Skocz do zawartości

CAR Audio u Naszych wschodnich sąsiadów.


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj i dziś odbyłem ciekawe rozmowy , zahaczyły one także o tematykę Car Audio zza Naszej wschodniej miedzy.

Mam w tej chwili na myśli dokonania m.in Rosjan.

Jak wiadomo kochają się Oni w Morelu i graniu pasywnym. Bijąc na tym polu wszelkie Nasze konstrukcje auta i rozwiązania.

Zapraszam do dyskusji osoby, które spotkały się z jakimiś ciekawymi autami/projektami/rozwiązaniami Naszych sąsiadów.

Np chętnie usłyszę opinie osób,które swego czasu miały okazję słuchać Ładę Vitalija, lub też opisanego w Rosyjskiej prasie CA Lexusa na morelu, na systemie pasywnym z zastosowaniem Nakamichi 700, którego scena grała... 4-5 metrów z przodu, co stanowiło zagadkę nawet dla expertów słuchających tego auta.

Zainspirowała mnie ta tematyka. Więc jestem głodny wszelkich informacji i ciekawostek ,wspomnień jeśli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o auto Vitalija to największe wrażenie robiła swoboda przekazu, odwzorowanie wielkości instrumentow,troche wody uplynelo od tego czasu gdy słuchałem tego auta,ale to mi utkiwlo w pamięci.Na finalach europejskich w petersburgu sluchalem jednej bm-ki z Ukrainy Sound Religion która zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.Ale patrząc przez pryzmat tamtych zawodow oraz podglądaniu ich podworka car audio nie powiedzialbym że dominuje tam pure passiv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo kochają się Oni w Morelu i graniu pasywnym. Bijąc na tym polu wszelkie Nasze konstrukcje auta i rozwiązania.

Czy ktoś Cie nakręca , czy sam doszedłeś do tych wniosków.

Jeżeli to drugie , to na jakiej podstawie .

 

 

Jeśli chodzi o auto Vitalija to największe wrażenie robiła swoboda przekazu, odwzorowanie wielkości instrumentow

To fakt , może trochę barwa , ale tez brak jakiejkolwiek koncepcji na zagospodarowanie przestrzenne sceny.

Bardzo miło i sympatycznie wspominam ten pojazd , jak tez wizyty Vitalija na naszych zawodach .

Potem ......, ale to nie do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem była zamiana samochodów i już tak bardzo się nie cieszył ;)

 

odnosząc się do pierwszego wpisu :

 

Jak wiadomo kochają się Oni w Morelu i graniu pasywnym. Bijąc na tym polu wszelkie Nasze konstrukcje auta i rozwiązania.

 

to chyba lekko Cie poniosły emocje ...

 

Słuchałem wielu aut za wschodniej granicy i proszę Cię szczeki z ziemi nie zbierałem za często.

 

Auto Witalija - bardzo ciekawa konstrukcja pod względem włożonej pracy i poświęcenia w technikę/instalacje - dźwiękowo - hmmm dla mnie były lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na finalach europejskich w petersburgu sluchalem jednej bm-ki z Ukrainy Sound Religion która zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.

 

A co z kolei w tym aucie wbiło Ci się w pamięć?

 

Czy ktoś Cie nakręca , czy sam doszedłeś do tych wniosków.

 

Tam od razu nakręca, wiadomo ,że chcąc w jakiś sposób się rozwijać szuka się informacji, rozmawia, wywołuje dyskusje.

Ale owszem sama tematyka jest zainspirowana rozmową z dwiema( niezależnymi zupełnie od siebie osobami) a skoro tak to pomyślałem ,że coś musi być na rzeczy.

Okazji jako takich nie ma zbyt wiele obecnie aby posłuchać ich aut, więc świadomie rzuciłem hasło właśnie do Was. Liczyłem się z tym ,że poza garstką ludzi, nikt tego nie poruszy, ale po dłuższej ciszy w temacie już zwątpiłem.

