Skocz do zawartości

CAR Audio u Naszych wschodnich sąsiadów.


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc pojazdem opartym o rozwiązania pasywne toczył równorzędną walkę dzwiękiem z samochodami wyposażonymi w cyfrowe układy korekcji czasu/ fazy

 

Myślę, że jeszcze nie było takiego auta które by wyjechało ze śląska bez kondensatorków :) także chyba wszystkie sukcesy (było ich sporo) na arenie międzynarodowej ,jako jednego z nielicznych Polaków, osiągały Pana auta mniej lub bardziej pasywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I kolejne pytanie?

Ile zajmowało przy tamtych projektach (Xantia, Vento, Audi) zrobienie auta od pierwotnej koncepcji do momentu kiedy zagrały tak jak zagrały?

 

Myślę, że jeszcze nie było takiego auta które by wyjechało ze śląska bez kondensatorków :)

 

Moje wyjechało, ale tytuł MP zdobyłem już z kondensatorkami... sam użyłem... Więc w sumie historia się zapętliła... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy udziale australopitka czy bez? :wink:

 

Jak zwykle proste lakoniczne pytanie daje odpowiedź w postaci odbicia piłeczki w bagno gdzie za cholerę jej nie znajdę... :wink2:

Z całą pewnością nie powstają w trzy dni czy tydzień .

Jeżeli ktoś oczekuje deklaracji , ze pojazd pasywny na europejskim poziomie buduje się/ ja buduje w tydzień , to chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystko biznesowego puntu widzenia nie opłaca się wypuścić auta a warsztatu po wpierwszej wizycie w rewelacyjnie brzmiącej konfiguracji.

Dla Ciebie jako odbiorcy ( ta pierwsza konfiguracja) będzie brzmiała OK ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia więc będzie wizyta następna i następna i następna aż do osiągnięcia zadowalających efektów ( jak na razie aż do następnej wizyty ).

Tak działa każdy biznes to przecież normalne w każdej branży.

Zadawanie pytania ile czasu zajęło jest cięzkie do sprecyzowania bo to zalezy od właściciela systemu czy mu już ostatecznie pasuje czy jednak zapowiada się kolejna wizyta :)

 

Proszę się nie obrażać na moją wypowiedź - to tak żartobliwie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak chłopaki? Pooglądali instalacje ze wschodu?

Ktoś ma jeszcze ochotę nabijać się filmikami o Russian Car Audio z Youtuba?

 

A tu http://www.avtozvuk.com/az/2009/07/096.htm gościu pisze, że "nauczył" pilota na kierownice od Kenwooda rozkazów Pioneera.

A woofery dał na wysokości ramion :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze ochotę nabijać się filmikami o Russian Car Audio z Youtuba?

 

Gdybym uważał ,że ich "świat" się kończy na Russian Car audio by youtube, nie rzuciłbym hasła do tematu. :wink:

 

A woofery dał na wysokości ramion :zdziwko:

 

gniotsja nie łamiotsja... ciekawy jestem jak grają te scany...

 

ps. Umiesz czytać po rosyjsku? Bo ja to jedynie sobie obrazki i schematy mogę pooglądać, czuję się głupawo...

 

Troszkę inna szkoła niz u nas.

 

Czasami takie spojrzenie na sąsiadów daje szerszy horyzont ,że świat się nie kończy na własnej piaskownicy i inni także robią fajne rzeczy.

Jedno co mi się rzuciło w oczy , to zero szablonowości, każde auto inne, inaczej zrobione, w każdym widać nakład czasu i roboty wedle jakiejś tam wizji. Chociażby z tego powodu szacunek dla braci rusłanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Umiesz czytać po rosyjsku? Bo ja to jedynie sobie obrazki i schematy mogę pooglądać, czuję się głupawo...

 

Czy umiem czytać po rosyjsku? No w sumie można powiedzieć, że czytać coś tam umiem... :wink:

"Ałfawit my urze znajem, urze piszem i czytajem i wsje bukwy po poriadku bez aszibki nazywajem" :D

To pamiętam jeszcze z podstawówki.

 

Sam jestem zdziwiony, że pamiętem jeszcze te "krzesełka"

 

Takie zdanie np. "Если выучить кенвудовский пульт говорить на языке «Пионера», получается самое удобное, без конкурентов, управление на руле"

Po naszemu by to jakoś tak było: Jeśli nauczymy kenwoodowskiego pilota mówić językiem pioneera, dostaniemy bezkonkurencyjne udogodnienie sterowania z kierownicy :hyhy:

 

Jako coś to google tłumacz, kulawo bo kulawo, ale idzie zrozumieć

 

No to już Hi-end ...

