Skocz do zawartości

Co zamiast MDF na skrzynie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że w moim regionie mega ciężko o MDF. Z jakiego materiału proponujecie wykonać skrzynię jak i resztę zabudowy. Polecono mi jako bardzo wytrzymały surowiec płytę MFP która jest 3x tańsza od MDF a ponoć niewiele odbiega parametrami. Dostępne grubości 18 i 22mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz zrobić ze sklejki też :P Nikt Ci nie powie z czego robić, zrób, posłuchaj, wyciągnij wnioski :) I nie przesadzaj ze MDF ciężko gdzieś tam kupić, może u Ciebie na wsi ciężko ale przejechać się autem kawałek i masz :) U mnie też jest problem, trzeba całe płyty kupować 2,5x3m :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić ze sklejki też :P Nikt Ci nie powie z czego robić, zrób, posłuchaj, wyciągnij wnioski :) I nie przesadzaj ze MDF ciężko gdzieś tam kupić, może u Ciebie na wsi ciężko ale przejechać się autem kawałek i masz :) U mnie też jest problem, trzeba całe płyty kupować 2,5x3m :)

Właśnie namierzyłem MDF w Leroy ale tylko 10mm mają i cena no 27zł m2 :/ czyli wychodzi na samą skrzynke 38L ok 150 z dojazdem. Chyba lepszą opcją będzie zamówić gotowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pocięty mdf to nie wszystko.

 

trzeba jeszcze terminal, kocyk , kleje (do koca i do drewna), wkręty, odpowiedni nóż , przewód głośnikowy, lutownice , frezarkę z cyrklem , wyrzynarkę, wiertarkę i wkrętarkę.

 

do tego trochę czasu, chęci i umiejętności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Polecono mi jako bardzo wytrzymały surowiec płytę MFP która jest 3x tańsza od MDF a ponoć niewiele odbiega parametrami.
jezeli chodzi o wytrzymalosc to MFP ma duzo wieksza od MDFu

ale za to MFP jest masakryczny w obrobce!

 

przyklad - do MDFu zawsze nowe frezy bo pali... stepione frezy mozna uzyc w wiorowce bo wyrywa zamiast skrawac. w MFP musisz miec nowy ostry frez, ktory i tak po paru otworach jest do wywalenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEWNIE!

wiele razy mielismy takie przypadki ze "stolarz" robil frezy z reki!

ani to okragle, ani to wymiaru nie trzyma, ani to nie wyglada, ale 100zl skasowac musial :P

 

A za 100zł a nawet i taniej  to ma gotowa skrzyneczke na alledrogo   :hyhy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich skrzynek nie bede komentowal... ale za 100zl da sie juz kupic frezarke z cyrklem  :wink:

http://allegro.pl/skrzynia-mdf-zamknieta-30cm-obudowa-subwoofera-fv-i3721055188.html       Skrzynia MDF zamknięta 30cm

 

 

Chyba mi nie powiesz ze jest zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...