Skocz do zawartości

Alternatywne źródło - serwer muzyczny


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje DAC samochodowy zdolny przyjąc 24/192 bez zadyszki , tylko "wąskoprockowce" :wink: patrzą na to przez swój pryzmat :hyhy:

 

 

Z tego sobie zdaję sprawę panie Józku, zresztą chyba nie nastręczałoby większych problemów przerobić zasilanie dobrego DACa z HA i nie bawić się w pół środki, ale wąskie gardło jest gdzie indziej jak słusznie pan zauważył. Tutaj kłania się coś innego, na chwilę obecną aby to wykorzystać pozostaje tylko zabawa pasywna, a CA jakoś tak ma, że warto korzystać z korekcji czasowej skoro takową wymyślono. :wink2:

Tak więc chodzi mi o stworzenie przez jakiegoś producenta klocka klasy tych, o których wspomniałem ale jako kompletne żródło, korzystające już z rozwoju nośników a także plików gęstych, mające na pokładzie także aktywkę. Skoro są osoby skłonne wydać parę tys na samą stację (umówmy się drogą zabawkę i nic więcej) i osobno za procka (wąskogardłowego) to mówimy tutaj o żródle, które śmiało by mogło kosztować powyżej 5 tys zł a z pewnością by znalazło swoje grono odbiorców. Jak nie spojrzeć to w tej chwili mnie żródło w aucie kosztowało 3 tys stacja+4 tys procek+1 tys classik+box, jak nie liczyć gdybym miał jakiś czas temu w zasięgu tego budżetu jedno kompletne i kompetentne żródło spełniające oczekiwania, wolałbym jedną nową rzecz , niż zbieraninę połączoną z chińskiej stacji z logiem Alpine połączoną z prockiem, którego myśl techniczna to już umówmy się została w zeszłym wieku. :)

Do tej pory alternatywy nie ma więc "dzidzia" 900ka, mimo swoich ułomności zjada wszystkie te nowe zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego sobie zdaję sprawę panie Józku, zresztą chyba nie nastręczałoby większych problemów przerobić zasilanie dobrego DACa z HA i nie bawić się w pół środki, ale wąskie gardło jest gdzie indziej jak słusznie pan zauważył. Tutaj kłania się coś innego, na chwilę obecną aby to wykorzystać pozostaje tylko zabawa pasywna, a CA jakoś tak ma, że warto korzystać z korekcji czasowej skoro takową wymyślono. :wink2:

Ale tu nie mowa o przerabianiu i dostosowywaniu , a o urzadzeniu które jest opracowane od podstaw do pracy w samochodzie ( zasilanie 12 V ).

 

Tak więc chodzi mi o stworzenie przez jakiegoś producenta klocka klasy tych, o których wspomniałem ale jako kompletne żródło, korzystające już z rozwoju nośników a także plików gęstych, mające na pokładzie także aktywkę. Skoro są osoby skłonne wydać parę tys na samą stację (umówmy się drogą zabawkę i nic więcej) i osobno za procka (wąskogardłowego) to mówimy tutaj o żródle, które śmiało by mogło kosztować powyżej 5 tys zł a z pewnością by znalazło swoje grono odbiorców. Jak nie spojrzeć to w tej chwili mnie żródło w aucie kosztowało 3 tys stacja+4 tys procek+1 tys classik+box, jak nie liczyć gdybym miał jakiś czas temu w zasięgu tego budżetu jedno kompletne i kompetentne żródło spełniające oczekiwania, wolałbym jedną nową rzecz , niż zbieraninę połączoną z chińskiej stacji z logiem Alpine połączoną z prockiem, którego myśl techniczna to już umówmy się została w zeszłym wieku. :)

 

Do tej pory alternatywy nie ma więc "dzidzia" 900ka, mimo swoich ułomności zjada wszystkie te nowe zabawki.

 

 

Ide o zaklad , ze szybciej znajdzie zastosowanie ( zostanie wprowadzone ) w radyjkach średniej klasy i to glównie ze względu na uniwersalność czy kompatybilność .