A ja myślałem że audio się słucha :zawstydzony:

 

W tym przypadku nauka pilota innego języka to chyba też temat Car Audio :wink: ?

 

No dobra, jak chcesz, przeróbka elektroniki związana ze słuchaniem audio:

 

Tunnig radia JVC 921 z rosyjskiego forum magintola.ru http://magnitola.org/jvc/102270-jvc-kd-r921bt-cd-mp3-resiver-s-usb-i-podderzhkoi-bluetooth-jvc-21.html

post 205 i następne

są zdjęcia z zaznaczonymi elementami do wymiany a dalej tabelka z elementami co na co zamienić

 

Potem jest dyskusja co ta zmiana przyniosła, że scena się pogłębiła, polepszyła się barwa instrumentów i takie tam :hyhy:

 

Nie widziałem na naszym forum takich tematów. Nawet na elektrodzie takich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o "podniecanie" się tym co się widzi a nie słucha.

 

A jak chcesz przez internet przybliżyć tematykę "CAR Audio u Naszych wschodnich sąsiadów"?

Tych aut na pewno nie posłuchamy, możemy tylko pooglądać.

 

Ja się tymi instalacjami podniecałem, na początku tego roku jak znalazłem te stronki.

Ale nie było okazji... a tu truck zapytał, to je zapodałem :)

A co złego jest w tym "podniecaniu"? Ja wiem, że niektórzy są już tak zaawansowani, że na takich jak ja patrzą z politowaniem.

Tudno, jakoś to przeżyję.

A tymczasem sobie pooglądam i będę się nadal "slinił" do ekranu... :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na naszym forum takich tematów. Nawet na elektrodzie takich nie ma.

 

Bo to temat, tabu, się robi i się nie mówi... A już wrzucić tutoriala? Fiu fiu , aby pierwszy lepszy lekko uzdolniony lutowniczo/wkrętakowy patałach sobie sam zdziergał?

Nie, nie takie rzeczy to u "Ruskich".. U Nas pozostaje Era... :wink:

 

A co złego jest w tym "podniecaniu"? Ja wiem, że niektórzy są już tak zaawansowani, że na takich jak ja patrzą z politowaniem.

Tudno, jakoś to przeżyję.

A tymczasem sobie pooglądam i będę się nadal "slinił" do ekranu... :zawstydzony:

 

Ja wolę się poślinić do ekranu czerpiąc pomysły i jakieś inspiracje, albo zwyczajnie popatrzeć jak inni coś robią niż , po raz kolejny zapylać w jakiejś kolejnej głupiej mini wojence na Naszym podwórku.

Więc jak trafisz jeszcze na coś ciekawego to śmiało. Po to ten temat jest założony, chętnie poczytam(google translator, czasami nawet się uśmiać można :wink2: ) i pooglądam. :cwaniak:

 

Dam pewien przykład jakiś czas temu miałem problem z wymyśleniem materiału na obicie dość skomplikowanych boczków drzwi bez przeszyć.

Okazuje się, że jak dopytywałem to czeski film u Nas, jakież było moje zdziwienie, gdy słuchając Skody na ME na ODR zgadałem się z właścicielem auta czego użył, do obicia deski, boczków, o wyglądzie jak fabryka, po tej rozmowie dzięki uprzejmości kolegi znalazłem temat tej pracy, wszystko ładnie pokazane krok po kroku, jak użyć materiału o strukturze plastiku. Nikt tam nie robił tajemnic, wszystko pokazane i napisane. Dodam ,że materiał metr kwadratowy kosztuje ok 150 zł. I co ciekawe kiedy pytałem w swoim temacie swego czasu zaoferowała mi się firma X, że może mi zrobić boczki takim materiałem, ale to bardzo skomplikowana technologia( :rotfl: :rotfl: ) w cenie po 1.5 tys za boczek... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat tej skody, fajnie wyszły mu te średniaki w desce a słupki widziałem na żywo także obite tym materiałem, robią wrażenie...

 

http://www.autohificlub.cz/forum/9/1570791-skoda%20octavia%20SQ%202012

 

Bo u nas liczy się tylko kasa :)

 

Nikt nie chce za darmo, ale wydatek na materiał na taki boczek to powiedzmy 300 zł, mam tapicera, który mi obił alkantarą podsufitkę, słoneczniki(z lusterkami od wew strony) i panel od szyberdachu za 150 zł za robociznę, materiał kupiłem sobie sam. Więc jeśli cena za boczek wyszła by powiedzmy 600 zł za szt z materiałem to ok, ale nie 1500 zł?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...