Skocz do zawartości

BMW e39


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gniazda są zrobione w aluminiowej kształtce. Nie są już na wylot, bo kształtka została naklejona/skręcona z panelem mdf , więc nie bardzo jest jak przegwintować:

 

http://imageshack.us/a/img35/7056/simg0051.jpg

 

Dodatkowo, M5 nie wchodzi w kosz - otwór jest za mały. Przy czym w Kappie to nie tyle otwór, co taka rurka, nie chcę tego ruszać, bo tylko problemów mogę narobić :(

 

Niezła zagwozdka z tym wymiarem gniazd - 2 godziny w aucie medytowałem co się mogło znać i nic nie wymyśliłem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie są już na wylot, bo kształtka została naklejona/skręcona z panelem mdf , więc nie bardzo jest jak przegwintować:

Nie rozumiem nie masz tak ostrego wiertła, które Ci przewierci MDF  :szok:

 

 


Niezła zagwozdka z tym wymiarem gniazd - 2 godziny w aucie medytowałem co się mogło znać i nic nie wymyśliłem :o

Może do "mam talent" na magika  :hyhy:

 

A teraz tak na poważnie przekręć głośnik o jakiś centymetr natrasuj nowe otwory wywierć odpowiednim wiertłem pod gwintownik M4 i po problemie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, że nie mogę przewiercać mdf - w założeniu nie chciałem go przewiercać - ubzdurałem sobie, że tak lepiej, bo płaska powierzchnia styku itp itd Już mi to przechodzi ;)

 

Nowe otwory to znowu mierzenie (tolerancja jest prawie żadna, trzeba wymierzyć idealnie) i kolejne otwory w aluminium (już teraz jest ich ze 20). Lepszy patent to chyba sprężynki do zerwanych gwintów albo helicoil. Przy czym helicoil ma jakieś chore ceny, więc prędzej sprężynki za 7 zeta.

Muszę je jeszcze rozgryźć, ale chyba rozwierca się trochę otwór, gwintuje na M-ileśtam (więcej niż M4 w każdym razie) i wkręca sprężynkę, która z zewnątrz ma M-ileśtam, a wewnątrz M4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2

 

Robienie problemu z niczego. 1cm w prawo lub w lewo przekręć, rób nowe otwory, gwinty i do przodu. To nie głowica żeby się bawić w sprężynki i inne takie. Takich gadżetów się używa jeśli nie ma fizycznej możliwości wywiercić nowych otworów. A w twoim przypadku to możesz ich robić do bólu.

 

Po prostu rób aż wyjdzie. Jak nie to kolejny cm w daną strone i dalej :wink: resztę zagladzasz poxipolem czy nawet zwykłą szpachlą zeby tylko równo było i po problemie.

 

Dzialaj a nie myślisz tylko :) i wymyślasz nowe problemy tam gdzie ich raczej nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Porażka na całej długości frontu.

Po podłączeniu procka i włączeniu optyka, miała wyłączyć się końcówka mocy.

Tymczasem końcówka mocy się nie wyłączyła (i tylne głośniki w półce drą się na cały regulator niezależnie od poziomu głośności ustawionego z przodu), przednie głośniki nie grają wcale (lampki na procku się świecą - chyba działa...), nie wiedzieć czemu znikł mi sygnał z tylnej kamery, a dodatkowo radio pracuje tylko na włączonym silniku (po wyłączeniu silnika zaczynają się jakieś akcje z restartami, wyłączeniami, brakiem reakcji na cokolwiek itp).

Masakra jakaś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sajgon odwaliłeś z tym przełącznikiem na tylne głośniki itp...

 


Po podłączeniu procka i włączeniu optyka, miała wyłączyć się końcówka mocy.

 

Jaka końcówka mocy? Wzmacniacze na suba i system przedni? Z czego napędzasz ten tył(to był durny pomysł z założenia, no ale nic, nie mój cyrk nie moje małpy, ja to co chciałeś osiągnąć, czyli strefa "dzieciak" zrealizowałem bez kombinacji z monitora podsufitowego słuchawki lub głośniczki w monitorze i z głowy.

 


Tymczasem końcówka mocy się nie wyłączyła (i tylne głośniki w półce drą się na cały regulator niezależnie od poziomu głośności ustawionego z przodu)

 

Skąd na nie płynie sygnał z procesora?