 

Technicznie obróbka formatów "gęstych" jest oferowana w HA ( amplitunery kina domowego ) za kwoty w granicach 2tys zl wraz z obudową i 7kanałowym wzmacniaczem .  Za 3 tys masz autokalibrację ( odległości podzialy i EQ ) . Tak wiec technicznie baza istnieje od dawna, a sam "procek" to jedynie fragment takiego klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A można by tak napisac wprost jaki to czy nie da rady?

 

Gdyby to chcialo byc takie proste...............

Mam u siebie przedprodukcjny egzemplaż , zrobiony przez Focala .

Jest to odbiornik do transmisji Wi-Fi połaczony integralnie z wysokiej klasy przetwornikiem , docelowo miało sie tam tez znaleść wejscie /wyjście optyczne . W sieci istniał tez filmik z prezentacji tego na targach w Las Vegas.

Działa to tak , ze po wejściu do pojazdu ( lub pomieszczenia gdzie to jest zainstalowane), Twój iPod czy iPhone wykrywa siec Wi-Fi i po połaczeniu z nią odtwarzasz muzyke w systemie bez żadnych kabelków transmisyjnych . 

Sprawdzone, tak to dziala a spełnia wymogi wysokiej klasy sprzetu HA i CA . Planowana cena tego miała byc na poziomie plus-minus 1000 $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chodzi o coś na kształt zwykłego airplaya czy też udostępnianie dlna.

 

Można coś takiego zrobić za +/- 600zł z gotowych elementów które już teraz są na rynku.

 

Mozesz jeszcze raz , tym razem uważnie przeczytać o czym jest pisane :wink: .

 

 

To rozumien troche dwuznacznie, znaczy sie ze nie bedzie to produkowane czy cena ulegla zmianie?

 

Co w tym jest dwuznacznego , Focal opracował urządzenie i je zaprezentowal w Las Vegas .

Nie jest to "ściema " bo mam u siebie działający prototyp .

Nie muszę znać historii kazdego urzadzenia , śledzić jego losy czy znać kazdą cenę i jej zmiany przez 3 lata na 7 rynkach :) .

 

EDIT

 

IBox from Focal: New WiFi interface

 

Greetings All!!

 

As everyone has been interested in the Mosconi 6 to 8 and I have been busy with that side of Orca I neglected to mention a product that Focal is bringing out right now.

 

Its called the IBox and it is very cool piece of hardware! For years I have been bitching about how poor IPhones or IPads or I whatever sound because of compression and piss poor DAC's. Not anymore!!!!

 

Focal has brought to the table a unit that is called the IBox. It uses WIFi technology so you may be able to stream from your IPhone or IPad via WIFi to this unit all of your music stored on the respective devices! Now, here is the really cool part about this piece: It does it with over 100 KHZ of bandwidth and it has two 24bit/96Khz DAC's in it! So, if you download music to your IPhone or Ipad with Apple Lossless you are going to be able to hear your music at a higher resolution that can exceed CD quality!

 

This piece has an analog output and a digital output! All you need is some form of preamp or Aux input and you have access to the units capability! I used this at CES in the Focal booth and the Illusion booth and we did direct comparisons with a CD and a downloaded copy to an IPhone. Everyone agreed that the IPhone recording was better! Yes, I did cheat a little, I downloaded a High resoultion recording of Diana Krall's "Live in Paris' Album, but the matter that we could stream via WiFi my IPhone and get better than CD quailty sound gives me hope that we may have turned the corner in being able to get a way better sound out of our downloads!

 

If you have a digital input on any source unit of processor, ( Mosconi 6 to 8), then you can get a direct digital signal transfer and my understanding is this unit will Up-sample to 24/96 every recording!! Hallelujah!!! Now were getting somewhere close to what the high-end home folks are enjoying!!!

 

You do not have to download any type of app for this. Each unit has its own WiFi address and password. All you have to do is hook up power and ground and you are good to go! Your IPhone or IPad will see the unit once you initiate WiFi. You will see the address and once you click on that it will ask you for a password. Type that in and you are set to go. Hit play on your Music selection and that is all there is to it!!!

