Skocz do zawartości

BMW e39


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu wzmak przestaje pędzić woofery po wyłączeniu silnika. W trakcie pracy silnika napięcie na remote to 8.3V, a tuż po jego wyłączeniu - 6.8V. To chyba musi być przyczyna, bo z punktu widzenia wzmacniacza nic oprócz napięć po wyłączeniu silnika się nie zmienia (?).

Zgaduję, że dla stega (pędzącego sub) 6.8V to jeszcze wystarczająco, żeby uznać, że wszystko jest ok, a dla Mosconiego to już pewnie za (

To napięcie sterujące powinno być w granicach tych plus -minus 12 V , bez załatwienia tej sprawy nie zastanawiaj się nad niczym innym :wink: .

Źródłem tego napięcia jest/powinien być procek , zatem na jego zaciskach zasilających musisz mieć minimum takie napięcie ( w tym i podczas pracy ).

 

Dlatego napisałem co moze zrobić. Jedyne co może żle napisałem to o remotce z radia a nie z procy ale od razu ze pojęcia nie ma. A skąd możesz wiedzieć jakie i o czym pojęcie mam. Nie znamy się zbyt dobrze wiec nie oceniaj zbyt pochopnie ludzi z góry. Czasem może to powodować wielkie zdziwienie.

Zresztą nie o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlatego napisałem co moze zrobić. Jedyne co może żle napisałem to o remotce z radia a nie z procy ale od razu ze pojęcia nie ma. A skąd możesz wiedzieć jakie i o czym pojęcie mam. Nie znamy się zbyt dobrze wiec nie oceniaj zbyt pochopnie ludzi z góry. Czasem może to powodować wielkie zdziwienie.

Zresztą nie o tym temat.

 

Jedyne co ma sprawdzić to napięcie sterujące na wyjściu procka . Gdy nie osiąga 12 V to sprawdzić napięcie zasilania procka w stanie aktywacji. Napięcie sterujące na poziomie 6 czy 8 V jest wartościa zbyt niska aby można było mówić o poprawności. Jednak nie tylko wartość napięcia stanowi o poprawności wykonania instalacji.

Nie napisałem ani słowa o Twoich umiejętnościach , tylko wyraziłem zdanie o wypowiedziach w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ani słowa o Twoich umiejętnościach , tylko wyraziłem zdanie o wypowiedziach w tym temacie .

Ja również nie neguję Twojej wiedzy i umiejętności a nawet rangi w świecie CA :padam: ale Twoje wypowiedzi w wielu tematach również pozostawiają wiele do życzenia a jakoś na siłę nie bawię się w moda i nie piszę w nie swoim temacie że masz pisać czy nie pisać bo to nic nie wnosi do tematu. Czasem proste podpowiedzi i sposoby poradzenia sobie z kłopotem są cenniejsze niż wielkie, "mądre" wypowiedzi lub wstawki "wiem ale nie powiem".

 

A to czy jakiś post jest pomocny czy nie to akurat sprawa założyciela tematu nie nasza. Jeśli nie życzy sobie danego posta to "zieloni" mogą to wyczyścić i po kłopocie.

 

Także :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie neguję Twojej wiedzy i umiejętności a nawet rangi w świecie CA :padam: ale Twoje wypowiedzi w wielu tematach również pozostawiają wiele do życzenia a jakoś na siłę nie bawię się w moda i nie piszę w nie swoim temacie że masz pisać czy nie pisać bo to nic nie wnosi do tematu. Czasem proste podpowiedzi i sposoby poradzenia sobie z kłopotem są cenniejsze niż wielkie, "mądre" wypowiedzi lub wstawki "wiem ale nie powiem".

 

A to czy jakiś post jest pomocny czy nie to akurat sprawa założyciela tematu nie nasza. Jeśli nie życzy sobie danego posta to "zieloni" mogą to wyczyścić i po kłopocie.

