Skocz do zawartości

II Eliminacje MP Easca 2013 - Sosnowiec, 15-16.06.2013


Rekomendowane odpowiedzi

Dotarłem w nocy do domku :) bez przygód się nie obyło gdyż już w Sosnowcu skończyła mi się pompa wspomagania :mur:

 

Jak to sie mówi pierwsze koty za płoty :)

 

Dzieki wszystkim za miłe spotkanie no i cenne wskazówki co do poprawy systemu. Miło było poznać nowe twarze z forum :)

 

Cieszę sie ze zabudowa się podobała :hurra:

 

P.S.

Późną nocką odebrałem nowe słupeczki od kolegi Derek81 :zdrowko: więc "tęcza" wkrótce już zniknie i będzie :ok:

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

, bo tej cholernej focusowej dechy(głębokości i szerokości) to już w tej chwili wiem ,że za żadne skarby nie przeskoczę choćbym nie wiem co wyczynił z zieleniną. :)

.

Na pewno przod sceny jest daleko, deska foce jest gleboka co wzmacnia efekt, natomiast jesli chodzi o glebokosc, czyli roznice miedzy pierwszym planem a najdalej oddalonym instrumentem to jest na powyzej 10 i czuc juz zroznicowanie, choc biorac pod uwage ze w ub roku z tego co sluchalem to w Punto Siwego mialo najlepsza glebokosc to kto wie co chlopaki wymysla. A jak wymysla to bedzie naprawde trudno dogonic. W kazdym razie jak nie popracujemy to mamy pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gratulacje dla zwycięzców.

Fakt samochodów malutko, ludzi z forum tych nie startujących jakoś też  nie widziałem poza Truckiem któremu udało się podskoczyć na ostatnią chwilę.



Męczył męczył i wymeczył - stx sie nawet spisał :) napewno nie było to akurat dzisiaj moim najsłabszym ogniwem wiec :ok:

 

STX osobiście zaskoczył mnie in plus, świetna alternatywa jak za te pieniądze, daje rade w Closecie, podobno w BR jest jeszcze lepiej.



Gratki dla Jacka, też za reprezentowanie naszej wschodniej ściany :) i dla całej reszty ekipy.

Ktoś musiał ;) A tak naprawdę to wielkie podziękowania dla Ciebie  za użyczenie  Juniorka - w/g mnie świetny wzmak w tych pieniądzach ( mam na myśli cenę detal ) oraz za  pomoc i wkład w budowę instalacji. Podziękowania również dla kolegi Rob123 za pomoc merytoryczną oraz dla kolegi michal22 za pomoc przy obróbce słupków. 



 

 


Yasika nawet fajnie to plumka.   Ale "sędzia" Truck od razu Cię trzesnął na wałku z zakłóceniami w drzwiach...Hehe, moc gały najlepszy sędzia...

 

Trucku - żaden wał, po prostu z jednej strony liczyłem się z tym że mogą polecieć punkty za zakłócenia przy odsłuchu dla 82 db, a z drugiej strony mocno liczyłem że ten odsłuch jest przy poziomie głośności na skali nie większym jak 26. No i tak wyszło że 82 db to na moim radiu 26 , więc nic nie zagrało. Przy Vol na 27 już czasem potrafi zadzwonić uszczelka przy szybie. Trochę szczęścia.



 

 



Yasika nawet fajnie to plumka.
to jak i Przemka auto chętnie zobaczę. ile można wyciągnąć z mniejszego budżetu.

 

Chyba raczej już nie - ten system był " jednorazowy" w moim przypadku, mimo wszystko dla mnie za ubogo było by tak na co dzień, do pitu pitu może być, do dmuchania i Funu to katorga, bez sporej rezerwy prądowej na woofery i suba na pokładzie ( jak dla mnie oczywiście). W Kielcach będę już w Funi z innymi piecami i z subem w bagażniku.



