Skocz do zawartości

Alternatywne źródło - serwer muzyczny


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem , ze to uslyszałeś :wink2: i wiesz co piszesz ?

 

A ty próbowałeś usłyszeć i sprawdzić ?? Jeśli tak - to po cholere bawisz się w ciuciubabkę i nie powiesz otwarcie co i jak tylko jak zwykle robisz z tego wiedzę tajemną którą ukrywasz za swoimi uśmieszkami ??

Dlatego napisałem ,że nie wiem co wypluł ale podejrzewam ,że i tak tutaj ogranicza to przepustowość samego standardu Toslink jak i Daca... Z pewnością przemieliło, przemieliło i coś wypluło. Dla BB 1704 magiczna granica to 24/96

 

Dokadnie. W wolnej chwili podjadę z airportem  do qmpla który ma DAC łykający wszystko i pokazuje jaki sygnał wejsciowy jest aktualnie. Zobaczę co wypluwa AirPort ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 




A ty próbowałeś usłyszeć i sprawdzić ?? Jeśli tak - to po cholere bawisz się w ciuciubabkę i nie powiesz otwarcie co i jak tylko jak zwykle robisz z tego wiedzę tajemną którą ukrywasz za swoimi uśmieszkami ??

 

Nie jest mozliwe , bo odbiornik sygnalu cyfrowego w XESie jak tez w F1 nie jest w stanie przyjąć sygnału  powyżej 48 kHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego napisałem ,że nie wiem co wypluł ale podejrzewam ,że i tak tutaj ogranicza to przepustowość samego standardu Toslink jak i Daca... Z pewnością przemieliło, przemieliło i coś wypluło. Dla BB 1704 magiczna granica to 24/96

 

 

Nie ma problemu z przetwornikiem , bo ten pracuje zazwyczaj 256 do 512 razy szybciej od częstotliwości podstawowej 44,1 kHz . Podstawowe ograniczenie całkowitego urządzenia masz napisane powyżej.

Bolało ??

 

Mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chcę sprawdzić . Co wychodzi z Air.

 

Ja obstawiam próbkowanie 48 khz z głębią bitową 16 bitów na próbkę, czyli standard.

 

No i dwie napisane bardzo przystępnym językiem ściągawki, jak to w końcu jest z tym próbkowaniem etc (to nie dla Was Caskp/Naka :) ).

http://www.djshop.pl/artykuly/i46,cyfrowy-dzwiek-od-podstaw-.html

http://zakamarkiaudio.pl/2012/12/czestotliwosc-probkowania-i-glebia-bitowa-fakty-i-mity.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja obstawiam próbkowanie 48 khz z głębią bitową 16 bitów na próbkę, czyli standard.

 

Też tak obstawiam. Pogrzebałem trochę w programach do odtwarzania flac i wychodzi na to że większą rozdziałkę będzie można użyć przez złącze dock ...

 

 

Lepiej późno niz wcale. Witam w realu.

Dla wiekszej "jasności" , w transmisji mamy plik a nie zakodowany sygnał SPDiF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak nie bardzo rozumiem , jak to się dzieje ,że wrzucając płytkę DVD Audio, z kawałkami zgranymi z SACD, lub też jedną posiadaną przeze mnie właśnie 24/192, napęd ją odtwarza (pierwsze zaskoczenie, choć głupieje menu :D ) , rozumiem ,że następuje downgrade, bo takiego strumienia danych toslink nie prześle, 900ka to przyjmuje i w zasadzie wszystko gra(drugie zaskoczenie). Pierwsze co się "rzuca" w ucho to znacznie lepsza dynamika dżwięku w porównaniu do tych samych kawałków słuchanych  z CD, porównywałem na utworach ze Stockfischa, Focala i Bregovica (dostałem taką płytę od Tomka Gazownika) a te same kawałki mam na CD. Różnica jest słyszalna i to całkiem namacalnie. Teoretycznie zaś być jej nie powinno. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak nie bardzo rozumiem , jak to się dzieje ,że wrzucając płytkę DVD Audio, z kawałkami zgranymi z SACD, lub też jedną posiadaną przeze mnie właśnie 24/192, napęd ją odtwarza (pierwsze zaskoczenie, choć głupieje menu :D ) , rozumiem ,że następuje downgrade, bo takiego strumienia danych toslink nie prześle, 900ka to przyjmuje i w zasadzie wszystko gra(drugie zaskoczenie). Pierwsze co się "rzuca" w ucho to znacznie lepsza dynamika dżwięku w porównaniu do tych samych kawałków słuchanych z CD, porównywałem na utworach ze Stockfischa, Focala i Bregovica (dostałem taką płytę od Tomka Gazownika) a te same kawałki mam na CD. Różnica jest słyszalna i to całkiem namacalnie. Teoretycznie zaś być jej nie powinno. :idea:

