Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Iron X jest rzeczywiście chyba jednym z najlepszych na rynku jednak jest sporo innych fajnych kosmetyków do felg i sporo tańszych. Na początek z pierwszego brudu dla odszczurzenia felg warto użyć czegoś mocnego, np. Tenzi alux, jednak trzeba z nim uważać bo jest to kwas, który może uszkodzić felgi jeśli jest źle stosowany. Jego zaletą jest cena i zdolność domywania mocnych szczurów. Potem można użyć czegoś delikatniejszego, np. SG EF Wheel Cleaner, VP Bilberry, czy rewelacyjny ADBL Wheel Warrior. Iron X to typowy deironizator, czyli preparat do usuwania zanieczyszczeń metalicznych czy lotnej rdzy. Jego odpowiedniki to np. Tenzi Prix, SG Iron Off, ADBL Vampire, VP Dragons breath. Warto po dokładnym domyciu felg, wyglinkować je i nałożyć powłokę ochronną. Felgi dzięki niej nie będą się tak brudzić a i domyć będzie je łatwiej. Jeśli kogoś nie stać lub szkoda mu kasy na powłoki to może nałożyć wosk Finish Kare 1000 Hi-temp wax, wytrzyma zdecydowanie krócej niż powłoka, ale wspomagany co mycie jakimś QD, choćby Sonax BSD spełni doskonale swoją rolę.

 

Na Tugę niestety szkoda pieniędzy, szybko spływa i ma słabe właściwości domywania, trzeba jej sporo aplikować, żeby osiągnąć efekt innych preparatów tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na Tugę niestety szkoda pieniędzy, szybko spływa i ma słabe właściwości domywania, trzeba jej sporo aplikować, żeby osiągnąć efekt innych preparatów tego typu.

 

Chyba nie piszesz o zielonej Tudze, a o czerwonej albo jeśli piszesz o zielonej, to kupiłeś jakąś rozmieszaną z wodą ;)  Zielona Tuga ma konsystencję żelu i na bank sama nie zjedzie z felgi, ba nawet z karoserii nie spływa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy brud jest najgorszy, iron x czy tenzi doskonale sobie z nim radzą. Owszem są drogie, ale efekt po nich i szybkość działania robią swoje. Później faktycznie najlepiej użyć wosku i co jakiś czas przejechac jakimś tańszym środkiem np. Sonaxem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby, wiem że tym tańszym środkiem był k2 roton, jakieś 20zł z 'alledrogo' ;)

(Tańszym, ale nie gorszym według ich testów)

 

Nie pamiętam tylko z czym porównywali.

 

W piątek będzie u mnie roton i tuga speziale(ta zielona), to sobie po spray'juje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio pelen nadziei używałam rotona do mocno zabrudzonych felg i pomimo wielu pozytywnych opini troche się zawiodlem. Gdyż ich po prostu nie domył

Jest to pewnie kwestia naprawde zasyfialych felg. Jednak za 16 zł. Przy 18 za alux z tenzi nie ma porownania.

 

Panowie jest kwestia jeszcze plastikow w srodku. Jest jakiś dobry i tani kosmetyk (wiem to zwykle nie idzie w parze) ktoory moglibyście polecić? 

Ewentualnie jakiej irhy do wycierania karoserii używacie?  Gdzieś chyba Powalla pisał o tym. Jednak ciezko na telefonie wertowac te kilkanascie stron.

auto jest czarne wiec wymaga pracy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akiej irhy do wycierania karoserii używacie?

 

Każda firma produkująca chemię ma swój duzy ręcznik do  osuszania* auta . Ja używam Fluffy dryer http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html

 

Co do Rotona ... wiesz jak zaniedbałeś fele , to i carpro ironX ich nie ruszy  :wink:  , a alux to raczej do innego rodzaju brudu służy i jak po nim popsikasz Rotonem , to dalej będą krwawić i dopiero potem można powiedzieć że są czyste ...w sumie przydało by się je jeszcze pricbortem umyć .

