Skocz do zawartości

CAR Audio u Naszych wschodnich sąsiadów.


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadza się Panie Józefie.......tyle stwierdzeń ile ciekawych tematów :wink:

Car audio to temat bez końca...............

Sam lubię czasem włożyć kij w mrowisko :) , ale raczej unikam w tym tak kategorycznych stwierdzeń .

Nawet gdybym miał podstawy do takich wypowiedzi , raczej dobrałbym inne słowa .

Jeszcze gorzej gdy ktoś nie znając do końca wszystkich składowych tej zabawy wydaje takie opinie.

Dlatego moja ciekawość wciąż pozostaje niezaspokojoną gdy chodzi o te dwie opiniotwórcze postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Focus II i znowu "lampizator" po drodze http://www.avtozvuk.com/az/2010/01/060.htm

 

Ja tą stronkę znalazłem już jakiś czas temu, jak szukałem sposobu na panele do wooferów u siebie.

Na jednej stronie miałem zdjęcia z zabudowy 15 focusów II http://www.avtozvuk.com/rubriki/sys_ford.htm

 

Podpatrzyłem m. in. tutaj http://www.avtozvuk.com/az/2007/08/062.html

i zrobiłem podobnie. W sumie to tweetery też mi podobnie wyszły :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedwzmacniacz lampowy ogólnie rzecz biorąc

a tu masz jakiś tam opis, co to daje http://hd-opinie.pl/...na-swiecie.html

 

Czy masz pojęcie o czym piszesz , czy tylko potrafisz obsługiwać szukajkę Google

 

No tak, jako preamp brałem to pod uwagę, ale myślałem że w ich przypadku ma jakieś ukryte większe znaczenie.Na EMMA używali podobnych cudów aby zyskiwać na ocenie przy niskich poziomach głośności.

Nie tylko na Emmie , pierwszym znanym pojazdem gdzie w pełnej krasie i przy otwartej kurtynie używano przedwzmacniacza lampowego było Audi Janusza Bożyka , dziesięć czy jedenaście lat temu . Ale wiadomo u nas to tylko niedouki siedzą . Z całą pewnością nie był to tez Lampizator .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin .......widzę że tematyka wywołała małą burzę. Tak też przypuszczałem ,obserwując wpisy...... :rotfl:

Oj tam od razu burza... Ważne ,że się ruszyło, bo jak widać jest o czym porozmawiać ogladając ich rozwiązania taki w sumie był cel tematu. A ,że świadomie uderzyłem z lekka przerysowany ton, rzucając hasło do rozmowy? Inaczej pewnie by przeszedł bez echa... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze o czym mowa i do czego linka zamieściłeś

 

Z Tobą przegrać, to jak wygrać :D

Fakt, linka na szybko znalazłem, ale jest tam ładnie opisany temat wtrącenia lampy w układ tranzystorowy.

 

Oj tam od razu burza... Ważne ,że się ruszyło, bo jak widać jest o czym porozmawiać ogladając ich rozwiązania taki w sumie był cel tematu. A ,że świadomie uderzyłem z lekka przerysowany ton, rzucając hasło do rozmowy? Inaczej pewnie by przeszedł bez echa... :wink:

 

Pewnie nie posłuchamy tych aut, ale warto popatrzeć na te instalki.

Podpatrzeć co z czym łączą i może spróbować u siebie.

Taki fajny temat na długie jesienne wieczory. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam od razu burza... Ważne ,że się ruszyło, bo jak widać jest o czym porozmawiać ogladając ich rozwiązania taki w sumie był cel tematu. A ,że świadomie uderzyłem z lekka przerysowany ton, rzucając hasło do rozmowy? Inaczej pewnie by przeszedł bez echa... :wink:

To może ja zmienię front i dla rozgrzania atmosfery napisze o prawdziwości tego twierdzenia w odniesieniu do waszych pojazdów :D , oczywiście dla zwiększonego zainteresowania tematem :wink:

To kim sa te dwie postacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a im głośnki bardziej się wygrzewały a nawet przypalały tym dalej wszystko "odpływało" :D tak tak troszkę w temacie nie na temat :)

 

Poproszę o rozwinięcie Tomku co dokładniej miałeś na myśli odnośnie tej Łady.

 

Zwróćcie uwagę np. na marki wzmacniaczy jakie tam się pojawiają:

Boss, E.O.S., Celestra, Sundown Audio, Audiobahn, Airtone, Boston Audio, Polk Audio

 

Jak widać świat, nie kończy się na DLS. BRAXie, czy MSK.. I nie piszę tego uszczypliwie a temat jest właśnie dla takich np informacji:

 

A np. tu http://www.avtozvuk....2011/10/016.htm

Fabryczne radio zostawił, a jako źródło dźwięku o wysokiej jakości użył przenośnego odtwarzacza TEAC WAP-8200.

To cudo ma wyjście optyczne S/PDIF i połączył to po światełku do procka.

TEAC WAP-8200 http://www.teac.pl/p...my_WAP/WAP-8200

Odtwarza formaty bezstratne WAV i FLAC i jest "po temacie". :D

 

 

Sam lubię czasem włożyć kij w mrowisko :) , ale raczej unikam w tym tak kategorycznych stwierdzeń .

Nawet gdybym miał podstawy do takich wypowiedzi , raczej dobrałbym inne słowa .

Jeszcze gorzej gdy ktoś nie znając do końca wszystkich składowych tej zabawy wydaje takie opinie.

 

Napisałem już panie Józiu, że słowa zostały dobrane nie przypadkowo, miały skłonić do dyskusji i jak widać, zaczyna być dość ciekawa i zatrzymajmy się na ich podwórku.

