Skocz do zawartości

C3 prosty projekt by tbrek :)


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto będzie w Bydgoszczy?

 

Chyba nie :( ,

 

By być w Bydgoszczy nie trzeba startować tylko być :wink:

 

tu ładnie odpowiedziane za mnie :)

 

 

 

tomek starowałeś czymś w tym roku ?

 

Nie, nie musiałem niczym startować, ale w Bydzi będę, i to na 99% C3, komfort automatu podobny do alero, a koszty dojazdu niewspółmierne :) choć mam aż 120km

 

W przyszłym roku też raczej niczym nie wystartuje, choć zapewne pojawię się na kilku imprezach, przynajmniej na takich na których w tym roku mimo wielkich chęci nie mogłem dojechać z różnych częściowo ode mnie zależnych powodów, mianowicie na bank Olsztyn i coś w okolicach Dąbrowy Górniczej - Sosnowiec, Katowice etc.

 

Mały update....

 

dziś dotarła oczekiwana przesyłka...

 

DSC03514_800x533.JPG

 

tak więc klapki na suba można skręcać :)

 

Boki z 12mm sklejki, front oraz tył 18mm, do tego środek zostanie wybraxowany, myślę że 1.5kg wystarczy, a zewnętrznie przyjdzie mata GMS 06XL.

 

Jako że nie ma za dużo miejsca, a plan jest taki aby nie zabierać kufra na zbędne duperele, wykombinowałem sobie suba w przestrzeń nad nadkolem, nie ma tego dużo ale na kilka subów 8' wystarczy.

 

miejsce przeznaczenia:

 

DSC03517_800x533.JPG

 

po zdjęciu tapicerki okazuje się troszkę wolnej i niewykorzystanej przestrzeni

 

DSC03518_800x533.JPG

 

wstępna przymiarka

 

DSC03520_800x533.JPG

 

plastiki na swoim miejscu

 

DSC03521_800x533.JPG

 

wraz z tylną ścianką

 

DSC03523_800x533.JPG

 

Jutro wolne, tak więc dotnę front ściankę taką "na styk" i zażywicuję z bokiem fabrycznego materiału aby zespolić całość z resztą tapicerki pod osłonę progu.

 

Pojemność skrzynki to 8l brutto, tak więc dużo wyboru nie ma, ale minimum 2 suby wejdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pojemność skrzynki to 8l brutto, tak więc dużo wyboru nie ma, ale minimum 2 suby wejdą :)

 

Ile by nie było i tak "pożre" na dzień dobry serię Tomku, która była... :wink:

A raczej jej wcale nie było...

Myślę ,że fajnie dobrana 8ka także da dobry efekt, w takim małym hatchu, w sedanie bym się martwił ale tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podfrezowanie pod głośnik robisz?? Będzie na zero z płytą frontową ?

 

Na płytę frontową która będzie zakrywać cały ten bok będzie przykręcony pierścien wewnątrz podfrezowany pod głośnik a zewnętrznie 45st na całej krawędzi aby łatwiej szło okleić, i żebym nie musiał szpachlować.

 

niżej pod głośnikiem przyjdzie piec z ramką dookoła żeby nie było widać kabli.

 

to chyba pod zawody jest robione zeby zmiescić się w najmniejszej kategorii

 

Wybierając Helixa HXA500 mkII już z tej kategorii wypadłem, ale mnie to nie martwi, tak jak i start w zawodach :) bo:

 

W pierwszej kolejności wyślę że ten koncept jest dla przyjemności

 

dokładnie.

 

Nie znam ceny detalicznej takiej kappy, ale sam piec już mnie przenosi ew.do kategorii wyżej.

 

rachunek prosty:

  • Clarion CZ702e 899,00zł
  • Brax Nox 20 799.00zł
  • Dego SP650 699.00zł
  • Helix HXA500 2299.00zł (o ile dobrze pamiętam, ale na bank nieco ponad 2k zł)

razem: 4696zł - tak więc limit przekroczony o 196zł

 

mógłbym dać tańszy wzmacniacz, np. Audiomedia tej najwyższy model 5ch ale nikt go nie zna, niby gra na poziomie Dark Blue tylko z większym wykopem, ale to nadal nic pewnego, a do tego dochodzi brak ceny na suba, a pewnie min 500 kosztowała.