 

The unit is not inexpensive, its going to retail for $999.00. This level of technology and getting it in a small housing was not easy. Focal has a home version that I was told at CES retails for $3000.00. We in 12volt are getting a bargain. But considering what a lot of us are having to spend to get decent sounding systems, this could be the ultimate answer for a lot of us! We can make our IPads our head units. I intend to do so! Im going to replace the head unit in my Challenger with an IPad and use it instead! Pretty simple really! Once the 6 to 8 is installed, I will not need to run RCA's to the 6 to 8. All I need is to turn on the IPad and the IBox will send out the WiFi signal and the IPad will see it and thats that! One Toslink cable from the IBox to the 6 to 8 and we are done! No noise to worry about, maximum signal transfer and hundreds of songs to choose from with CD resolution or better!!

 

 

Sounds like the future to me!!!

 

If you have any questions on the IBox please let me know. Ill do my best to get the answers for you!

 

 

Nick Wingate Jr

National Training Coodinator

Focal America/Mosconi/Audio Systems/ Illusion Audio America

 

 

I wersja obrazkowo-gadana :)

 

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=668893

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żaden miód, typowa pasywka wymagająca pre-ampa, lub też przesyłająca sygnał z pominięciem DACów wewnętrznych do procesora. Więc w zasadzie tak jak Pavlig napisał to samo otrzymuje się przy zastosowaniu Airplay z Apple. Jakikolwiek plus? Jeśli dobrze zrozumiałem, jedynie Dac na pokładzie (ale to znowu wracamy do układu typowo pasywnego, gdyż przy aktywce obecność DACa w urządzeniu jest pomijalna, podobnie się ma możliwość streamingu 24/96, procek za wiele z tego nie wykorzysta :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żaden miód, typowa pasywka wymagająca pre-ampa, lub też przesyłająca sygnał z pominięciem DACów wewnętrznych do procesora. Więc w zasadzie tak jak Pavlig napisał to samo otrzymuje się przy zastosowaniu Airplay z Apple. Jakikolwiek plus? Jeśli dobrze zrozumiałem, jedynie Dac na pokładzie (ale to znowu wracamy do układu typowo pasywnego, gdyż przy aktywce obecność DACa w urządzeniu jest pomijalna).

 

Nie mam juz siły :mur:

Kazdy system MUSI mieć tylko jedną , jedynie słuszną wizję realizacji.

Zyczę kazdemu zabierającemu głos w tym wątku , aby jego system wymagał jedynie gęstych plików, aby wzbić sie na wyżyny CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie mam juz siły :mur:

 

Oj tam, oj tam... To komplikowanie sobie życia, Focal+preamp+wzmacniacze+ rozbudowany układ podziału pasywnego aby uzyskać namiastkę skupień i sceny.

A wystarczyłoby żródło z obsługą wifi/kart SD/usb wysyłające strumień danych po światełku/coaxie do procka, który potrafi wykorzystać pliki gęstsze i ma czasy/zwrotki na pokładzie. Proste jak kij od szczotki koncepcyjnie.


 

 


Zyczę kazdemu zabierającemu głos w tym wątku , aby jego system wymagał jedynie gęstych plików, aby wzbić sie na wyżyny CA.

 

Jakoś w HA, ludzie od dawna korzystają z tych dobrodziejstw i tam raczej nikt nie mityguje się ,czy jest tego sens i czy wykorzystali do końca technologię źródła opartego na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... To komplikowanie sobie życia, Focal+preamp+wzmacniacze+ rozbudowany układ podziału pasywnego aby uzyskać namiastkę skupień i sceny.

 

A wystarczyłoby żródło z obsługą wifi/kart SD/usb wysyłające strumień danych po światełku/coaxie do procka, który potrafi wykorzystać pliki gęstsze i ma czasy/zwrotki na pokładzie. Proste jak kij od szczotki koncepcyjnie.

 

 

Ciekawe zatem po co łamali sobie głowę i produkowali Alpine 7909 , Nakamichi 700 , Denona Z1 czy Clariona HXD 1 czy 2 ?

Znasz odpowiedź ?, a może nie czytali forum :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawe zatem po co łamali sobie głowę i produkowali Alpine 7909 , Nakamichi 700 , Denona czy Clariona HXD 1 czy 2 ?
Znasz odpowiedź ?

