Skocz do zawartości

Alternatywne źródło - serwer muzyczny


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podjąć temat który mnie nurtuje od jakiegos czasu.

Otóż, reorganizuje całkowicie audio w aucie. Wlecialo oryginalne radio beckera (merc w124) itd.

 

Wszystko podpiete bedzie po H700 z ruxem nad lusterkiem wstecznym.

 

Poczatkowo mial byc airport express z Iphonem/ipodem touch do tego loslessy i po optyku do procesora.

Airport juz jest iphone tez tylko niestety, cena zakupu np nowego iphone 64gb jest totalnie bez sesnu..

 

32 to troche malo na muze + media na tel (zdjecia filmy programy itd) nie mowiac o 16gb ktorego aktualnie posiadam.

 

Ale mam pytanie. Znacie moze jakies urzadzenia typu serwery plikow z wejsciem na zewnetrzny dysk obslugujacy np. flac`i itd z wyjsciem optycznym?

Oczywiscie nadmienie ze chodzi mi o cos co ma na stanie np pilota z wyswietlaczem itd. Nie chce podpinac w aucie :):)

 

Jest jedno takie urzadzenie ktore po cyfrze daje sobie rade ale podobno ciezko z obsluga teac wap-2200.

 

Moze znacie cos innego albo macie jakis inny pomysl?

 

Odrazu mowie, nie chce CD i nie nic takiego nie wchodzi w rachube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obejrzyj sobie iRiver ak100, ma wyjście optyczne na pokładzie i na full (na dwie karty) ok 120GB, odtwarza wszystko. Sam jestem co raz bliżej tego rozwiązania, jeszcze nie podpinałem i nie wiem jak się sprawdzi (jakościowo), nie mam skąd go pożyczyć na szybką wrzutę. Według opini znawców tego typu sprzętów, wszystkie ifony i tego typu klocki bije na łeb - nie ma co nawet porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego? Stacja z podpiętym HDD, a obsługa (przewijanie, wyświetlanie informacji, itp) z dotykowego touchpada. Pilot chodzi po Bluetoth , więc stację można upchnąć nawet w bagażniku i będzie hulać.

 

http://www.ebay.de/itm/Teac-WAP-8200-Audio-Player-LC-Display-2-4GHz-Fernbedienung-mit-8-9-cm-197615-/370929926259?pt=Stereoanlagen_DE&hash=item565d258073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego? Stacja z podpiętym HDD, a obsługa (przewijanie, wyświetlanie informacji, itp) z dotykowego touchpada. Pilot chodzi po Bluetoth , więc stację można upchnąć nawet w bagażniku i będzie hulać.

 

http://www.ebay.de/itm/Teac-WAP-8200-Audio-Player-LC-Display-2-4GHz-Fernbedienung-mit-8-9-cm-197615-/370929926259?pt=Stereoanlagen_DE&hash=item565d258073

 

No wlasnie myslalem nad tym. Ale podobano nie za ciekawie dzialaja te piloty. Mowie o mniejszym bracie 2200. Ten wiekszy nie za bardzo no ale z drugiej strony.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie iRiver ak100, ma wyjście optyczne na pokładzie i na full (na dwie karty) ok 120GB, odtwarza wszystko. Sam jestem co raz bliżej tego rozwiązania, jeszcze nie podpinałem i nie wiem jak się sprawdzi (jakościowo), nie mam skąd go pożyczyć na szybką wrzutę. Według opini znawców tego typu sprzętów, wszystkie ifony i tego typu klocki bije na łeb - nie ma co nawet porównywać.

+1

Jako że mam obecnie pyk-łana (posiada coax) jako źródła mogę używać/używam Fiio X3( w drodze jest Ibasso dx50).

Niestety alpinka ma "tylko" światełko  i Astrell AK100( aka kałach) jest tutaj jedną z najtańszych propozycji, ale i zarazem najlepszych.