 

Także :zdrowko:

 

 To czy jest sensowny zależy jedynie od tego czy jest właściwy , mozna uruchomic system stosując 10 cm druta , ale to nie przesądza o poprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza ale nie uważam że podłączenie remote do wszystkich wzmacniaczy przez przekaźnik używając jako zasilania plusa z aku a jako sterowania remotki z radia lub procka jako błędne, niepoprawne czy "druciarnią".

A to akurat w tym przypadku wyeliminowało by problem zbyt niskiego napięcia na remotkach wzmacniaczy. Nie zlikwiduje może przyczyny ale skutek napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu na wyższe poziomy abstrakcji wchodzą, a przyczyna problemu byla nad wyraz prozaiczna.

Właśnie wróciłem z garażu. Po zamianie miejscami remote i plusa na M1 wszystko hula... :|

Widzisz i obeszło się bez serwisu stacji i M1 :wink2: .

Wypada jeszcze spiąć to do porządku i zabrać się za słuchanie.

 

 

Ale uruchomić zasilanie M1 na remote i grać w takim stanie minutę , mistrzostwo świata i chyba dowód na brak konieczności buforowania tego sygnału z jednostki. Gdybyś miał tam przekaźnik , to diagnostyka zajęłaby znacznie więcej czasu :)

 

 

Dobrze rozumiem, że zasilałeś M1 remem ? :D Gitarka, że już gra :) Swoja drogą dobry wątek bo się dowiedziałem, że jednak mam dobrze podpiętego proca :P Jednostka załącza po Ainecie proca a ten z rem out uruchamia wzmaka :) Dziękować :P

 

 

Obok podania odpowiedniej wartości napięcia ten sygnał aktywuje i wyłącza wzmacniacze w określonej zależności czasowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamianie miejscami remote i plusa na M1 wszystko hula... :|

 

:szok:  Chłopie... To Ty się ciesz ,że nie upaliłeś 910ki... :) Wypij za konstruktorów M1, bo gdyby był bardziej ułomny piec, nie reagujący protectem na anomalie to siwy dym by poszedł, szczęście jeśli tylko kabelek... Gorzej jak coś w 910.

A jakie przekroje kabli masz zastosowane do remote i zasilania M1, że się walnąłeś?

 

 

Obok podania odpowiedniej wartości napięcia ten sygnał aktywuje i wyłącza wzmacniacze w określonej zależności czasowej .

 

Poczekajmy na temat.... "W głośnikach słychać stuk przy odpalaniu... Co to może być? " No ale przecież Ty nic nie wiesz i kryjesz wiedzę po kieszeniach... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uruchomić zasilanie M1 na remote i grać w takim stanie minutę , mistrzostwo świata

 

Sam byłem pod wrażeniem - aż nie chciało mi się wierzyć. Trzeba przestać pracować z browarem :szok:

 

 

:szok:  Chłopie... To Ty się ciesz ,że nie upaliłeś 910ki... :) Wypij za konstruktorów M1, bo gdyby był bardziej ułomny piec, nie reagujący protectem na anomalie to siwy dym by poszedł, szczęście jeśli tylko kabelek... Gorzej jak coś w 910.

 

Się cieszę, jak cholera :| A M1kę coraz bardziej lubię, bo pierwsze wrażenie (mam nadzieję, że po strojeniu się smieni) jest takie, że woofery (czyli Kappy pod Mosconim) dalej nie dorastają do góry (Piccolo pod M1)

No i minuta grania na zasilaniu remotką na jakieś odnotowanie w annałach też zasługuje... :)

 

A jakie przekroje kabli masz zastosowane do remote i zasilania M1, że się walnąłeś?

 

Przekroje są diametralnie różne, na remote jakieś paździerzaste 0.8mm2 idzie. Nie wiem, skąd pomyłka. Chyba w Helixie miałem remote pomiędzy plusem i minusem, może dlatego, z rozpędu podpiąłem tak samo.

