Skocz do zawartości

Wzmacniacz godny Clarion DXZ985 + Focal K2 Power


bazookie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :)

 

Na wstępie przepraszam, że nie w dziale dla nowicjuszy, ale w audio (domowym) siedzę już z 10 lat a i o CA co nieco juz przeczytalem (niestety, bez praktyki).

Do rzeczy. Mam sprzęt jak w tytule i szukam używanego wzmacniacza (najprawdopodobniej dwukanałowego, ale jak sie przytrafi cztero to tez nie pogardzę). Preferuje neutralność, ale bas ma być tam, gdzie powinien. Jak trzeba to szybki a jak ma wybrzmiewać, to to robi. Wiem, że klocki mam w miarę neutralne i potrzebuję odpowiedniego wzmacniacza. Po wczytaniu się w lekturę, wybrałem następujące marki (bez konkretnych modeli):

- Xetec

- Stag

- Audison

- Sony (ze starej serii XM)

- DLS

Muzyka to głównie trance ale nie pogardzę damskim wokalem ( Kate Melua, Alicia Keys itp).

Kwota, myślę, że do 1-1,2 kzł. Samochód Alfa GT. Subwoofer nie przewidziany. Podział pasywny, co najwyzej będę pędził kazdy glosnik osobna końcówką mocy.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na giełdzie masz DLS A2 (http://www.strefacaraudio.pl/topic/36525-dls-a2-clarion-958-skrzynia-cl-18l/)w bardzo fajnym stanie. Dobra kontrola wooferów i góra, na którą również nie można narzekać. Sprzęt i Sprzedawca pewni.

 

Ze Staga to tylko instalacje gazowe ... ale stare Stegi z serii K bardzo dawały radę.

 

O Sony, Audisonie i Xetecu się nie wypowiem bo nigdy nie słyszałem.

 

Na giełdzie znajdziesz jeszcze: Esx q75.2 (http://www.strefacaraudio.pl/topic/37075-esx-q752-by-zed-audio/) osobiscie  nigdy nie słyszałem wzmaków z tej osławionej serii ale nie słyszałem tez żeby mówiono o nich źle. Podobnie jak o starej serii Rockforda (http://www.strefacaraudio.pl/topic/37152-s-pioneer-deh-88rs-focal-k2p-rf-200ix-dsm-alpine-mrv-t505-audio-art-1404-impulse-sd1500-2x-rf-hx2-2210-gms-1929-kond-2f-i-1f-oraz-przewody/) czyli w tym wypadku 200ix DSM.

 

W pieniążkach, którymi dysponujesz jest bardzo duży wybór fajnych klocków.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyzej będę pędził kazdy glosnik osobna końcówką mocy.

Też zamierzam w niedalekim czasie tak zrobić, ale podpiąć zarówno tweety jak i woofery pod jeden wzmacniacz 4 kanałowy - ten sam profil brzmienia przodu. Można dać też osobny wzmak na tweety i osobny na woofery, na forum znajdziesz opinie o wszelkich wzmacniaczach i różnych konfiguracjach, trzeba poszukać, to trochę trwa, ale się da. Zerknij  też w dział "instalacje" i poszukaj osób, które użytkują różnie sprzęty i zagadaj.do nich o opinie. PS: Droższy wzmacniacz nie zawsze znaczy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to można iść w Zapco, Xtanty, Audio Arty, Genessisy, Hifonicsy i inne piece, ale takie to tylko używka. Warto przeglądać forum bo pewne graty można kupić. Sam od siebie polecę piec który posiadam i który daje życia clarionowi (ospały grajek trochę - nie mylić że niema dynamiki) - xtant. Lecz na woofery średnio się on nadaje wg mnie, to raczej grajek na górę i środek(dość ostre brzmienie, bogate w detale i mikrodynamikę, lecz bez hameryki na dole :( ). Jeżeli wolałbyś uwypuklić ładną średnice, wokal itp to celuj w Sonego M1, tylko często trzeba z 1300-1500 na takiego i ciężko znaleźć. A jak byś chciał mocarnego basidła i ostrości to AA 100HC. Ale tutaj 1.5k. 

 

Podział pasywny, jak najbardziej, ale każdy głośnik z osobnego kanału aby wprowadzić czasy ( o ile ten w temacie to 958 clarek), oraz wspomóc się od dołu, mieć lepszą regulacje wszystkiego i możliwości rozwoju. Więc piec też można 4ch w tej kasię szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, a ESX Quantum Q704 z naszej giełdy podejdzie? Wiem, że pułap cenowy nie ten, ale małżonka "paczy" :) Nie daj boże uwierzy w podawane przeze mnie kwoty i też zażyczy sobie taki tani zestaw :D Alternatywą jest Steg K4.01 lub Xetec p-4 Evo.

ESX Q704 na przód (aktywnie) a np. ESX 1000.D na sub (AS HX08SQ - no właśnie, zmieniłem zdanie - czy ten głośnik wystarczy do uzupełnienia pasma?) Mam w domu MDS10DVC i tak sobie myślę, czy czasem nie wykorzystać go w samochodzie...

Pomijając fakt, czy kable grają czy nie warto pchać się w coś droższego niż Klotz lub Cordial (głośnikowy)? W domowym zestawie mam coś lepszego, ale salon 25 m.kw. to nie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AS HX08SQ niedużym aucie (u mnie grał w Megane II hatchback) to nawet wystarczy 1 szt - parę osób słuchało u mnie i byli zdziwieni że to tylko 8" (oczywiście mówimy tutaj o uzupełnieniu przodu a nie masowaniu wątroby), fakt że lubi być raczej dobrze zasilony ale nawet 150W z Xtant-a 603x umiało nad nim zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w megane wystarczał jeden to do Alfy GT też jeden wystarczy. Ale to okaże się w styczniu, po tej świąteczno-noworocznej gonitwie. Nie mam możliwości odsłuchu i pozostanie mi poeksperymentować we własnym zakresie, o czym oczywiscie poinformuję szanowne grono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem kiedyś kuzynowi sprzęt o podobnej konfiguracji jak Twoja. Radio Clarion DXZ838 (niższy model od Twojego, ale też dobry), głośniki takie jak Twoje K2Power. Kuzyn miał wtedy wzmacniacz Steg 105.4. Ten system był moim ideałem dźwiękowym, do którego dążę. Świetna przestrzeń, dźwięk dynamiczny, żywy, aż chciało się słuchać. Ciut ostry na wysokich, pamiętam, że cięliśmy go na zwrotnicy i wtedy już ładnie to grało.

Ja na chwilę obecną mam Focale KR2, Stega K4.01 i radio Nakamichi CD500. To już nie to. Uparłem się jednak na nowe komponenty, ze sklepu z gwarancją i papierami, a Clariona porządnego już się nie produkuje.

Focale wsadzone w dobrze zrobione drzwi nawet ładnie schodzą, u mnie cięte od dołu na 60Hz czasem potrafią zadziwić ilością niskiego basu.

Jeśli masz możliwość posłuchania Stega, szczególnie stare modele, myslę, że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...