 

Plastiki w środku , to znów  ile firm i ile użytkowników tyle propozycji dostaniesz . Osobiście stosuję najpierw umycie APC , a potem nałożeniem np. taniego a dobrego Nielsena Finesse http://showcarshine.pl/plastik-winyl-guma/1025-nielsen-finesse-500ml.html  . Ostatnio używałem shiny garage vanilla touch interior detailer   http://www.shinygarage.pl/shiny-garage-vanilla-touch-interior-detailer-500ml.html   i też był OK , a jutro chyba wpadnie Tuga http://mrcleaner.pl/tuga-kunstoff-teufel-detailer-do-wnetrza-czysci-i-przyciemnia-plastiki-1l-p3213.html  , bo jak będzie tak dobra jak zielona siostra , to wyjdzie fajny przelicznik cena/jakość  :wink:

 

 

 

*osuszanie  jest celowo napisane, bo myk polega na tym że taki ręcznik z mikrofibry tylko kładziemy na lakier by wchłonął wodę , dźwigamy go by następnie położyć go na mokry lakier  obok i nigdy nim nie  szorujemy po lakierze ...czyli nie wycieramy (jak irchą) lecz osuszamy . 

aaa spokojnie taki ręcznik starcza do osuszenia 2 aut , oczywiście trzeba nabrać trochę wprawy i lakier musi być nawoskowany by przy spłukiwaniu  woda sama uciekała tzw. osuszanie wodą  :wink:

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla daj po teście jakieś fotki 50/50 tej Tugi KT, jak co może być nawet naw pw :wink:

 

Co do zielonej tugi do felg, celowo miesiąc nie myte felgi, 2 k km zrobione, można było powiedzieć że srebrny z felg zmienił się w czarny mat :rotfl:

..psik..psik....4min ...spłukałem i nie musiałem nawet ruszyć pędzelka :rotfl:

Detailingowe produkty ułatwiają życie :D 

 

Co do osuszania wodą... dobry sheeting wosku, lejesz konewką i niema czego osuszać :zalamany:  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuj mu. IronX jednak nadal jest królem :) jest droższy ale chyba jednak najmocniejszy. Potem na drugim miejscu Vampire od ADBL. Doprowadź do kultury potem strzel jakiegoś kwarcyka i będzie miodzio. Tani a dobry jest Quartz Magic z TacSystem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to 8,75 pln za jedną felgę na rok lub dłuzej to według Ciebie drogo?? :szok:

 

Bo buteleczka 30ml za 140 pln starcza srednio na 4 kpl kół.

 

Nie robi tafli jak większość powłok i nie potrzebuje wspomagaczy typu reload żeby mieć efekt hydrofobowy.

Trzyma się długo na felgach ( u mnie po całym sezonie letnim działa jak po nałożeniu wiec może i drugi sezon obleci)

 

Z położeniem nawet super laik sobie poradzi bo jest tak jakby "tłusta" i wolno odparowuje.

 

Więcej wydasz na środki do doczyszczania felg w sezonie i czasu stracisz niż te niespełna 10 pln na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie widzę, że jesteście oblatani w temacie chemii samochodowej. Szukam pasty polerskiej. To co znalazłem z dobrych środków to 3M, DiamodBrite, Menzerna, ale to duże zestawy na kilka polerowań aut. 

Ja własnie kończę budowę zestawów głośnikowych do domu, małe monitory. Aktualnie są już pryśnięte podkładem. Wyschną szlifuję i nakładam kolor. Ma być wykończone na lustro. Do tego potrzebuję jakiejś dobrej pasty, ewentualnie pakiet na dwa trzy kroki polerowania. Coś w rozsądnej cenie. Zestawy 3M to butelki po 1l, trochę zużyję reszta się zmarnuje, DiamodBrite... podobnie. 

Mam polerkę mechaniczną, więc pod maszynę bym celował. 

Jeśli możecie coś polecić, będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...