Skocz do zawartości

C3 prosty projekt by tbrek :)


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie graficznie bardziej zaawansowane jak i software'owo, do tego ikonki itd.

 

A jaki wyszedł koszt takiego cudu dla kolegi z niemiec?

Czy po opracowaniu jego kosztem i rozwoju jest szansa ,że cena zrobi się bardziej "polska"?

Na kiedy planujecie oddanie zamawiającemu tej zabawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jaki wyszedł koszt takiego cudu dla kolegi z niemiec?

Czy po opracowaniu jego kosztem i rozwoju jest szansa ,że cena zrobi się bardziej "polska"?

Na kiedy planujecie oddanie zamawiającemu tej zabawki?

 

Cena to kilka setek euro, projekt ewoluuje, ciągle dokładane są nowe opcje, finalnie pewnie bedzie to kombajn ze sterowaniem silnikami od zabudowy,

już płytka urosła do 10 przekaźników.

 

Cena nawet gdyby była "polska" to i tak byłaby zbyt wysoka, 300zł za tamten sterownik to już dla wielu osób za duża kwota, pomimo że w sprzęcie CA mają kilkudziesięcio jej krotność, dlatego chyba nawet nie będzie takowej kalkulacji, zostanie tylko finalna cena w euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wstępna przymiarka...

 

DSC03525_800x533.JPG

 

Oczywiście przy składaniu wyszedł brak praktyki w tego typu pracach, i tak jak komora na suba wchodziła w swoje miejsce bez problemu, tak po dokręceniu front ścianki nie było już opcji aby suba wyjąć :)

Musiałem lekko podciąć niżej przy oparciu, i do tego podfrezować tył, dociąć lekko blachę mocującą pasy, ale teraz idzie wyjąć go w całości, a po wciśnięciu nic go nie jest w stanie ruszyć :)

szczelinę która powstała przy oparciu wyrówna się pianką pod materiałem, pozwoli to ułożyć się idealnie do oparcia.

 

Jutro żywicowanie szmaty, oraz oklejenie tyłu konstrukcji dookoła.

 

Tak na marginesie, zna ktoś może średnice otworu montażowego takiej 8' kappy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, zna ktoś może średnice otworu montażowego takiej 8' kappy ?

 

Ty już lepiej Tomek poczekaj na tego kapiszona jak go będziesz miał w ręku, bo wytniesz otwór a potem będzie drapanie się po głowie jak z tym frontem od skrzynki... Taka moja mała rada. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z braku czasu dałem radę tylko zespolić front panel z oryginalną tapicerką, musiałem po kształcie zjechać 3mm sklejki dookoła, więc szlifowania od choinki

 

Jutro jak wyschnie, to ją poszpachluje...

 

DSC03529.jpg

 

Czy ktoś wie jakim materiałem da radę to okleić, żeby był jeszcze gładki czarny i się ciągnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziś niedziela więc czasu nie było zbyt dużo, ale wystarczyło na 1h przypasowanie w aucie i wieczorem 2.5h na wyszpachlowanie i wykończenie

 

Do ukierunkowania słupków znów okazał się nieoceniony sprzęt geodezyjny :) mianowicie ręczny dalmierz laserowy, pozwolił ukierunkować oba tweetery symetrycznie na lusterko, do tego pomiar odległości wykazał 3mm różnicy, tak więc oba są prawie identyczne :)

Niestety kurtyna nie pozwoliła je za bardzo wpuścić, tak więc pierscionek musiałem oszpachlować cały na zewnątrz.

 

nie robiłem zdjęć w trakcie gdyż nie było na to czasu, ale efekt finalny jest taki:

 

DSC03539_800x533.JPG

 

DSC03538_800x533.JPG

 

mimo że wyglądają jakby były zamontowane bardzo wysoko, wychodzą mi poniżej brody, jak usiądzie ktoś 1.65cm to będzie je miał nad czołem :)

 

i aby nie było, robiłem je sam :D choć dobrze że nie mam foty jak nakładałem szpachle :D

 

DSC03536_800x533.JPG

 

jutro je oszmatuje materiałem z oskalpowanej podsufitówki :)

 

jak to zwykle bywa, następne zrobiłbym inaczej :D, ale to pierwsze moje słupki zrobione od A do Z :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w sobotę wywaliłem cały środek i wykleiłem pianką, poukładałem kable itd. informacja dla potomnych...