 

Poczekajmy na temat.... "W głośnikach słychać stuk przy odpalaniu... Co to może być? "

 

To się nie ma co śmiać, ja np cierpię na gwizd w tweeterach który indukuje się ewidentnie na kablach głośnikowych. I nie wiem, co z tym zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To się nie ma co śmiać, ja np cierpię na gwizd w tweeterach który indukuje się ewidentnie na kablach głośnikowych. I nie wiem, co z tym zrobić :/

 

http://dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_635

lub ekranować to co jest .  Prawy tweeter ?

Z BMW jakoś nigdy nie jest nudno :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie ma co śmiać, ja np cierpię na gwizd w tweeterach który indukuje się ewidentnie na kablach głośnikowych. I nie wiem, co z tym zrobić :/

 

 

http://dls.se/en/car...?produkt=en_635

lub ekranować to co jest . Prawy tweeter ?

Z BMW jakoś nigdy nie jest nudno :rotfl:

 

 

heheh... Temat wraca jak bumerang... Pamiętasz Naka jak ja zachodziłem w głowę o co chodzi tej Bmce, że sieje w kable głośnikowe? :rotfl:

Skończyło się na ekranowaniu kabli... :/

post-4530-0-24038900-1385205614_thumb.jpg

post-4530-0-17752900-1385205620_thumb.jpg

 

Grissley... ale jest i plus jak się ma takiego świstaka w tw... Nie ma potrzeby już patrzeć na obrotomierz aby znać prędkość obrotową silnika... :wink:

Prawą stroną auta idzie główna "magistrala" od aku do altka plus jeszcze parę całkiem słusznej grubości przewodów, zaś pod nogami pasażera, masz główną rozdzielnię z tego kabla wchodzi 30ka wychodzą 10ki... Oczywiście po prawej stronie, stąd Naka nie bez kozery strzela z prawym TW... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh... Temat wraca jak bumerang... Pamiętasz Naka jak ja zachodziłem w głowę o co chodzi tej Bmce, że sieje w kable głośnikowe? :rotfl:

 

Skończyło się na ekranowaniu kabli... :/

 

Pierwszy był Romuś z dziesięć lat temu, potem bardziej znany z ciśnieniowych zabaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był Romuś z dziesięć lat temu, potem bardziej znany z ciśnieniowych zabaw .

 

 

Dlatego mnie naprowadziłeś na rozwiązanie problemu, bo o ile sam sobie wyeliminowałem wpływ instalacji na wzmacniacze, czy RCA w bagażniku, to padło podejrzenie na... głośnikowe... Tylko nie wiedziałem jak to zaekranować, kombinowałem z folią alu... :wstyd:  zanim nie podpowiedziałeś mi ,że są plecionki miedziane w formie peszla...

Ale impreza droga... 300 zł jakoś wyszło... :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie naprowadziłeś na rozwiązanie problemu, bo o ile sam sobie wyeliminowałem wpływ instalacji na wzmacniacze, czy RCA w bagażniku, to padło podejrzenie na... głośnikowe... Tylko nie wiedziałem jak to zaekranować, kombinowałem z folią alu... :wstyd:  zanim nie podpowiedziałeś mi ,że są plecionki miedziane w formie peszla...

Ale impreza droga... 300 zł jakoś wyszło... :cisza:

 

Można układać raz a dobrze , można dwa , można trzy , tu nie jakiegoś limitu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck , kable mozna kupic juz ekranowane..O ile wiem mial bys do kompletu :wink:

 

Już zrobione w zeszłym roku i położone, ale na przyszłość ciekawe są te kabelki z DLS, nie wiedziałem ,że takie mają.

Ja etap kabli itp pierdół mam już dawno zakończony. Tylko poskładać wnętrze auta... No i tu już się robią schody bo za cholerę nie pamiętam po roku co gdzie szło... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...