 

Płyta DVD Audio jako format oferuje większa dynamikę niz standard CD , zatem materiał źródlowy na płyte mozna przygotować z mniejsza kompresją dynamiki niz dla płyty CD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że następuje downgrade

 

Do 16bit/48khz ( tak jest w DVA9861, myślę że w F1 tak samo)

 

EDYTA

Czy takie ustrojstwo będzie miało wpływ na jakość i kompresję/rozdzielczość dźwięku(poza ograniczeniem toslinka do 96khz) niby jest napisane"Sygnał wyjściowy jest identyczny do sygnału wejściowego" ale...

http://www.avstore.pl/konwerter-optyczny-spdif-coaxial-in-toslink-out.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 16bit/48khz ( tak jest w DVA9861, myślę że w F1 tak samo)

 

EDYTA

Czy takie ustrojstwo będzie miało wpływ na jakość i kompresję/rozdzielczość dźwięku(poza ograniczeniem toslinka do 96khz) niby jest napisane"Sygnał wyjściowy jest identyczny do sygnału wejściowego" ale...

http://www.avstore.pl/konwerter-optyczny-spdif-coaxial-in-toslink-out.html

 

To ustrojstwo nie ingeruje w sygnał ,  nie przelicza próbki , jedynie wzmacnia podany sygnał i podaje do wyjścia ( obojętnie coax czy opto ).

 

 

 

 

W HA jakoś to szybciej poszło , DAC, kompy audio na źródełkach, w CA, jeśli mowa o źródłach trzymających poziom dziadzi, jakoś cienizna, branża śpi.

 

 

 

widzę,że na poziomie :)

 

może inaczej - taniej, ale też i lepiej.

 

 

pozdr.

  Widzisz , ja nie twierdzę , ze Focal zrobil hit cenowy , przedstawiłem jedynie produkt który jest antytezą opinii Trucka . Natomiast stwierdzenia na odległość , ze dowolna puszka z Allegro zrobi cos taniej i lepiej , jest właśnie wrózeniem z fusów .

Nie masz bladego pojęcia jak ten DAC gra , a jak jest zbudowany po cześci znajdziesz wskazówki powyżej . Który z przetworników na usb o jakich wspominasz na taką strukture budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej - taniej, ale też i lepiej.

 

Chętnie się dowiem Paweł, jak można zrobić taniej i lepiej... I piszę to bez cienia złośliwości. Jakieś porównanie pokrótce, jak ja parę postów wyżej między rozwiązaniem po kabelku i Airplay do Ipoda, plusy, minusy.

Zwłaszcza chętnie się dowiem co byś widział , równego/lepszego jakością brzmienia niż podanie bezpośrednio sygnału cyfrowego do 800/900ki i pozwolenie aby dopiero jej DAC zajął się konwersją C/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustrojstwo nie ingeruje w sygnał , nie przelicza próbki , jedynie wzmacnia podany sygnał i podaje do wyjścia ( obojętnie coax czy opto ).

 

Dziękuję, rozumiem że bez obaw można zastosować "przejściówkę" tego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...