie ważne ,że już mu często gęsto trzy ćwierci do śmierci... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

Ja to widzę tak. Nakamichi (p.Józefowi) chodzi o kwestię samego odsłuchu i ewentualnej oceny (ustawiania na podium) Aby to odbyło obiektywnie powinny być spełnione pewne warunki. Te klocki po 10 000zł za sztukę (lub więcej )miały  pomóc znaleźć punkt odniesienia. Aby taki test był obiektywny należało by mieć kolumny które będą w stanie przekazać cały materiał który znajduje się na płytach. Jest jeszcze taki czynnik jak zgranie ze sobą klocków. Ostatnio miałem możliwość potestować kilka referencyjnych jednostek z różnymi piecykami które krowie z pod ogona nie wypadły.  I tak dwa piecyki od jednego producenta pod  jendnostką xxxx zagrały drobnymi różnicami ale na bardzo wysokim poziomie a pod jednostką yyyy  jeden z nich już wypadł na tyle blado że powinien trafić co najmniej na allegro :rotfl:.

Pozdrawiam tych którym się chce takie spotkania organizować. Zawsze to lepiej niż klepać w klawiaturę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moda ? Cofnij się nawet w ogłoszenia tego forum m3/m1 po tysiaku. Jest to doceniony sprzęt i kropka , nawet więcej inne sprzęty takie jak nakamichi porównywane są do nich.  Resztę piecowni sony też ma całkiem zacne i czy jest na nie moda ?

 

Trucku nie nie słuchałem i raczej u siebie nie posłucham. Zamknięty jestem tylko na sprzęt sonego i tylko w nim przebieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Resztę piecowni sony też ma całkiem zacne i czy jest na nie moda ?

 

Nie porównuj reszty sony do xes, bo równie dobrze można kupić sobie lupo, a można i Bentleya... koncern ten sam... To przecież jeździć powinny tak samo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie :wink:

Właśnie jesteśmy w trakcie :D

Zainspirowani dzisiejszym dniem

 

Tylko pamiętaj, jak nie jesteś burżujem z klockami z ceną za jeden komponent powyżej 10 tys to w d... byłeś, g... widziałeś, słoń Ci nadepnął na jedno ucho i absolutnie w żadnym aspekcie nie jesteś miarodajny... :wink:

Zwłaszcza odsłuchując sprzęt CA... Hahah :rotfl:  rozbroiły mnie te argumenty.... No ale nic, czas już na mnie...

 

ps. Ale nie jednak nie.... Coś mnie tknęło.... A tego Coaxa, to mieliście hi-endowego za 5 tys zł??? Bo jak nie to odsłuch też w psu na budę... Dobranoc. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj reszty sony do xes,

nie robię tego, a jedynie piszę co mam przerobione. Lupo to vw i nim pozostanie  bentley to coś zupełnie innego zepsutego już przez vw

 

 

Xris nie miałem wtedy kasy na takie niemodne piece :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne będzie na zoller imagination.

 

Taaak poddawajcie się "ciśnieniu" by się przypodobać... :wink:

Tylko ile z tych krelli B&W i innych, na których sugeruje się odsłuchy znajdzie potem swoje miejsce w aucie... To forum CA w końcu, czy HA, bo się zgubiłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...