Trochę świadomie "ubarwiłem" aby połechtać ambicję i skłonić do podjęcia dyskusji. :)

 

To fakt , może trochę barwa , ale tez brak jakiejkolwiek koncepcji na zagospodarowanie przestrzenne sceny.

 

Czyli co, poza walorami brzmieniowymi, technika w Ładzie można powiedzieć leżała na podłodze?

 

hmmm dla mnie były lepsze ;)

 

Jakie np? :)

 

Przepraszam ,że tak ciągnę za język Naszą "Starszyznę plemienną" ale naprawdę zaciekawiło mnie to "wschodnie granie", może jakieś rozwiązania nie typowe, coś nowego ,czego raczej się nie spotyka u Nas. Niestety cyrylicy nie znam więc i internet za żródło informacji nie posłuży by poczytać ich informacje w sieci. A i internet jako taki to żródło wypaczone.

Wolę tutaj na luzie podyskutować, bo myślę ,że tematyka jako taka dość wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a co coś wcięła Nam cenzura? Bo nie ma już filmu i posta, o którym piszesz Cober? :)

 

ps. Można się śmiać z "ruskich" ale tam także są ludzie primo wiedzacy jak zrobić dobre granie , secondo, nie martwiący się tak przyziemnymi sprawami jak kasa na to jak my... ;)

Efekt łatwo przewidzieć, raz lepiej, raz gorzej, ale na pewno nie szablonowo.

 

Dobre :)

 

Znalazłem... popłakalem się ze śmiechu , choć to chyba fake... :rotfl: ten koleś na kanapie z tyłu po prawej jest udany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze nie ma problemu takiego ze sub sluchac z przodu czy co?

 

Teoretycznie ma to sprawić, że źródło subbasu jest bardziej naturalnie z przodu sceny przed słuchaczem, praktycznie... Słyszałem w tym roku dwa samochody z tym rozwiązaniem i jakoś mnie nie porwało, wręcz przeciwnie, z dobrze zgranym subem z tyłu było dużo, dużo lepiej pod tym aspektem.

 

Raczej z przodu jest 2x13cm

 

Nie no u Mr. Woofa było coś większego niż 13 ka?! Drugie zaś słuchałem w Czechach teraz na finałach i też jakoś ani jedo ani drugie , nie brylowały pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rosyjskie CA, to mają fajną gazetę Avto Zvuk http://www.avtozvuk.com

Jest tam masa testów sprzętu, z opisem brzmienia i pomiarami włącznie.

 

A najlepszy jest dział zabudowy CA http://www.avtozvuk....ki/sys_misc.htm

Jest tam masa samochodów, zdjęcia i schematy instalacji.

Nie spotkałem się gdzie indziej z czymś takim, na taką skalę.

Na dole tej stronki, po lewej stronie macie podział na marki samochodów.

Jest chyba każda marka.

Jakby ktoś szukał inspiracji na zabudowę w swoim aucie, to jest to niezła baza pomysłów.

 

Np. Pontiac Firebird http://www.avtozvuk....2012/10/012.htm

albo to: Opel Astra http://www.avtozvuk....2012/10/082.htm - czapki z głów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu x2

 

A jak fajnie gościu zrobił zaślepki na otwory technologiczne w drzwiach...

A nas też w dziale instalacje widziałem, że ktoś robił z żywicy, ale w tej Astrze to mistrzostwo świata.

Elegancko wyprofilowane, nawet na linkę do klamki jest wgłębienie. :hyhy:

 

A widziałeś co dał pomiędzy proca a wzmak? "Lampizator" 8 kanałowy. Chętnie bym posłuchał to auto.

 

W tym dziale jest pełno takich "perełek". W każdej marce samochodu można znaleźć coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się tylko chce, bo parę postów Naka mi zarzucił skąd przeświadczenie ,że się kochają w brzoskwiniowym graniu, a tu jak byk morelowo w tej astrze...

Jak wiadomo kochają się Oni w Morelu i graniu pasywnym. Bijąc na tym polu wszelkie Nasze konstrukcje auta i rozwiązania.

