Skocz do zawartości

Toyota Yaris II/ Ford Focus III / Auris/Starlet


Raadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


To jedyny element systemu, który na 100% nie będzie zmieniony.Zbyt dużo pracy i nerwów mnie to kosztowało aby teraz bawić się w co innego.Dopiero przy zmianie auta pomyślę o czym inny.

 

Spojrzałem na początek tematu i widzę ,że zaczęło się od kickpaneli, a wcześniej miałeś w Yarisce Radek zrobione pełne drzwi pod głośniki, czy z założenia poszła koncepcja w komory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajnie ewoluuje autko, pozazdrościć czasu jaki możesz na to wszystko poświecić. Z dużym zainteresowaniem przeczytałem wątek od deski do deski.

Mam kilka pytanek. Pierwsze odnośnie Aliante. W jakiej skrzyni go umieściłeś, ile litrów miała i czy ciąłeś go od dołu filtrem poddźwiękowym. Właśnie coś takiego nabyłem z myślą o instalacji w swoim autku.

Drugie pytanko odnośnie tego materiału jakim obijałeś słupki. Wydaje się być bardzo elastycznym, być może czegoś takiego użyłbym u siebie. Skóra i derma odpada, lakierowanie też mi jakoś nie pasuje. Taki materiał dobrany kolorystycznie byłby ciekawym rozwiązaniem u mnie.

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odnośnie Aliante. W jakiej skrzyni go umieściłeś, ile litrów miała i czy ciąłeś go od dołu filtrem poddźwiękowym.

10 Si gra u mnie w 15 litrach(może odrobinę więcej).Natomiast 10 LTD. potrzebuje trochę więcej i trzeba mu dać nie mniej jak 18 litrów.

Co do 10 Si to śmiało można budować skrzynkę 15-18 litrów.W takiej paczce najlepiej mi odpowiada.

Subwoofer u mnie jedynie uzupełnia przód więc nie mam potrzeby stosować filtra poddźwiękowego. Co innego gdy system chcemy opierać wyłącznie na subwooferze.Wskazane jest wycięcie od dołu tego co i tak nie przetworzy.

 

 

Właśnie coś takiego nabyłem z myślą o instalacji w swoim autku.

Jeden z lepszych moim* zdaniem głośników sub basowych :ok:

 

 

Drugie pytanko odnośnie tego materiału jakim obijałeś słupki.

Szukaj materiałów pod hasłem "podsufitka".

 

*Jest to uzależnione od własnych preferencji i gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątka od Aliante wbrew pozorom nie jest aż tak znów wymagająca mocowo.

Użycie HPF w jej przypadku może mieć sens również w obudowie zamkniętej, jeśli nie chcemy "marnować" dostępnych watów na próby przekonania przetwornika do odtwarzania dolnego skraju pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ja mam akurat 10SI. Według symulacji optymalna obudowa zamknięta (bo taką planuję) wyszła 11l, ale symulacja to jedno, a opinia osób, które znają się na temacie i miały okazję testować to inna sprawa. Mało jest informacji o tym głośniku w necie, ale aplikacje jakie znalazłem były właśnie w takim rozmiarze jak podał Raadek, tak, że jeszcze raz dzięki.

Filtr raczej zapakuję. Wsadziłem głośnik do testowej obudowy zamkniętej ok. 16l i mimo gry na stosunkowo małej mocy, membrana dość ostro latała. Porównywałem go z Focalem 27V w 30 l. Aliante nie schodził tak nisko, więc tym bardziej wytnę go od jakiś 30Hz. Skoro nie słychać, to po co go męczyć. Nie zależy mi na jakimś łomocie w aucie, a jedynie na fajnym uzupełnieniu systemu przedniego.

 

Będę  szukał tego materiału na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych moim* zdaniem głośników sub basowych

Pewnie nie tylko Twoim zdaniem :) Na Twojej stronce można zobaczyć też nowego Aliante od Mac Audio. 

 

Jak czas pozwoli wleci nowy gracz

Nowy średniak, czy się mylę? Co z etonem nie tak? :)

 

Sorry że cię męczę co jakiś czas jakimiś pytaniami, ale od kiedy posłuchałem autka to w pamięci mi zapadło i obserwuje jego modyfikacje.

 

EDYTA: Nie doczytałem że w temacie piszesz o tym że MAC to to samo co Phase aliante. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nowy średniak, czy się mylę? Co z etonem nie tak?
Średniak Etona to bardzo udany głośnik.Doczekał się nawet tw. do kompletu(najwyższy model Etona).Te muszą poczekać na swoją kolej.

Jak czas pozwoli zamontuję średniaki Audison'a.Jestem ciekawy co te sobą reprezentują.Znam tw i woofery z tej linii,dlatego zdecydowałem się na średniaki.

Wolnymi chwilami składam kolejną skrzynkę.Mam plan na inny, być może nie gorszy subwoofer.

 

 


Sorry że cię męczę co jakiś czas jakimiś pytaniami,
Zupełnie mi to nie przeszkadza,wręcz przeciwnie.Chętnie odpowiem na wszystkie pytanie,oczywiście w miarę możliwości.

 

 


od kiedy posłuchałem autka to w pamięci mi zapadło i obserwuje jego modyfikacje.
Miło,że jednak się komuś spodobało to co robię.Staram się co jakiś czas wprowadzać zmiany i poprawki w systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


.Doczekał się nawet tw. do kompletu(najwyższy model Etona).
Nie dane mi było go słuchać, ale na audiostereo można było przeczytać, że niestety trochę za dużo kosztuje względem tego co oferuje, ale takich przetworników jest sporo. Oczywiście mowa o cenie nowego. Ciekaw jestem czy z samochodówką okaże się to samo. Z najwyższymi rejestrami nie powinno być problemu ze względu na twardą membranę która sieje dość złośliwie (ale chyba w aucie będzie to na plus przy kącie pochylenia 15, 20 stopni) na skraju pasma 17kHz w górę :)

 

 


Miło,że jednak się komuś spodobało to co robię.Staram się co jakiś czas wprowadzać zmiany i poprawki w systemie.

Podobało, każdy narzekał na bas, którego nie było za wiele, ale podejście do sprawy i swoje JA jak najbardziej ok, auto zawodnicze i prywatne, za to duży plusik :) Dla mnie góra była słaba w stosunku do reszty, bo średniak zabił mnie tym co zrobił :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Średniak Etona to bardzo udany głośnik

Bardzo fajny głośnik , na początku ( w kielcach ) nie specjalnie mi się spodobał , grał trochę ciężko , ale jak się później okazało radek zrobił dobrą robęte i na Bydgoszcz było już bardzo dobrze :) 

 

Miło,że jednak się komuś spodobało to co robię.Staram się co jakiś czas wprowadzać zmiany i poprawki w systemie.

Nie tylko jemu , słyszałem masę pozytywnych opinii na temat twojego auta więc nie jednemu :) , m także się podobało zresztą mieliśmy parę rozmów na temat twojego systemu ;) 

 

każdy narzekał na bas, którego nie było za wiele

No nie do końca , nie było najniższego basu to fakt , ale sam subbas brzmieniowo był wyśmienity :) 

 

 


Dla mnie góra była słaba w stosunku do reszty

Szczerze ... Bzdura :P góra była ( na bydgoszczy ) rewelacyjna , nie grało to tak jak zazwyczaj aluminiaki robią , było lekko i bardzo detalicznie , w tej klasie ( i kasie ) rewelacja !

 

 


Prywatnie bardzo fajne auto

Zawodniczo bardzo fajne auto :) w końcu MP :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...