 


przednie głośniki nie grają wcale (lampki na procku się świecą - chyba działa...),

 

A jak było do tej pory? Skąd czerpałeś sygnał nie z 900ki? Czy 910ka podaje sygnał w ogóle? Przyczyn nie szukałbym w procku a jednostce centralnej , skoro grymasi i dzieją się dziwne rzeczy a najlepiej oddał ją na przegląd i serwis do Horna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki (fabryczne) są podłączone pod kostkę ISO. Czyli napędzane są z końcówki mocy radia, a nie z procesora. 

Założenie było takie - jak włączam optyka, to końcówka mocy się wyłącza, czyli tylne głośniki milkną.

Rozmawiałem dzisiaj z kimś z Horna - upierał się, że tak właśnie powinno być - przynajmniej z H700/701/800.

Wysnuł teorię, że ponieważ H900 nie jest oficjalnie w obsługiwana przez 910R, to może i zachowuje się w zestawie z nią inaczej, niż "normalnie".
Może faktycznie - w sumie mam też 701kę, więc jakbym znalazł tak z pół dnia na wydłubanie 900ki i podmiankę z 701ką, to mógłbym nawet sam to sprawdzić ;)

 

"Do tej pory" 910ka nie miała okazji grać inaczej niż własną końcówką mocy - wcześniej system grał na W200Ri spiętym z H701 - potem wyleciał cały bagażnik, i dopiero potem wjechała 910ka. A dla klocków z bagażnika to był (czy raczej miał być) dopiero "ten pierwszy raz" (w tym układzie). 

 

Co do radia - może tak się skończy. Aczkolwiek gwarancję szlag trafił, bo było dorabiane wyjście na toslinkowego optyka - pech :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki (fabryczne) są podłączone pod kostkę ISO. Czyli napędzane są z końcówki mocy radia, a nie z procesora. 

Założenie było takie - jak włączam optyka, to końcówka mocy się wyłącza, czyli tylne głośniki milkną.

Rozmawiałem dzisiaj z kimś z Horna - upierał się, że tak właśnie powinno być - przynajmniej z H700/701/800.

Wysnuł teorię, że ponieważ H900 nie jest oficjalnie w obsługiwana przez 910R, to może i zachowuje się w zestawie z nią inaczej, niż "normalnie".

Może faktycznie - w sumie mam też 701kę, więc jakbym znalazł tak z pół dnia na wydłubanie 900ki i podmiankę z 701ką, to mógłbym nawet sam to sprawdzić ;)

 

"Do tej pory" 910ka nie miała okazji grać inaczej niż własną końcówką mocy - wcześniej system grał na W200Ri spiętym z H701 - potem wyleciał cały bagażnik, i dopiero potem wjechała 910ka. A dla klocków z bagażnika to był (czy raczej miał być) dopiero "ten pierwszy raz" (w tym układzie). 

 

Co do radia - może tak się skończy. Aczkolwiek gwarancję szlag trafił, bo było dorabiane wyjście na toslinkowego optyka - pech :(

 Trochę to mało logiczne , bo wyjście cyfrowe może być tez źródłem dla innego procesora niż Alpine .

 To jak to by miało być , dla płyty wycisza głośniki , a dla radia czy Auxa to już nie ?

Ale skoro musisz wejść do menu aby załączyć optyka , to równie dobrze moze być wybrany na stale , a wybierać w opcjach wyłączenie wewnętrznego wzmacniacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie było takie - jak włączam optyka, to końcówka mocy się wyłącza, czyli tylne głośniki milkną.

 

Rozmawiałem dzisiaj z kimś z Horna - upierał się, że tak właśnie powinno być - przynajmniej z H700/701/800.

 

Wysnuł teorię, że ponieważ H900 nie jest oficjalnie w obsługiwana przez 910R, to może i zachowuje się w zestawie z nią inaczej, niż "normalnie".

 

No to, 900ka nie ma nic do tego, skoro nie bierze wcale udziału w torze audio do kiedy nie włączysz optyka. Ale ja jeszcze widziałem tam u Ciebie zmieniarkę...

Ona także jest spięta po Ainet do 910ki i 900ki?