 

Chyba nie lubimy czytać całych , nawet krótkich zdań .

Je nie neguję ich miłości do Morela , ale stwierdzenie , ze żadne z "naszych" aut nie ma/ nie miała ma najmniejszych szans z tym co robią "oni ". Dotyczy to tez układów pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kolei w tym aucie wbiło Ci się w pamięć?

 

 

 

Tam od razu nakręca, wiadomo ,że chcąc w jakiś sposób się rozwijać szuka się informacji, rozmawia, wywołuje dyskusje.

Ale owszem sama tematyka jest zainspirowana rozmową z dwiema( niezależnymi zupełnie od siebie osobami) a skoro tak to pomyślałem ,że coś musi być na rzeczy.

Okazji jako takich nie ma zbyt wiele obecnie aby posłuchać ich aut, więc świadomie rzuciłem hasło właśnie do Was. Liczyłem się z tym ,że poza garstką ludzi, nikt tego nie poruszy, ale po dłuższej ciszy w temacie już zwątpiłem.

Trochę świadomie "ubarwiłem" aby połechtać ambicję i skłonić do podjęcia dyskusji. :)

 

 

 

Czyli co, poza walorami brzmieniowymi, technika w Ładzie można powiedzieć leżała na podłodze?

 

 

 

Jakie np? :)

 

Przepraszam ,że tak ciągnę za język Naszą "Starszyznę plemienną" ale naprawdę zaciekawiło mnie to "wschodnie granie", może jakieś rozwiązania nie typowe, coś nowego ,czego raczej się nie spotyka u Nas. Niestety cyrylicy nie znam więc i internet za żródło informacji nie posłuży by poczytać ich informacje w sieci. A i internet jako taki to żródło wypaczone.

Wolę tutaj na luzie podyskutować, bo myślę ,że tematyka jako taka dość wdzięczna.

 

Marcin .......widzę że tematyka wywołała małą burzę. Tak też przypuszczałem ,obserwując wpisy...... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego scena grała... 4-5 metrów z przodu

 

Jeśli stosował podobną technologię w budowie głośników jak Vitalij to może to by było wytłumaczeniem, a im głośnki bardziej się wygrzewały a nawet przypalały tym dalej wszystko "odpływało" :D tak tak troszkę w temacie nie na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale owszem sama tematyka jest zainspirowana rozmową z dwiema( niezależnymi zupełnie od siebie osobami) a skoro tak to pomyślałem ,że coś musi być na rzeczy.

Marcin .......widzę że tematyka wywołała małą burzę. Tak też przypuszczałem ,obserwując wpisy...... :rotfl:

Bijąc na tym polu wszelkie Nasze konstrukcje auta i rozwiązania.

Jak się tyle stwierdzeń spotka na jednej stronie , to nie tylko małą burzę w miednicy można wywołać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijąc na tym polu wszelkie Nasze konstrukcje auta i rozwiązania.

 

No może nie od razu bijąc, ale widać, że mają inne podejście :D

Pooglądajcie sobie po kolei auta z tej strony http://www.avtozvuk....ki/sys_misc.htm

Fantazja czasami iście "ułańska". Jest nawet kilka motocykli.

 

Zwróćcie uwagę np. na marki wzmacniaczy jakie tam się pojawiają:

Boss, E.O.S., Celestra, Sundown Audio, Audiobahn, Airtone, Boston Audio, Polk Audio

Sporo jest Audisonów, i trochę DLS-ów i Alpine.

Braxa nie widziałem ani jednego, Helixa chyba jednego mono na suba.

 

A np. tu http://www.avtozvuk....2011/10/016.htm

Fabryczne radio zostawił, a jako źródło dźwięku o wysokiej jakości użył przenośnego odtwarzacza TEAC WAP-8200.

To cudo ma wyjście optyczne S/PDIF i połączył to po światełku do procka.

TEAC WAP-8200 http://www.teac.pl/p...my_WAP/WAP-8200

Odtwarza formaty bezstratne WAV i FLAC i jest "po temacie". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...