Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 668
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak mozna wogole cokolwiek robic na "slupkach" :/

Przecie ten wykres jest nieczytelny i nie wiele na nim widać

 

Skąd pewność że było robione tylko na słupkach - a nie choć by jako dodatkowa pomoc, wgląd ……..

Hahahaha po za tym jeżeli te słupki są nie czytelne to nie wiem co pozostaje  - może grafy, chmurki, kolorowe misie.…… ;)

   

Dziwi mnie żę taki "spec" jak Ty lklukasz neguje tego typu praktyki - rozumiem że panowie badający pasmo przenoszenia kolumn głośnikowych w znanych miesiecznikach o tematyce audio to debile , robią to bez sensu bo przecież wahania owych "słupków" czy krzywej nie mają wpływu na grę i to jak odbieramy barwę instrumentu, ludzkiego głosu itd ?????

 

 

Sam czasem wskoczę z podobnym ustrojstwem do furki i polecam to innym (odradzam soft bez korekcji mic) - warto zobaczyć jak wygląda pom strojeniu nasza "referencjyjna" na wykresie RTA - można się czasem zdziwić , nauczyć ….

 

PS

 

Sam polecam programik - trueRTA - 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dziwi mnie żę taki "spec" jak Ty lklukasz neguje tego typu praktyki - rozumiem że panowie badający pasmo przenoszenia kolumn głośnikowych w znanych miesiecznikach o tematyce audio to debile , robią to bez sensu bo przecież wahania owych "słupków" czy krzywej nie mają wpływu na grę i to jak odbieramy barwę instrumentu, ludzkiego głosu itd ?????

 

Spokojnie, po co te nerwy.  :)

 

Łukaszowi chodziło raczej o pomiar metodą Impulse Response...

Taką metodą mierzy się właśnie pasmo kolumn w "znanych miesięcznikach".

RTA niestety nie pokaże nagiej prawdy tak jak metoda Impulse Response...

 

Zresztą w aucie obie metody nie pokażą prawdy (masa odbić i rezonansów), ale z dwojga złego to Impulse Response jest bardziej wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrueRTA jest dobry na początek

Za duże roznice za każdym pomiarze

Ja polecam HolmIMPULSE tylko pełna wersje a nie darmowa z netu

 

I tylko Paweł zrozumiał o co mi chodziło

Taki pomiar jest dobry aby zobaczyć całe pasmo i je poddać korekcji

A co z poprawnym projektem filtrów

Co z wzajemnym działaniem głośników z siebie juz w miejscu opadania filtrowanej charakterystyki?

Na tym wykresie nic takiego nie widać

Słabo tez widać zgranie fazowe głośników względem siebie

I nawet jak juz ktos używa takiego rodzaju wyglądu to lepiej pomiar zrobic dokładniejszy dzieki zmniejszeniu szerokości slupkow (łopatologicznie) czyli wiecej slupkow na skali

 

Ja zdecydowanie polecam wykres składający sie z linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sugerujcie sie zdjęciem ktore Paweł wstawił ze był akurat na nim słupkowy ekran bo program sam w sobie posiada rownież inne typy wykresów. Nawet z tego co widziałem na demonstracji wodospadowy. Rta rownież i pare innych. Wiec w tym momencie to troche zalatuje ignorancją i szukania dziury w całym :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie - cel wrzucenia zdjęcia został osiągnięty :D 

 

Rozwinął się temat i bardzo dobrze. Oczywiście zgranie systemu, podział pomiędzy spikersami, ich wzajemne oddziaływanie na siebie to inna bajka. Ze swoim systemem walczę od paru latek, zmieniając co chwilę jakieś klocki. Oczywiście pociąga to za sobą o wiele większe zmiany niż sama zmiana przetwornika. 

 

Po zgraniu całości , zestrojeniu - można pobawić się "słupkami" i zobaczyć co z tego wyjdzie - nawet w ramach "sportu"  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrueRTA jest dobry na początek

Za duże roznice za każdym pomiarze

Ja polecam HolmIMPULSE tylko pełna wersje a nie darmowa z netu

 

I tylko Paweł zrozumiał o co mi chodziło

Taki pomiar jest dobry aby zobaczyć całe pasmo i je poddać korekcji

A co z poprawnym projektem filtrów

Co z wzajemnym działaniem głośników z siebie juz w miejscu opadania filtrowanej charakterystyki?

