Skocz do zawartości

Napiecie pre out


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podatna jest raczej dlatego, że korzystasz z DSP wbudowanego w radio, regulacja głośności odbywa się poprzez procesor i stąd te "pyknięcia"

 

pxa-h600 też tak ma i podejrzewam, że większość (jak nie każdy) procesor dzwięku reaguje w ten sposób na "volume up" lub "volume down" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatna jest raczej dlatego, że korzystasz z DSP wbudowanego w radio, regulacja głośności odbywa się poprzez procesor i stąd te "pyknięcia"

 

pxa-h600 też tak ma i podejrzewam, że większość (jak nie każdy) procesor dzwięku reaguje w ten sposób na "volume up" lub "volume down" :)

Jak gralem pasywnie tego nie zauwazylem , dopiero po przejsciu na aktywke zaczelo lekko pykac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 600, więc z założenia idzie pasywnie, mimo tego słychać te pyknięcia, podejrzewam, że nie ma znaczenia czy korzystasz ze zwrotnicy, bo opóźnienia też są obsługiwane przez DSP i też będziesz miał ten sam efekt, może przy aktywce bardziej się uwydatnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




pxa-h600 przynajmniej mój tak ma na 100% , że słychac delikatne pyknięcie przy podkręcaniu głośności

 


podatna jest raczej dlatego, że korzystasz z DSP wbudowanego w radio, regulacja głośności odbywa się poprzez procesor i stąd te "pyknięcia"



pxa-h600 też tak ma i podejrzewam, że większość (jak nie każdy) procesor dzwięku reaguje w ten sposób na "volume up" lub "volume down" :)

W tym procesorze regulacja poziomu nie ma nic wspólnego z DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem się zagłębiać w budowę dlatego ogólnie nazwałem "DSP" jako procesor dzwięku (w sensie urządzenia jako całosci a nie konkretnego układu na płycie procesora odpowiadającego za funkcję cyfrowego przetwarzania sygnału)

 

chodzi o to, że głosność jest regulowana skokowo/cyfrowo, a nie płynnie/analogowo, te pyknięcia to efekt przełączania pomiędzy poszczególnymi "poziomami głośności" czyli np. rezystorami w drabince rezystorowej wewnątrz struktury "cyfrowego potencjometru" np. DS1802

 

w mojej 600 słychać te delikatne pyknięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem się zagłębiać w budowę dlatego ogólnie nazwałem "DSP" jako procesor dzwięku (w sensie urządzenia jako całosci a nie konkretnego układu na płycie procesora odpowiadającego za funkcję cyfrowego przetwarzania sygnału)

 

 

 

chodzi o to, że głosność jest regulowana skokowo/cyfrowo, a nie płynnie/analogowo, te pyknięcia to efekt przełączania pomiędzy poszczególnymi "poziomami głośności" czyli np. rezystorami w drabince rezystorowej wewnątrz struktury "cyfrowego potencjometru" np. DS1802

 

 

 

w mojej 600 słychać te delikatne pyknięcia

 

 

To po co pisać o wewnętrznym DSP w radyjku jako źródle tych zakłóceń ?

 

Edit : nie macie większych problemów w systemach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co pisać o wewnętrznym DSP w radyjku jako źródle tych zakłóceń ?

 

Edit : nie macie większych problemów w systemach ?

 

mój błąd, nie chciałem wchodzić w szczegóły dlatego zbyt ogólnikowo napisałem DSP jako "układ korekcji dzwieku", w tym głośności ..

 

odnośnie problemów to nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, co nie zmienia faktu, że efekt występuje ..

 

Czterdziestka czwórka 

 

 

masz na myśli, że w moim przypadku winne jest 7944 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego pykanie pochodzące z cyfrowego regulatora głośności do poziomu sygnału wyjściowego z radia?

 

No to ja w prostym jezyku zapytam i po chlopsku. :D Co to pyka podczas podglaszania? Dzwiek pojawia sie gdy krece Volume, no to chyba nie pyka przerywacz od kierunkowskazu, a uwydatnilo sie to po przejsciu na radia o napieciu 4-5 V maksymalnie, wczesniej przy 2V tego nie bylo, czulosc we wzmacniaczach mialem od 1 do 2 V, teraz w piecach 5-7 V nie pyka nic. :) Nie ma to nic a nic wspolnego? Wystarczy napisac cos wecej, jak zdawkowy tekst w postaci zagadkowego pytania. :) Merry Christmas. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...