 

Przelotka jedyna zresztą jest pod serwem :) tak więc do wywalenia akumulator, komputer, obudowa akumulatora, metalowa podstawa i najlepiej skrzynie opuścić, ale jakoś dałem rade bez :) przelotka ma 10cm grubości, składa się z 2 osobnych gum, wewn i zewnętrzna , i trzeba nieźle się powiginać przy nacinaniu, bo ma chyba z 2cm grubości...

 

Ale kable wejdą nawet 2x 50mm2 :)

 

Co do drzwi, jak ktoś trafi na wersję z składanymi elektrycznie i podgrzewanymi lusterkami, to bez zdjęcia się nie obejdzie, przelotki są dość duże, ale 2x kostka i tak ponaginane że nie ma jak drutu przeciągnąć, w każdym razie odradzam to robić w pojedynkę, ja to zrobiłem (zdjęcie drzwi, jednocześnie odpięcie kostek) i rant progu mam do lakierowania, bo zadrapałem :( , a zamontowanie.... to już cud że mi się udało.

Ale uparłem się że to auto zrobię bez niczyjej pomocy, jak na razie, się to udaje :hyhy: jakby nie było...

 

"codziennie oglądam instalacje przez net, do tego naoglądałem się na żywca robotę Pawła i Łukasza - to na początek musi wystarczyć :D "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to bez niczyjej :wink: ... a forum nie pomaga ;)

 

A przecież napisałem... " codziennie oglądam instalacje przez net, do tego naoglądałem się na żywca robotę Pawła i Łukasza - to na początek musi wystarczyć :D "

 

Powinienem dopisać SCA, ale też wpływ miało forum Pawła, i kilka innych :)

 

dziś nie dotarł klej w spraju więc oklejanie słupków odpuściłem, za to poszlifowałem boczek, i wstępna przymiarka:

 

DSC03543.jpg

 

Jutro dojedzie piecyk, ale już wiem że moja wizja raczej się uda, kabli widać nie będzie, gdyż piec ma 43cm a miejsca w najwęższym miejscu jest 44cm :)

 

Czyli w doklejonej szmacie wytnie się pasek i kabelki rca tam powędrują :) na to okalająca piec klapka i będzie ładnie - mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uparłem się że to auto zrobię bez niczyjej pomocy, jak na razie, się to udaje :hyhy: jakby nie było...

 

 

No właśnie to jest czasami najgorsze, brak drugiej pary rąk.

Ale głowa do góry Tomek widzę idzie i tak ostro do przodu...

 

ps. Ja chcąc spojrzeć spasowanie boczka i zaznaczyć jednocześnie markerem jak wycinać otwór w blasze pod dystans od wofera trzymałem go jakoś kolanem i jedną ręką a wazy ho ho... Wygiąłem się chiński paragraf... Gdzie Ci od 4rech puszek?? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam, ile kolega ma wzrostu?

 

200 w porywach do 201 :) zależne od miary i dnia :D

 

Tomek przyszla "usemka"? :)

 

jedna tak, druga ta bardziej oczekiwana jeszcze nie, nadal nie mam swift'u aby przelać kasę.

Coś mi się wydaje że albo urlop, albo nie jest mu na rękę sprzedać za tyle co wylicytowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] naoglądałem się na żywca robotę Pawła i Łukasza - to na początek musi wystarczyć :D "

 

[...] ale też wpływ miało forum Pawła ...

 

[...] i będzie ładnie - mam nadzieję :)

 

ładny początek, od razu na głębokie wody z żywica itp. :)

fakt, tam jest również grubo z instalkami

ładnie będzie na pewno, ale coś mi sie wydaje, że jak skończysz, odpalisz, posłuchasz, to po 20min już bedzie nowa myśl -> co by tu polepszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...