Przemcio, u Ciebie wspomaganie, a u mnie były chwile grozy przy zjeździe z A4 w Tarnowie - przez chwile autko straciło ciśnienie oleju :)



Szkoda że nie zdążyłem posłuchać autka Adamu - podobno wiedział bym do czego dążyć jeżeli chodzi o pozycję pół lewą i o głębokość sceny. 

 

Nie mniej żaden z systemów zawodniczych które słuchałem w Sosnowcu nie  podobał mi się na ciężkim materiale muzycznym ( Metallica, AC Drinkers, Godsmack ) Dopiero auto Trucka dupneło z dołu tak jak lubię. Coraz bardziej przekonuje się że nie da się jeżdzić na co dzień z nastawami po  płytę EASC-i i jednocześnie po ww wyknowaców. Albo będzie za dużo góry, za mało dołu, albo odwrotnie. Ale to Tylko moje zdanie.

 

Fajnie było poznać się z Wami osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tam już grało(wstępnie strojone) no i chyba wiemy kto przyłożył tam swoje 5gr:) niestety ją nie słyszałem bo być nie mogłem.

 

no niby tam już grało(wstępnie strojone) no i chyba wiemy kto przyłożył tam swoje 5gr:) niestety ją nie słyszałem bo być nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tam już grało(wstępnie strojone) no i chyba wiemy kto przyłożył tam swoje 5gr:) niestety ją nie słyszałem bo być nie mogłem.

 

 

Konsultacja z Naka była po Sosnowcu, tam auto grało w zasadzie bez strojenia , z systemem postawionym tak aby nic się nie uwaliło (gain, bezpieczne cięcia).

Ale właśnie wróciłem spod Francji mam w tyłku 2000 km w dobę, więc zdąrzyłem się nasłuchać, znudzić, wyłączyć radio, znowu włączyć... I już wiem, ze jeszcze wiele, wiele pracy ze strojeniem. Ale prowadziłem po drodze bardzo interesujące podejścia z podaniem ze stacji DVD PCM 24/192(800ka Alpine "zgłupiała" gdy "zobaczyła" 2,5GB danych w 10ciu piosenkach, nawet menu i grafiki nie wyświetla w takim momencie  :rotfl: ) , gra, ale czuć ,że jednak odbywa się downscaling... szkoda...  Aczkolwiek i tak gra z większą dynamiką niż zwykły nawet najlepiej nagrany CD, jest także spora różnica między trybem LPCM a Bitstream( na korzyść tego drugiego).Znowu przewaga starej wiekowej 900ki nad nowinką z 21 wieku... Stara babcia a lepiej dekoduje taki strumień danych niż ten kolorowy gadżet.

 

A co do systemu jako takiego jak i 900ki parę osób, które zostały mogły się przekonać jak wiele w tej chwili zależy od jakości nagrania i płytki... Świadomie uzyłem tego Yello bo , wiem ,że jest z dobrego wydania i sami słyszeliście jak się "magicznie" dżwięk otwierał i dopiero nabierał prundu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo LPCM zbija sygnał do 44.1/16 a Bitstream leci tyle ile odczytuje z nośnika.

 

Tomek 900 ka robi to samo przy bitstremie, ale dziwo radzi sobie z tym lepiej jak nowsza o kilkanaście lat stacja przy LPCM, myślałem ,że algorytmy będą bardziej dopracowane i wydajne.

Niestety kolejny raz okazuje się ,że dobre się już skończyło dawno, dawno temu...

 

 

 

Jedno jest pewne , to czego nie przyjmie , nie zagra piękniej :)

 

 

Przyjmie , przyjmie, tyle tylko ,że potem i tak robi z tego papkę w dół... Jak wspomniałem wyżej, szkoda. Niemniej ciekawy jestem co powiesz gdy się następnym razem spotkamy, mam tą płytkę przygotowaną przez kolegę pracującego obecnie nad tymi zagadnieniami i w zasadzie on sobie podczas podróży zrobił pole testowe z zielonej a ja byłem zdziwiony ,że stacja w ogóle przyjęła i podała dalej tak gęsty strumień danych. Posłychamy razem(najlepsza metoda :) ) i ciekawią mnie Twoje spostrzeżenia Nakamichi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...