Oczywiście przepraszam jeśli kogoś jednak dotknąłem początkowymi słowami w temacie. Nie miałem na celu podważać know-how kogokolwiek.

 

Dlatego moja ciekawość wciąż pozostaje niezaspokojoną gdy chodzi o te dwie opiniotwórcze postacie.

 

A moja ciekawość zazwyczaj jest przez pana kwitowana słowami "Marcin zadajesz nie właściwe pytania... :D "

Nadal np nie dowiedziałem się co z walorami tej sceny w Ładzie? To leżała pod tym względem czy nie? Pytam zupełnie serio bez żadnych podtekstów.

 

Nie tylko na Emmie , pierwszym znanym pojazdem gdzie w pełnej krasie i przy otwartej kurtynie używano przedwzmacniacza lampowego było Audi Janusza Bożyka , dziesięć czy jedenaście lat temu . Ale wiadomo u nas to tylko niedouki siedzą

 

O tym aucie także chętnie bym podyskutował, bo to chyba owoc współpracy pana, Mundka i Janusza? Chyba ,że się mylę?

 

Wolę taką dyskusję(lub bardziej moje czytanie wypowiedzi bardziej doświadczonych osób) o czymś naprawdę ciekawym i coś wnoszącym, niż po raz setny czytać, czy Clarion szumi czy nie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na Emmie , pierwszym znanym pojazdem gdzie w pełnej krasie i przy otwartej kurtynie używano przedwzmacniacza lampowego było Audi Janusza Bożyka , dziesięć czy jedenaście lat temu .

 

W 2003r czyli 10 lat temu lapowy przedwzmacniacz gościł również u Rysia w Ventto - swoja drogą bardzo ciekawy system full pasiv + głośniki szyte pod to auto - wszystko od Rajmunda

 

Cały ten system leży do dziś dnia na półce w magazynie u nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już panie Józiu, że słowa zostały dobrane nie przypadkowo, miały skłonić do dyskusji i jak widać, zaczyna być dość ciekawa i zatrzymajmy się na ich podwórku.

Motywująca do dyskusji moze być pytanie , lub poddanie pod dyskusje jakiejś tezy a nie tak kategoryczne stwierdzenie .

Miałem okazję konkurować ( jako odpowiedzialny za całość projektu ) podczas Mistrzostw Europy w wydzielonej kategorii Pure Passive z pojazdami całego kontynentu w tym z Rosji . Niestety ich "technologia " nie wytrzymała próby czasu i miejsca . Obok tej kategorii równolegle startował inny pojazd w Amatorach Unlimited . Będąc pojazdem opartym o rozwiązania pasywne toczył równorzędną walkę dzwiękiem z samochodami wyposażonymi w cyfrowe układy korekcji czasu/ fazy . Wynik 2 miejsce za dźwięk i 3 w totalu . To tak dla przypomnienia , ze nie tylko Xantia .

 

O tym aucie także chętnie bym podyskutował, bo to chyba owoc współpracy pana, Mundka i Janusza? Chyba ,że się mylę?

 

Ja nie brałem udziału w budowie tego pojazdu , ale to nie przeszkadza mi wyrażać pozytywne opinie o nim ,czy milo go wspominać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywująca do dyskusji moze być pytanie , lub poddanie pod dyskusje jakiejś tezy a nie tak kategoryczne stwierdzenie .

 

Przeprosiłem już, za dobór słów na początku. Teraz zaś chyba lepiej poświęcić czas na rozmowę o ciekawych projektach tak na wschodzie jak i u Nas ze "złotych czasów" kiedy chyba jednaj inaczej się traktowało tą pasję. Czego zaś mówię zupełnie bez kozery zazdroszczę. Wiedzy, pasji, podejścia do tematyki od zupełnie innej strony.

 

Wystarczy spojrzeć na tegoroczna edycję EASCI, którą jak wiadomo znam na własnej skórze... Ot pierdut dobra aktywka i po zabiegu... Nie kojarzę ani jednego auta w pełnie pasywnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prawdziwości tego twierdzenia w odniesieniu do waszych pojazdów

 

A no właśnie, ja się bawię w CA od niedawna, bo jakieś 1,5 roku. Mam teraz wzmacniacz Helixa. Dlaczego? M. in. dlatego, że na tym forum wyczytałem, że jest dobry (no i jest dobry, mi się nadal podoba :D).

Gdyby inne marki były u nas bardziej znane, to może miał bym inny. :]:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastanawia mnie jedno czy powoduje to wymóg arkusza ocen.. np pozycje "Skupienia" "Pół lewa" "Pół prawa" itd... Stąd właśnie taki udział aut z podziałem aktywnym, czy też wynika to z oczekiwań klientów( taniej, szybszy odbiór auta), bo wiadomo ,że system pasywny nie skroi się tak szybko jak aktywny, czy też podejścia instalatorów... Skasować za klocki, pierdzielnąć pomiar Clio, zrobić krechę , potem trochę następnego dnia podrzeźbić brzmieniowo, od tej kreski i fakturka... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, ja się bawię w CA od niedawna, bo jakieś 1,5 roku. Mam wzmacniacz Helixa. Dlaczego? M. in. dlatego, że na tym forum wyczytałem, że jest dobry (no i jest dobry, mi się nadal podoba :D).

Gdyby inne marki były u nas bardziej znane, to może miał bym inny. :]:?:

No popatrz ,a ja na prostszym Helixie zdobywałem MP :wink: , dzisiaj bez trudu dostaniesz go za 500. Pewno się pomylili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...