Masz może jakiś napęd CD domowy z wyjściem toslink? Podepnij go pod 900kę i powinna się załączyć na wejście cyfrowe samoczynnie po pojawieniu się światełka, zobacz czy wtedy się odezwie system z proca i wzmacniaczy.

Powiem tak... Bez spojrzenia na "żywca" co tam jest teraz grane i flaszki ciężko rozebrać temat na czynniki pierwsze. Opisz proszę krok po kroku zaczynając od 910ki co i jak jest spięte, kończąc na procku (gdzie idzie Ainet, gdzie optyk).

 

 

Trochę to mało logiczne , bo wyjście cyfrowe może być tez źródłem dla innego procesora niż Alpine .

 

To jak to by miało być , dla płyty wycisza głośniki , a dla radia czy Auxa to już nie ?

 

Ale skoro musisz wejść do manu aby załączyć optyka , to równie dobrze moze być wybrany na stale , a wybierać w opcjach wyłączenie wewnętrznego wzmacniacza .

 

 

Szczerze mówiąc ja pierwsze słyszę o takowym boxie-przełączniku do Alpine.

Również nie rozumiem jednak zasady jak to jest zrealizowane ,że 910 wyłącza sygnał i po optyku i po Ainet do procka, bo przecież tylko sygnał z napędu idzie cyfrą. Co ze stacjami radiowymi i innymi mediami? Jeśli dobrze zrozumiałem "pstryczek elektryczek" powoduje kompletne odcięcie sygnału i Ainet i toslink do procka i pozostaje on głuchy mimo ,że włączony. I gra tył z końcówek radia... A co z przodem? Jest cicho? W takim wypadku po co to wszystko?

Nie prościej było wsadzić nie wiem Hifona Pluto (maleństwo a moc ma), i zwyczajnie z poziomu programu do strojenia wyłączyć w jednej z memorek sygnał wyjściowy na system przedni? to 5 sek, odhaczasz ikonki głośników i gotowe. Masz 11 wyjść RCA, żaden inny procesor na rynku nie daje tak szerokiej palety wyjść, do tego stopnia ,że można postawić na nim kompletny system 5.1 z 3 way z przodu, głośnikiem centralnym, efektowymi i dwoma subami, każdy sterowany osobno. Tego nie potrafi nawet 990 bo potrzeba takich dwie spięte w tandem aby to zrealizować, a i tak podobno potrafią się przez to "żreć" i zawieszać. :)

Tutaj pojawia się pytanie... Dlaczego nie wykorzystałeś sobie funkcji dwóch stref , które daje bez kombinowania 910?

Ja w 800ce mam tak zrobione, sygnał audio/video podpięty pod monitor podsufitowy, z przodu mogę słuchać radia, płyty etc a z tyłu wybieram niezależnie żródło jakie chcę podać na monitor i jego głośniki/słuchawki, czyli np z przodu słucham stacji radiowej a córka z tyłu ogląda dvd czy dvb-t... wszystko z poziomu jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

910ka jest podpięta do H900 po AiNet i optykiem.

Do H900 dochodzą w sumie 4 wtyczki - światło i ainet z 910ki oraz światło i AiNet ze zmieniarki.

Dokładnie tak samo było to pospinane za czasów W200Ri i 701ki i działało.

Jedną z przewag 910ki nad W200Ri miało być to, że końcówka mocy samoczynnie wyłącza się po włączeniu wyjścia optycznego (w W200Ri nie wyłączała się nigdy).

Ewidentnie jednak po spięciu z H900 tak to nie działa.

Udział H900 w torze audio nie musi tu być zmienną - dochodzi o tego komunikacja urządzań po AiNecie. Być może H900 nie mówi radiu czegoś, co mówią 700/701/800 i stąd brak wyłączenia końcówki mocy.

 

 Trochę to mało logiczne , bo wyjście cyfrowe może być tez źródłem dla innego procesora niż Alpine .

 To jak to by miało być , dla płyty wycisza głośniki , a dla radia czy Auxa to już nie ?

Ale skoro musisz wejść do menu aby załączyć optyka , to równie dobrze moze być wybrany na stale , a wybierać w opcjach wyłączenie wewnętrznego wzmacniacza .

 

Nie znalazłem w opcjach 910ki opcji wyłączenia wewnętrznego wzmacniacza - w instrukcji tez nie widzę, ale może to wczesne oznaki ślepoty? Jeśli gdzieś jest, to proszę o podpowiedź.