 

będzie robić zamieszanie ;)

 

Znasz ten głośnik ? ja go kupiłem przypadkiem, zresztą za 11.50 euro to grzechem byłoby nie brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fi q 10

 

limit jak limit, ale w skrzynkę nie wejdzie :D

 

też cierpisz na chorobę zwaną ebay? :)

 

e tam chorobę, to przypadek :) dałem 20 euro z przekory, wygrałem za 11.50 :)

 

dużo rzeczy CA licytuje jednocześnie, czasem się uda czasem nie, ostatnio zestaw F1 (radio + proc) w idealnym stanie kupiłem za 1300 euro :)

 

Mocno dopinguje projekt bo czaję się na taki żeby wykonać 100% sam :)

 

wtedy będzie można powiedzieć że CA to Twoja pasja, a nie tylko fanaberie, tak jak to ja kiedyś usłyszałem o sobie, bo częsciowo (z braku też czasu i umiejętności) oddawałem auto do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczełem oddawać po tym jak zrobiłem w 100% sam Peugeota budżetowo (HSK, alpina 9833r , kenio PS500f i 12" alpine SWR ) zagrało to nieźle , nie którym się nawet podobało (chyba dawidowi SS ) ale dla mnie było za mało :) i tak trafiłem na kolegę S :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem kilka swoich aut, dopiero przy alero pasja zmieniła się w fanaberię :)

 

Ale nie ma co gdybać i roztrząsać, trzeba iść rezać deskę, sama się nie zrobi :)

 

a tak na marginesie, w wolnych chwilach trwa praca nad nowym sterownikiem chłodzenia, opartym na dotykowym sterowaniu...

post-3212-0-54672400-1345027482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobna do Bety brzmieniowo

 

To właśnie wyczytałem na jakimś zagramanicznym forumie, a cena niewspólmierna, dlatego zaryzykowałem :)

 

Możesz rozwinąć wątek możliwości tego cuda?

 

wyświetla tak samo wszystkie informacje, ale masz możliwość zmiany ustawień jak i prędkości wentków za pomocą +/-

 

Ogólnie graficznie bardziej zaawansowane jak i software'owo, do tego ikonki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczełem oddawać po tym jak zrobiłem w 100% sam Peugeota budżetowo (HSK, alpina 9833r , kenio PS500f i 12" alpine SWR ) zagrało to nieźle , nie którym się nawet podobało (chyba dawidowi SS ) ale dla mnie było za mało i tak trafiłem na kolegę S

Nom bo grało to ok na założony budżet itd :) Ale mówiłem że sub mi nie pasi i że piec pierdzi :D Bo kenio uwalony był :D Ale nie było to audio źle zrealizowane. No i dodajmy że byliśmy wtedy mocno początkujący, ja tym bardziej bo spot był w lutym a ja autem zacząłem jeździć od stycznia tego samego roku :D

 

Widać Tomek pokazuje teraz swoje prawdziwe JA. Nie mniej jednak oddanie auta do tapicera jest musem, chyba że ktoś ma smykałkę do tego :) Tomek jedzie ostro z tego co widać :) Nawet po tej chyba zielonej buteleczce widać ze sam składa :rotfl:

DSC03514_800x533.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po tej chyba zielonej buteleczce widać ze sam składa :rotfl:

 

Celowo ją tam wstawiłem, i jak widać na forum CA nikt jej po za deskami nie zauważył :hyhy:

 

a co do tapicera.... mam zamiar sam też obić.

 

nawet oskalpowałem już podsufitówkę aby mieć tą samą szmatę na słupki co fabryczny kawałek dachu (Hippek mnie natchnął -mazda 6)

bo po wstępnych odsłuchach w alero będą tak też jak w mazdzie zamontowane :

http://www.audiocar.pl/zdjecia/mazda6/twee003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Tomek pokazuje teraz swoje prawdziwe JA. Nie mniej jednak oddanie auta do tapicera jest musem, chyba że ktoś ma smykałkę do tego :) Tomek jedzie ostro z tego co widać :) Nawet po tej chyba zielonej buteleczce widać ze sam składa :rotfl:

 

ta butla to chyba w zestawie do cierpliwego składania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...