Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem serce me zadrgało radością by owego kaloryfera w tak zacne ręce celem wnikliwych testów oddać :wink: .

Szykuj mu sporo miejsca bo jest większy niż niemały Zapco500. Będzie luzem na stole dam Ci znać a jak Nam sie nie uda spiknąć będzie w posiadaniu dyżurnego kustosza suzuka, chłop lubi przechowywać moje graty :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem po zdrowych testach (pod kątem subów) pomysł na suby w furtkach...wypalił, wreszcie jest jak chciałem, po wnikliwym kombinowaniu levelem i fazą pięknie mi się bas skleił z przodeczkiem i jest wiele sympatyczniejszy niż pierwej, rasowy się skubaniec nawet zrobił, AD dają radę a i ten piec niegłupi.

No cóż nie ma nic za darmo albo trzeba dokupić mat na tył albo podokręcać tapicerkę śrubami albo sam nie wiem, ale jest czad jak smok  wrota chce wyrwać.

Testy wykonałem na pomyśle aerona, karolka :wink:  nic nie klęka, choć instalacja to na razie megaprowizorka :hyhy:

http://www.youtube.com/watch?v=Q_WHGV5bejk

 

Na jutro zostawiam sobie przełożyć tych Włochów w przednie (nieco pojemniejsze wrota) i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel 50mm robi cuda :rotfl:  jak odpalę furacza (gainy ustawione by na max. głosności nie było bebe) wolty stoją jak wryte na 14,3 i ani myślą zejść niżej :wink: .

System wstępnie zestrojony to do czego dążyłem bas 0 mid 0 treb 0 i bez loud i to coś nawet...gra :wink: . Prawdopodobnie uda mi się zakupić kolejne piece ale niestety nie uda się ich zamontować. Docelowo na ten bałagan przykręcę jakąś płytę obitą materiałem z wyciętymi miejscami na piece i kondzioła może dam jeszcze ze 2 wentyle.

Mam też nadzieję, że znajde odrobinę by wykręcic pieca Naki i oddać na solidne testowanie. Slayer zagrał już prawie :wink:  teraz to kwestia podostrajania na szczęście przy pasywce to w miarę do ogarnięcia.

Truck średnie w "szybę" też grajom :rotfl: . Jest dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień upłynął na dostrajaniu tego ustrojstwa i małych kosmetycznych zabiegach. Tylnie grajki (albo je kupię, albo ? ale dbać i tak trzeba :rotfl: ) kiedyś przyuważyłem, że woda znalazła sobie taką drogę by niebezpiecznie ciurkac właśnie na te pierścienie w których mam te głośniki dlatego z doniczek i resztek pozostałych mat zrobiłem nad nimi "daszek-okap" by mi przypadkiem tych grajków nie uszkodziło, po zabiegu lałem wężem wodę na szybę i jest sukces, auto pod tym względem jest gotowe na sezon jesienno-zimowy . Przypatrując się średniakom i ich pokaźnemu "ringowi" z amelinum postanowiłem na tweterach również wyeksponować nieco więcej tego metalu, rozwiązanie prozaiczne, inne mniejsze siatki i już jest bardziej pod serię :rotfl: . Woferom też wreszcie dopracowałem a'la chrom maskownice przynajmniej teraz jakoś to wyglądać zaczęło i przede wszystkim nie wypada  ale i tak dam zarobić mastkowi by już wszystko sie zgrało.

O dźwięku.

Nie czarujmy się :kwasny:  brakuje trochę tego "totalnego" subbasu, nie ma licho ale za dużo się słuchało systemów z subami i... pewnie trzeba będzie kiedyś jakąś skrzynkę sklepać, bo do mojego sposobu na słuchanie pewnie musi być :wsciekly: .

Dziś typowe pielgrzymki... od bagaja (piece) do kabiny (słuchanie) i jak to w pasywce, jedyne co miałem do wyboru to poziomy, ostatecznie z miejsca kierownika pozostałem przy nieznacznie "głośniejszym" prawym kanale na sekcji średniej i wysokiej. Mieszanie fazami też przerabiałem, ostatecznie zostało na tweterze grającym w fazie z wofersem a średniak lepiej mi podszedł w przeciwfazie do nich i tak pozostaje to na stan obecny.

