Skocz do zawartości

Napiecie pre out


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


sporo starych wzmacniaczy ma wysoka czulosc wejsciowa i przy jednostce z 4V napieciem wyjsciowym sa problemy z zestrojeniem systemu
Może trochę przesadzasz. Połączenie nowszego klocka(radia) z starszym piecem to nie jest jakieś wyzwanie i nic nie trzeba grzebać w piecu. Jednostki też mają poziom czułości regulowany, więc można dostosować dwa różne piece z zakresami 0.2-2V i 0.8-8V bo jednostki na to pozwalają. Takie zabiegi jak mówisz to chyba tylko w źródłach które też już lata mają niezłe za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może trochę przesadzasz. Połączenie nowszego klocka(radia) z starszym piecem to nie jest jakieś wyzwanie i nic nie trzeba grzebać w piecu. Jednostki też mają poziom czułości regulowany, więc można dostosować dwa różne piece z zakresami 0.2-2V i 0.8-8V bo jednostki na to pozwalają. Takie zabiegi jak mówisz to chyba tylko w źródłach które też już lata mają niezłe za sobą.

Moze troche tak :) ale akurat w tej chwili mam taki problem z soundstream reference 300 i alpine 7944r, wzmak ma czulosc wejsciowa do 2,5V, radyjko 4V na wyjsciu, nie dosc ze na pause da sie wylapac lekki szumik, to jeszcze jest tak glosno, ze na 2/3 skali w radiu juz sie praktycznie nie da sluchac, cierpi na tym u mnie tez subbas, bo jest zakrzykiwany przez przod.

Ale Xris podsunal fajne rozwiazanie i z tego skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche tak :) ale akurat w tej chwili mam taki problem z soundstream reference 300 i alpine 7944r, wzmak ma czulosc wejsciowa do 2,5V, radyjko 4V na wyjsciu, nie dosc ze na pause da sie wylapac lekki szumik, to jeszcze jest tak glosno, ze na 2/3 skali w radiu juz sie praktycznie nie da sluchac, cierpi na tym u mnie tez subbas, bo jest zakrzykiwany przez przod.

 

Ale Xris podsunal fajne rozwiazanie i z tego skorzystam :)

 

Najczęściej popełniany błąd i brak zrozumienia .

Radyjko ma wyjście 4V , ale to nie oznacza , ze ono występuje tam stale .

Napięcie wyjściowe regulowane jest w skali logarytmicznej zatem 2/3 skali to nie jest 2/3 z 4 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


cierpi na tym u mnie tez subbas, bo jest zakrzykiwany przez przod.

 

To wzmacniacz dla suba nie ma Gaina?  :wink:

 

 

 


cierpi na tym u mnie tez subbas, bo jest zakrzykiwany przez przod.

 

Oj to niedobrze , bo w 3/4 aut na spotach sub zawsze gra pierwsze skrzypce  :hyhy:

 

 

PS: spokojnie , ponoć w moim też  i tylko Radek ma inaczej  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej popełniany błąd i brak zrozumienia .

Radyjko ma wyjście 4V , ale to nie oznacza , ze ono występuje tam stale .

Napięcie wyjściowe regulowane jest w skali logarytmicznej zatem 2/3 skali to jest 2/3 z 4 V.

Oczywiscie masz racje, ale ja lubie miec mozliwosc krecenia galka do konca, pozatym ten nieszczesny, zakrzyczany sub.

Wzmacniacz na suba oczywiscie ma gaina, ale i tak juz jest niezle odkrecony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to niedobrze , bo w 3/4 aut na spotach sub zawsze gra pierwsze skrzypce

 

PS: spokojnie , ponoć w moim też i tylko Radek ma inaczej

Jak to kiedyś napisał ałdiofil z "pewnej elyty ludzi" u mnie "...i tak to nigdy nie zagra ( zero basu......) ." ...więc się poddałem i nawet nie próbuję podkręcać poziomu subwoofer'a :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz racje, ale ja lubie miec mozliwosc krecenia galka do konca

Ja myślę , ze ręka kręci gałkę , a ręką kieruje głowa.

 

EDIT

Mały zapas w regulacji jest wskazany z powodu różnego poziomu średniego z jakim wydawane są płyty.

Jak zrobisz to na Max dla jednej płyty , to na innych płytach możesz nie wysterować systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie ma najmniejszego problemu żeby tak ustawić gainy przy różnych napięciach radia i wzmaka żeby odkręcić gałkę do końca.

 

Nie do końca, bo jak taki JVC ma 5V, a wzmak "tylko"  2V wejście i Gain oczywiście skręcisz na min, to i tak nie odkręcisz  "gałę w radiu" na  ful. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To może skrec trochę te gainy? Skoro na pause masz szum to znaczy ze przesadziles. Nie ma najmniejszego problemu żeby tak ustawić gainy przy różnych napięciach radia i wzmaka żeby odkręcić gałkę do końca.
 

No wlasnie na tym caly pic polega, ze juz gain jest na minimum :) szumik jest w tym momencie ledwie slyszalny, i tak naprawde nie przeszkadza podczas sluchania muzyki.

Podkrecilem wlasnie gain na ponad polowe, na wzmaku pedzacego suba i z basem juz jest ok, dziwne troszke bo ten wzmak (AA 200.2X) wg danych ma jeszcze bardziej czule gainy niz ss reference. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, nie wiem czy dobrze przeczytales, ale pisalem, ze gain jest odkrecony na wzmaku od suba, a nie przedniego systemu  ;)

Co do zaklocen to na 100%  nie od ulozenia kabli czy od wadliwej masy, na innych wzmakach z wiekszym zakresem czulosci wejsciowej nie ma tego, zreszta tak jak pisalem, szum jest naprawde ledwie slyszalny, podczas wlaczenia pauzy, i zmiana glosnosci na radiu nie powoduje zmiany glosnosci szumu, gdy gain na front sie troche odkreci, szum staje sie glosniejszy, dlatego tez wnioskuje, ze to przez to niedopasowanie.

W kazdym razie dziekuje za wszystkie wpisy i przepraszam autora, ze tak sie wladowalem w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


michal_j, dnia 24 Gru 2013 - 14:21, napisał:

masz tylko poziom suba regulowany
to już wystarczy dla kolegi żeby lżej było stroić  
 

I tak i nie, nie korzystam z regulacji poziomu suba w radyjku, gdyz wzmak na froncie nie ma filtrow, w tej chwili mam wykorzystana tylko jedna pare sygnalowek, ktora wchodzi sobie do zwrotki w AA 200.2X i stamtad jedna para krotkich sygnalowek do wzmaka na front, a druga do AA na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...