Skocz do zawartości

Co zamiast MDF na skrzynie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a co to za klej ze aż tak trzyma??

 

każdy przyzwoity - polaczenie polimer-mdf jest na pewno mocniejsze niz miejsce zaraz za nim (fragment nie spenetrowany).

Skrzynki do wiekszych mocy usztywniam czesto żywicą i jest git malinka :)

 

Ja tam uważam, że do SQLowych skrzynek nie ma sensu uzywania wkrętów, jak ktoś się porządnie przyłoży do zmontowania całości to nie ma opcji zeby sie cos działo.

 

Sam staram sie używać jak najmniej wkrętów, jedynie jak nie mam tyle scisków dostepnych w danym momencie to sobie pomagam.

Jak juz wkrece to zazwyczaj zostawiam, nie przeszkadzają pod kocykiem.

Co innego w przypadku kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a co to za klej ze aż tak trzyma??
to ja zapytam inaczej - czym WY kleicie ze wam sie skrzynki rozpadaja? :/

 

ostatnio rozbieralem skrzynke testowa. po wykreceniu wkretow walilem mlotkiem zeby to rozdzielic. myslalem ze odzyskam plyty, ale poszly do smieci bo klejenie bylo mocniejsze od plyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy którykolwiek z was zrobił taką samą skrzynię do tego samego głośnika i użył samego kleju / Kleju + wkrętów... a następnie usłyszał różnice w odsłuchu?

 

Bo wydaje mi się ze ktoś w tym temacie bije pianę i w dodatku trochę nie na temat. Chyba że zamiast MDF na skrzynie ktoś proponuje wkręty/klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać, akurat w przypadku skrzynki nie ma to większego znaczenia. Połączenie śrubowe/wkrętowe liczy się z warunku na rozciąganie i ścinanie, a połączenie gwoździem, liczy się tak jak połączenie kołkowe ciasne czyli tylko z warunku na ścinanie. Jeżeli skrzynkę i tak kleimy to klej jest zamiennikiem gwintu wkręta, a gdy stosujemy wkręty jego wzmocnieniem. Tyle różnic. Ja jednak jestem raczej za używaniem wkrętów, klej lubi po kilku latach w różnych warunkach(zima/lato) stracić właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ciężar, i to że źle wyszony pęka (dobrze suszony wymaga określonych technik ).

Drewno było odpowiednio sezonowane i przechowywane, posiadamy również sprzęt elektroniczny do mierzenia wilgotności. Możemy również pociąć na kilka kawałków i skleić na pióro-wpust dla zniwelowania pracy drewna. Waga też nie jest problemem.

 

Kwestia tego czy grubość ścianki będzie odpowiednia, czy nie będzie powstawał rezonans no i nie wiem co jeszcze... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam suba w domu ze starych mebli ;) Przytargałem z pod śmietnika gdyż wtedy nie stać mnie było na mdf. Już 10 lat stoi i i nic się z nim nie dzieje. Jest całkowicie szczelny, płyty nie popękały ani się nie rozeszły, a w domu w sumie niezła wilgoć i przez kilka lat praktycznie bez ogrzewania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu znajomemu tez robiłem z mebli Bieszczady ma w samochodzie a w skrzyni siedzą 2 12 naprawdę mocne i nic nie ma oznak żeby coś było z tym nie tak . Podstawowa jest to żeby zrobić dobrze nie oszczędzać na kleju wkretach i dawać winklowki nań łączeniach płyt . A jak obijesz kocem to raczej nie poznasz z czego jest ta skrzynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...