Zalety takiego rozwiązania to:

- wysoka jakość dźwięku, moim zdaniem niewiele jest jednostek samochodowych mogących dorównać brzmieniowo tym wynalazkom :kijemgo: .

- niewielkie rozmiary

- mobilność/funkcjonalność- odtwarzacza można używać jako źródła również w domu w HA, jako DAC do kompa, oczywiście zgodnie z głównym przeznaczeniem do napędzania słuchawek.

- odtwarzanie plików  w wysokiej rozdzielczości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj czy te z linii 8200/8500/8600 także "kuleją" pod tym względem, jeśli nie to możesz jechać z tematem. Jedynie potrzebna będzie przeróbka zasilacza z 230 na 12 V.

 

 

 

 


Obejrzyj sobie iRiver ak100, ma wyjście optyczne na pokładzie i na full (na dwie karty) ok 120GB, odtwarza wszystko. Sam jestem co raz bliżej tego rozwiązania, jeszcze nie podpinałem i nie wiem jak się sprawdzi (jakościowo), nie mam skąd go pożyczyć na szybką wrzutę. Według opini znawców tego typu sprzętów, wszystkie ifony i tego typu klocki bije na łeb - nie ma co nawet porównywać.

 

A gdzie go chcesz trzymać w aucie z podpiętym toslinkiem? Przecież to notorycznie będzie wypadać. Drugie pytanie co z ładowaniem zabawki? Musiałbyś podpinać co chwilę ładowarkę mini usb, pod względem tych cech wstępny pomysł Malcolma z tym Teac'iem wydaje się lepszy w użyciu do auta:

-zasilanie urządzenia cały czas i z niego HDD

-zdalne sterowanie przez BT (odpada , historia z układaniem kabla do "oczka" IRDA)

-pojemność jaką w zasadzie chcesz (HDD 2,5")

-możliwość ukrycia "boxa" gdzieś w bagażniku lub pod fotelem.

 

ps. Pytanie jedynie się jawi, "jak to gra" jako źródło jeśli chodzi o jakość? :wink2:

ps2. Według tego testu, http://forum.mp3store.pl/topic/97947-test-dapa-iriver-ak100/   AK 100 "dupy nie urywa" ani interfejsem i paroma innymi parametrami, jak i ceną, trochę z czapki (2,5 tys, chyba ,że potaniało?), aczkolwiek ja używam już od jakiegoś czasu dość podobnego rozwiązania opartego na Ipigwie Classic 160 GB i sobie chwalę. Sygnał idzie do 900ki po toslinku, regulacja głośności z poziomu stacji. Jedynie co mnie czasami wkurza to odruchowa próba, przewinięcia/przerzucenia kawałka z poziomu stacji, a mogę to robić jedynie z poziomu Ipoda, co akurat w przypadku Classica (wyświetlacz, i przyciski) jest w miarę wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

A gdzie go chcesz trzymać w aucie z podpiętym toslinkiem. Przecież to notorycznie będzie wypadać.

Nie będzie,  bo od strony urządzenia jest "jack optyczny"http://allegro.pl/kabel-optyczny-t-j-digital-toslink-jack-5-m-i3602991078.html   , stojak na telefon jak znalazł pasuje  do tych wynalazków.

Bateria( jako że nie pracuje końcówka mocy) trzyma baaardzo długo- nie mierzyłem ale stawiam na jakieś 20-25 godzin( mówię akurat o fiio x3 , a  AK ma trzymać jeszcze dłużej)

Podany link to chyba jedyna niezbyt pochlebna opinia ak100 na mp3store, w dodatku z zeszłego roku ... wyszło już kilka aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie, tak jak tel kom lub jakiś zgrabny patencik. (patrząc na to co się wyczynia ze słupkami i drzwiczkami - to bułka z masłem).

Wylatujący optyk - nie wszystkie urządzenia mają takie kiepskie gniazda jak alpine :wink:

Zasilanie, tak jak tel kom, bateria na wav 24b ok 8h, więc nie najgorzej.