 

Mówimy o konstrukcjach z zeszłego wieku, technologia także jeśli chodzi o audio poszła do przodu. Następca HXD1 czyli D2 ma już procesor na pokładzie.

Po co sobie łamano głowy, no cóż jeden lubi córkę młynarza drugi jego żonę, tak więc zawsze producenci dają jakiś wybór użytkownikowi, to były jednostki skierowane stricte do zwolenników układów typowo pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mówimy o konstrukcjach z zeszłego wieku, technologia także jeśli chodzi o audio poszła do przodu. Następca HXD1 czyli D2 ma już procesor na pokładzie.

 

I pewnie trzy dni przed tym wynaleziono korekcje czasowe :wink:

 


Po co sobie łamano głowy, no cóż jeden lubi córkę młynarza drugi jego żonę, tak więc zawsze producenci dają jakiś wybór użytkownikowi, to były jednostki skierowane stricte do zwolenników układów typowo pasywnych.

I dalej zupka z tego samego kociołka , bo innego nie znam :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co ja mam jest w identycznej obudowie jak na tej prezentacji.

Ale patrząc po oznaczeniu to może być finalna/rynkowa wersja.

Zastanawia mnie wyjście cyfrowe , jest opisane jako std płyty CD , zatem nie wiem jak jest z formatami "gęstymi" na ew potrzeby zewnętrznych procków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja mam jest w identycznej obudowie jak na tej prezentacji.

Ale patrząc po oznaczeniu to może być finalna/rynkowa wersja.

Zastanawia mnie wyjście cyfrowe , jest opisane jako std płyty CD , zatem nie wiem jak jest z formatami "gęstymi" na ew potrzeby zewnętrznych procków

 

Praktycznie taki AirPort Express w innej obudowie i zasilaczem do samochodu. Przynajmniej patrząc na specyfikację tego urządzenia i wyjściach. 

 

Używam tego od 2 lat w bryce :P 

 

Fakt - nie sprawdzałem "gęstych"plików - ale może coś dziś spróbuję ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Praktycznie taki AirPort Express w innej obudowie i zasilaczem do samochodu. Przynajmniej patrząc na specyfikację tego urządzenia i wyjściach.



Używam tego od 2 lat w bryce :P



Fakt - nie sprawdzałem "gęstych"plików - ale może coś dziś spróbuję ...

 

Czy już nikt nie może się skupić czytając kilka prostych zdań .

Istotą tego opracowania jest wysokiej jakości DAC , a nie transmisja Wi-Fi i wyjście coaxialne, które są jedynie współczesnym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już nikt nie może się skupić czytając kilka prostych zdań .

Istotą tego opracowania jest wysokiej jakości DAC , a nie transmisja Wi-Fi i wyjście coaxialne, które są jedynie współczesnym dodatkiem.

 

Dobra dobra. Niech podadzą co za dac tam siedzi - albo jak możesz to pstryknij fote w środku i bedzie wiadomo co zrobili. Jak nie zobaczę to nie uwierzę. W niektórych airport express też dobrej jakości BB siedzą.

 

Jeśli zrobili to tak jak jedna z hi-łendowych firm domowych to ja podziękuje. Wybebeszyli AirPort, wstawili do duzej obudowy, zrobili tylko zasilanie na toroidzie + trochę kędziorów i życzyli sobie za to ponad 1000 EU.  

 

https://www.dropbox.com/s/2yobpwbzfexsr41/airporthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra dobra. Niech podadzą co za dac tam siedzi - albo jak możesz to pstryknij fote w środku i bedzie wiadomo co zrobili. Jak nie zobaczę to nie uwierzę. W niektórych airport express też dobrej jakości BB siedzą.

 

 

 

Jeśli zrobili to tak jak jedna z hi-łendowych firm domowych to ja podziękuje. Wybebeszyli AirPort, wstawili do duzej obudowy, zrobili tylko zasilanie na toroidzie + trochę kędziorów i życzyli sobie za to ponad 1000 EU.

 

 

 

https://www.dropbox....airporthome.jpg

 

Ale nikt nikomu nie karze wierzyć :wink2:

Fotek nie bedzie , bo całośc jest zalana żywicą wraz z obudową :) .

Ile znasz współczesnych pojedynczych kości DACa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...