Na tym wykresie nic takiego nie widać

Słabo tez widać zgranie fazowe głośników względem siebie

I nawet jak juz ktos używa takiego rodzaju wyglądu to lepiej pomiar zrobic dokładniejszy dzieki zmniejszeniu szerokości slupkow (łopatologicznie) czyli wiecej slupkow na skali

 

Ja zdecydowanie polecam wykres składający sie z linii

 

:cool: I nie można było do tego podejść tak od razu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Roberto Tongon pisał o tych wzmacniaczach mercurego  że to jak to nazwał  "chinese crap ":) wszystkie wychodzą z jednej fabryki w Chinach. Razem z resztą wynalazków o różnych dziwnych nazwach pchanych głównie  na azjatyckie  rynki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arni napisał:

Roberto Tongon pisał o tych wzmacniaczach mercurego  że to jak to nazwał  "chinese crap ":) wszystkie wychodzą z jednej fabryki w Chinach. Razem z resztą wynalazków o różnych dziwnych nazwach pchanych głównie  na azjatyckie  rynki 😉

A powiedział cos o brzmieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria Konopnicka napisała - Nasza szkapa.

 

Podłącz.

Zestrój.

Dobierz lampy.

Oceń.

 

Znajdź wady i zalety. Użyj zgodnie z tym.

Nie pisz o czym nie masz pojęcia🙂

 

418244645_IMAGE2024-01-28085404.thumb.jpg.c28f06989d44b80402c552ff1e7fbd96.jpg1869639843_IMAGE2024-01-28085359.thumb.jpg.aacc7cfa08f750ad8c17cd60ec755199.jpg1798403505_IMAGE2024-01-28085417.thumb.jpg.5268afda5fca904a6b7dbdd4221935ce.jpg

 

A mi się chyba wydawało, że na tym Chinese Crap to jeden wygrywał kilka sezonów wszystko co możliwe w USA. Ale to chyba nieprawda. Muszą słabo brzmieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja to powiedzialem .

Rozumiem że Roberto Tongon nie ma pojęcia o czym mówi :)  😁

 

Jednak mam zupełnie odwrotnie wrażenie , chyba że  masz większą wiedzę na temat konstrukcji wzmacniaczy. 🤔 

 

Wygrywał wszystko co możliwe w USA czyli zawody w jednym mieście w Texasie ? Aggieland ? Coś więcej ? Inne stany może Europa ?  🤔

 

 

słyszałeś na żywo to auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arni napisał:

słyszałeś na żywo to auto ?

Jasne , jutro lecę do Stanów i zdam Ci relację 😀

Zawody tej czy innej rangi to w głównej mierze pomysł na granie . Sprzęt jest tylko środkiem a nie gwarancją sukcesu . Wzmacniaczy z danego segmentu trzeba posłuchać , nie ma niestety innej metody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nakamichi napisał:

Jasne , jutro lecę do Stanów i zdam Ci relację 😀

Zawody tej czy innej rangi to w głównej mierze pomysł na granie . Sprzęt jest tylko środkiem a nie gwarancją sukcesu . Wzmacniaczy z danego segmentu trzeba posłuchać , nie ma niestety innej metody .

To było pytanie do caskp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A prosiłem, byś nie pisał o tym, o czym masz pojęcie mgliste bądź żadne.

 

Odróżnij projektanta układów elektronicznych od zawodnika, instalatora czy tunera.

 

Gordon Taylor też potrafi zrobić wzmacniacz. Co nie stawia go w gronie czołówki światowej najlepiej brzmiących aut. To samo tyczy się Roberta Zeffa czy Granta Hanana. Bez względu na to jak drogie czy dobre są ich wzmacniacze to są jednym z wielu elementów systemu.

 

Kolejna rzecz, której nie rozumiesz to ranga zawodów w Aggieland i zasad jakie kierują Money Round.

 

Pogrzeb więcej w google na temat triumfatorów tej imprezy i popytaj w USA jaka to nagroda i co stanowi dla topowych tam zawodników z ponad 30 letnim stażem w startach.

IMG_3173.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty widziałeś, słyszałeś i jaka jest Twoja zdolność do oceny systemów audio oparta na własnym doświadczeniu a jaka oparta na czyjejś opinii.

 

Nie znam nawet Twojego nick. Nic mi nie mówi - być może masz kompetencje do głębokich analiz. Nie wiem. Rzadko tu zaglądam i może ominęła mnie jakaś błyskotliwa kariera w SQ.

 

Wiem na pewno, że póki co, kolejny raz nie wiesz co mówisz i śmiecisz w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...