Jak to gra - w zależności od preferencji brzmieniowych, zajmuje miejsca od 1 do 3 w rankingu najlepszych DAP - można więcej poczytać na forum mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to działajta, za rok na pikniku się zrobi porównanie (odsłuch, czyli najlepsze z możliwych), który pomysł daje najfajniejsze efekty jeśli chodzi o dźwięk i będzie wiadomo na przyszłość, co omijać szerokim łukiem a co można śmiało aplikować do auta. :)  A tak z ciekawości jak obecnie się ceni ten AK100?

 

 

 


Wylatujący optyk - nie wszystkie urządzenia mają takie kiepskie gniazda jak alpine :wink:

 

Ładując go w domu jak tel, i po włożeniu/wyciągnięciu x-razy, jack-toslinka , będzie wylatał jak w Alpine :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2299zł :rotfl:  w promocji z pokrowcem  i albumem MQS

Twoje rozwiązanie też jest bardzo dobre, chociaż nie wiem jak wychodzi cenowo "przejściówka".

Przez moment chciałem iść w tym kierunku, ale ponieważ mam wejście coaxialne w procku dostępnne są tańsze hej hej endowe grajki

Aktualnie mam http://www.youtube.com/watch?v=72G9fOnbSMA

 

ale jego guzikologia nie sprawdza się w samochodzie, dlatego złożyłem zamówienie na

http://www.mp3store.pl/article/ibasso-dx50-ean.20130528,2013281085435110732.html

ładować można z ładowarki samochodowej :wink: , jako ciekawostka Ibasso dx50 ma taką samą baterię jak Samsung gs3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzez moment chciałem iść w tym kierunku, ale ponieważ mam wejście coaxialne w procku dostępnne są tańsze hej hej endowe grajki

 

A co to za procek i jakie próbkowanie max obsługuje?

 

ps. A tak w ogóle, to jest jakiś procek CA, który potrafi wykorzystać w pełni gęsto spakowany strumień danych? Wyszło teraz trochę nowego typu Mosconi 6to8, jakieś Helixy chyba, orientuje się ktoś? Bo co po zabawkach potrafiących podać i 24/192 skoro proca i tak zrobi downgrade i wypluje wykastrowany sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do helixa to będąc tutaj na spocie dowiedziałem sie ze nie odtwarza tego co jest podane na stronie producenta, czyli 192kHz.

 

Tylko moze go przyjąć a i tak zrobi downgrade na jakość płyty cd (44,1kHz)

A mowil to facet ktory specjalnie zainwetostowal w jakiś tam odtwarzacz flac wysokiej jakości z wyjściem optycznym i coś mu tam nie działało jak chciał, wiec zadzwonił do helixa i im omówił problem. Helix to sprawdził i powiedzieli ze tylko max jakość płyty i ze nawet nie próbowali takiego połączenie sprzętu jak on u siebie w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A mowil to facet ktory specjalnie zainwetostowal w jakiś tam odtwarzacz flac wysokiej jakości z wyjściem optycznym i coś mu tam nie działało jak chciał, wiec zadzwonił do helixa i im omówił problem. Helix to sprawdził i powiedzieli ze tylko max jakość płyty i ze nawet nie próbowali takiego połączenie sprzętu jak on u siebie w samochodzie.