Idea chyba nie jest taka głupia - jeśli włączone jest wyjście optyczne, to radio zakłada, że źródłem dźwięku dla procesora jest zawsze światło albo AiNet, więc końcówka mocy faktycznie jest niepotrzebna i można ją wyłączyć. Prawdopodobnie musi temu towarzyszyć wykrycie "kompatybilnego" procesora po drugiej stronie AiNetu.

H900 "kompatybilny" niby nie jest - co tłumaczyłoby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jaki przyświecał cel, pozostawieniu tych głośników z tyłu podłączonych pod końcówki? Skoro w momencie włączenia tego, z przodu nie dzieje się już nic, czy tego chcesz czy nie...


 

 


To juz Twoja poczciwa 9861 miała takie coś w opcjach.

 

Miała opcję włączenia optyka tydzież nie, oraz wł/wył końcówek radia(chyba mniej się wtedy grzeje?). Ale ja zrozumiałem z tego co Grissley napisał ,że tam coś jeszcze jest dołożone (to objaśnienie z Hornem)? :D Ale bajzel haha. :)

Grissley, ja w ogóle wykastrowałem 800kę z kabli RCA i kostki ISO na głośniki taką ilość innych kabli miałem ,że i bez tego połamałem radio upychając to, tak krucho z miejscem. A jak czegoś nie ma... Nie ma problemów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej było wsadzić nie wiem Hifona Pluto (maleństwo a moc ma), i zwyczajnie z poziomu programu do strojenia wyłączyć w jednej z memorek sygnał wyjściowy na system przedni? to 5 sek, odhaczasz ikonki głośników i gotowe. Masz 11 wyjść RCA,

 

Chciałem jak najprościej wykorzystać już siedzące fabryczne głośniki z tylnej półki.

Wydawało się, że wystarczy wpiąć je w kostkę ISO i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozmawiałem dzisiaj z kimś z Horna - upierał się, że tak właśnie powinno być - przynajmniej z H700/701/800.

No to powiem że w połączeniu IVW505R i procka H800 nie dzieje się tak.

Swego czasu miałem podłączone poprzez ISO tylne głośniki. (przez przypadek, jak montowałem radio to i je jakoś wpiąłem)

To przy przełączeniu systemowych Dipów w stacji że dźwięk będzie tylko obrabiany przez zewnętrzny procek, to w kanałach tylnych z końcówki radia było słychać co gra w jednostce, lecz bardzo cicho i nic nie można było zmienić w ustawieniach dźwięku. 

 

W stacji W505R nie da się wyłączyć końcówek mocy, nie ma tego w opcjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wygląda na to, że trzeba zapomnieć o automatycznym wyłączaniu końcówki i zrobić patent z "mikrowzmacniaczykiem" na tylne głośniki.

Tak na prawdę, to do tego celu pewnie wystarczy mi jakiś wojsraft za 5 dych, wielkości pudełka zapałek. Już nawet znalazłem model - VK237 ;)

 

Gorzej z wariowaniem jednostki na wyłączonym silniku - chyba nagram jakiś filmik i tutaj wrzucę. Może ktoś skojarzy objawy z czymś :o

 

[EDIT]

 

Odpiąłem kostkę ISO, niby hula.

Niby, bo żeby nie było zbyt pięknie i zbyt prosto (przecież projekt leci jak po maśle), to po minucie grania na M1 załącza się protect :mur1:

Pod spodem filmik z cudami wyczynianymi przez 910kę.

Na początku silnik pracuje - wszystko jest ok (no, poza twiterami, pędzonymi z M1...). Potem wyłączenie silnika - natychmiast milkną woofery, ale w bagażniku dalej pomrukuje sub. Radio sprawia wrażenie, że nic się nie stało. Gdybym poczekał jeszcze z dwie-trzy minuty, zaczęłoby migać ekranem, restartować się itp. Ale pierwsze kilka minut po wyłączeniu silnika jest spokój.

Potem wyłączam zapłon i zaraz znowu włączam - teraz jest już widowiskowo, jednostka bez przerwy się restartuje. Potem włączam silnik - działa bezproblemowo. Noż qrde :|

Napięcie na akumulatorze - jednak nie 12, a dokładnie 11.8V. O ile to coś zmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...