Gra to całkiem sympatycznie, jest okrutnie "kopniakowato", ta Beyma to jednak niedurny grajek, dokładnie tak jak lubię, jest mega oddech, przestrzeń i mnóstwo kicka, nóżki odruchowo wybijają rytm, fun się powiódł, na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony, źródło i piece od Zefa starym zwyczajem cholernie sobie odpowiadają...to moj "sposób na Slayera" :rotfl:  .

Ogólnie jestem kontent, udało mi się co nieco ukraść czasu rodzince i progress nastąpił, dalsze plany trzeba konsekwentnie realizować po przypływach gotówki (środa) .

W zamierzeniach docelowo są dwa Zapco studio500 (pomyśleć muszę nad zafiltrowaniem tyłu) i jeszcze Z50C2 na górę. Wydaje mi się, że na przyszłoroczny piknik się juz wyrobię na docel.

 

P.S. luciusz, wynagrodzę Ci  jakoś wszystkie kłopoty  o ile 500 hula jak złoto (na dniach nabędę własną) o tyle do malucha brak weny i pomysłów z drugiej strony zastanawiam się czy warto (uwierz mi , ze chciałem go postawić bo bardzo go w systemie chciałem usłuchac niestety ...przerósł mnie) zabiere do Szwecji moze coś uradzę ale wciąż ..."pierdzi")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi razy drzwi od 1000- 3500 Hz oba 12dB/okt, choć jest jeszcze plan dół poćwiczyć zboczem 6dB/okt (góry średniaka naprowadzony walką z tweterem) nie ruszam tak łagodnym zboczem bo czuję, że może być bebe.

 

Jak mówiłem, wczoraj dość ostro "stroiłem" i góra też fajnie daje radę (urokliwe w wyglądzie i całkiem muzykalne produkty :wink: ) moim sposobem jest dość "wyeksponowana" góra (lubię jak mi zacyka oczywiście nie w sposób smażonych skwarek :rotfl:  ) dlatego tym bardziej jestem szczęśliwy, że wszystko gra tak jak chciałem na totalnym flat. Tym sposobem jedyne co jeszcze pewnie będę rzeźbił to pasmo subbasu ...sklepie się coś na dwudziestocentymetrowcu i będzie pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby mi temat nie "umarł" coś sklecę  :wink: .

 

Sporo mnie czasu nie było w kraju dlatego w międzyczasie "poschodziło" trochę gratów niektóre już udało mi się wstępnie zaaplikować a niektóre sobie poczekać muszą.

Dziś trochę pojeździłem i posłuchałem co Zap 500 robi z tymi moimi pseudo subami w tych wrotach i powiem krótko, mimo, że na razie jedzie to całym pasmem to jest ...masakra czuję, że trafiłem plecy szaraka :rotfl: .

Doszedł też jeszcze jeden mały zapuś ale niestety tylko go na razie wkręciłem.

Postaram się wyczaić co da mi lepsze efekty czy napęd przodu z osobnych piecyków na każdego grajka (trochę sobie tu wietrze korzyści z racji, że małe piecyki mają osobne gainy na każdy kanał i powinno to odwdzięczyć się przy wyganianiu dźwięku od lewego słupka) albo kolejne roszady w zwrotkach i napęd całych 3 dróg z jednej sztuki Zapco500 ...obadamy mam nadzieję, że uda mi się coś uwalczyć bo do 12 stycznia bede w domu zbijał bąki.

Poza tym to co sobie umyśliłem zostało dziś zakupione, mianowicie głośnik subowy Peerless SLS 08 (na jego korzyść przemówiła jego 8 ohmowa impedancja i zdecydowany ulub clozetowej krzynki) jakąś pakę na kaszubach w garażu mam więc zapodam i obadam.

A skoro już byłem w tym sklepie to napatoczyły się średniaki od Founteka w miarę tanie, wdzięczne w zabudowie i w przeciwieństwie do beymowej kopułki w stożku więc...grzech nie brać kiedy siano jest, również wziąłem na ćwiczenia.

Podobno 30 grudnia 3-miejska śmietanka organizuje "szerszy" spot dlatego zaraz po świętach zabieram się za dłubaninę by tam jakoś dojechać i posłuchać konstruktywnych porad ...co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmusimy dziada do szybkości :wink:.

Ja z kolei słyszałem, że to "twardy" tłuczek a takiego właśnie pragnę , "wspomożony" tymi furtkami z tyłu powinien styknąć .

Jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...