 

Dlatego nie bez kozery zamieściłem to pytanie (odnośnie pomysłów Artbassa i Malcolma), aby wzięli pod uwagę i ten aspekt, że chyba , żadna proca nie wykorzysta w pełni możliwości jakie dają te droższe odtwarzacze, co nie zmienia faktu ,że to bardzo wygodne rozwiązanie i warto drążyć temat, aby w końcu zapomnieć o płytach(to już powoli przeżytek), ja czekam na naprawdę dobrej klasy źródło do którego wkładasz USB czy kartę i z jej poziomu się bawisz(owszem , wiem ,że są już takowe, ale brzmieniowo, nadal wąchają tylko smród po "dziadkach", więc nie chodzi mi o jakiegoś chinola za pińcet co gra za pińcet :) ), coś choćby pokroju 7998, 7909 ale bez napędu stworzone od postaw pod nowoczesne nośniki danych, także te gęste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na naprawdę dobrej klasy źródło do którego wkładasz USB czy kartę i z jej poziomu się bawisz(owszem , wiem ,że są już takowe, ale brzmieniowo, nadal wąchają tylko smród po "dziadkach", więc nie chodzi mi o jakiegoś chinola za pińcet co gra za pińcet :) ), coś choćby pokroju 7998, 7909 ale bez napędu stworzone od postaw pod nowoczesne nośniki danych, także te gęste.

 

I za to się z Tobą 'napiję" :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomyślcie po co to wszystko?

I tak 90% muzyki słuchamy w czasie jazdy, a nie na postoju. W czasie jazdy i tak bardzo duzo "ucieka jakości".

A i nie idzie sie tak mocno koncentrować na muzyce tylko trzeba bardziej na drodze.

Wiec po co to?

W zupełności starcza jakość płyty :)

 

 

A zeby tak bardzo nie robić OT, to kup iPod Touch, napewno bedzie to tańsza opcja jak iPhone

Bo można tez iPad o pojemności 128gb :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I za to się z Tobą 'napiję" :zdrowko:

 

W HA jakoś to szybciej poszło , DAC, kompy audio na źródełkach, w CA, jeśli mowa o źródłach trzymających poziom dziadzi, jakoś cienizna, branża śpi.


 

 


Bo można tez iPad o pojemności 128gb :)

 

Po co? W classiku na parę stówek ma 160 GB, chyba ,że mowa typowo o streamingu po wi-fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak 90% muzyki słuchamy w czasie jazdy, a nie na postoju. W czasie jazdy i tak bardzo duzo "ucieka jakości".

 

Dyskusyjna kwestia, nie po to się ładuje spore środki czas i wytłumianie auta, by w nim hulało, ja ostatnio miałem okazję jechać bezpośrednio nowszym passatem jako pasażer z kursu, następnie przesiadłem się w babciolota i... zdziwiłem się, że takie stare pudło ale dobrze wytłumione jest sporo cichsze w czasie jazdy niż w miarę młody model średniej klasy.

 

 

W zupełności starcza jakość płyty :)

Nie jestem audiofilem , dobrze o tym wiesz , że nie jestem skłonny się nad czymś rozpływać, ale ja i w czasie jazdy (nie mówiąc o postoju) czuję różnicę między CD a DVD Audio, a już szczególnie kiedy wrzucam w napęd płytę 24/192, owszem 900ka to i tak downgrade'uje , ale efekt, stereofonia ilość szczegółów są odczuwalnie lepsze, nie pytaj mnie dlaczego?(zresztą z poziomu zwykłego użytkownika, czy pasjonata CA, nie widzę potrzeby rozkładania bitów na czynniki pierwsze, podchodzę do tego praktycznie, albo coś gra i mi się podoba, lub też nie). Zwyczajnie to słychać.

 

ps Rafa idąc takim tokiem myślenia w aucie można śmiało słuchać mp3, przecież logarytm został tak stworzony by odcinać sąsiednie składowe pliku muzycznego, których teoretycznie człowiek nie wychwytuje a mimo wszystko... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




W HA jakoś to szybciej poszło , DAC, kompy audio na źródełkach, w CA, jeśli mowa o źródłach trzymających poziom dziadzi, jakoś cienizna, branża śpi.

 

Nie jest tak żle , jak piszesz .

Istnieje DAC samochodowy zdolny przyjąc 24/192 bez zadyszki , tylko "wąskoprockowce" :wink:  patrzą na to przez swój pryzmat :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...