Skocz do zawartości

Po prostu OFF TOPIC


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co prawda tesla to nie Prius, ale Prius jest autem już w drugiej generacji na rynku więc na tym przykładzie można wnosić o niezawodności i... Jest bardzo dobra, a w porównaniu do obecnych diesli i benzyniakow kapitalna.

O baterie nie należy się za bardzo martwić pierwsze priusy mające już sporo lat za sobą chodzą do tej pory na ori ogniwach.

Hamulce zużywają się wolniej gdyż sporo zwykłych hamowan odbywa się przy wykorzystaniu systemu odzyskiwania energii, wiadomo, że priusa nie kupuje nastolatek do katowania więc także to ma wpływ, że się nie psują na potęgę.

 

Pierwsze tesle lubiły się

.. Spalić :-)

Ale kolejne dopracowano i to w mojej prywatnej opinii jedno z najpiękniejszych aut ostatnich lat. Widziałem P85 na żywo, nie ma daleko do takich klasyków jak Aston Martin.

Za napęd, odzysk,startowanie benzyniakow i hamowanie odpowiada w priusie silnik bezszczotkowy, są sztuki mające już ponad 200tys na blacie i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_S

 

Czy 8 lat gwarancji bez limitu km wystarcza aby zaufać? ;-)

Kamil w silniku elektrycznym nie masz tylu części co w klasycznym, od dziesiątek lat masz je w pociągach oczywiście w innej skali, problemem pojazdów elektrycznych nie jest sam napęd bo ten bije na głowę każdy silnik klasyczny poza tmax, moment obrotowy od zera jest max, brak skrzyni biegów lub dwubiegowa max,brak oleju, pierścieni, tlokow itd itd, problemem był zasięg i odpowiednie akumulatory, ale tesla robisz ok 500 km na jednym ladowaniu, jej minus to, to że to typowy pojazd w pełni elektryczny, jedzie jak pocisk, bez spalin, bez hałasu, ale po ok 500 km jeśli nie podlaczysz do stacji ładowania stoisz w polu.

Można ładować z gniazdka ale trwa to wieki.

 

Jako ciekawostkę powiem, że w Irlandii mój kolega myśli o kupnie nissana leaf, państwo dopłaca 5000 eur do auta i jeszcze 3 lata masz prawo za free je ładować na mieście, czyli koszty jazdy.. Zero.

 

My jak zwykle za murzynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciężko zrobić efektowny drift przy aucie w serii bez mega negatywu, zawieszenie ori auta jest ustawione na samoistne dążenie do stabilizacji stąd np ujemny promień zataczania we współczesnych samochodach.

 

Ale że co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że nie jeździłeś.

Widzę też że masz problemy ze zrozumieniem niektórych testów i ironii które w nich są.

No cóż nikt nie jestnie idealny.

 

PS. Ja nie muszę oglądać takich testów ponieważ znam bardzo dobrze te samochody dlatego napisałem odpowiedź na Twój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że nie jeździłeś.

Widzę też że masz problemy ze zrozumieniem niektórych testów i ironii które w nich są.

No cóż nikt nie jestnie idealny.

 

PS. Ja nie muszę oglądać takich testów ponieważ znam bardzo dobrze te samochody dlatego napisałem odpowiedź na Twój post.

To dobrze ze je znasz, ale nie rozumiem co to ma do rzeczy i filmiku w moim poście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ponownie swój post i zastanów się.

 

Stwierdzasz coś - chodzi o spalanie - o czym nie masz zielonego pojęcia.

Chyba jestem faktycznie zbyt mało inteligentny na tą dyskusję.

 

________________________

 

Słyszałem ze w weekend majowy będzie 30 stopni.

 

 

 

 

10 w piątek, 10 w sobotę i 10 w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ty lepiej powiedz czy w luxusie :wink: cos juz sie dzieje?

Na obecną chwilę nic.

Kupiłem już z 4 miesiące temu po 15m2 mat + gąbki ale nie mam zapału żeby za to się zabrać.

Sprzęt też czeka w szafie :).

Brak czasu i pojawiło się nowe hobby które pochłania ten czas który uda się wygospodarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie wątpię, sam kilka lat temu poruszyłem podobną kwestię, na tamtym forum i bez odzewu z resztą.

Ironią za to trąca fakt, że kiedyś za durny link z allegro user dostawał bana a teraz zupełnie bezkarnie wisi tam reklama viagry i pełno innych głupot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpiąłem dziś rfd 2210 spięte w 8 ohm podając 800 waciszy i jak na moje to jedna 10 to za mało, dobrze więc, że zapobiegawczo leży druga. :-)

Zejścia jest więcej niż z zero 12, ale już ogólnie to 30 nic nie zastąpi, chyba że dwie dyszki.

Szczerze mówiąc zastanawiam się czasami co ludzie robią z 8kami, bo w moim odczuciu to taka 10 to absolutne minimum. Hmm :-/

Uzupełnienie przodu, uzupełnieniem, ale są kawałki, że chciało by się depnąć a tu piiii... Uchodzi powietrze z balonika bo nie ma czym, nawet tym rfd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fakt, że słucham trochę mniej pitolenia, jakiś taki letni klimat. ;-)

To sobie zostawię na chłodniejsze dni.

Ogólnie w zasadzie się rozchodzi nie o ostre tłuste granie bez ładu i jakiejkolwiek równowagi, a taki powiedzmy zapas depnięcia, na te dwa trzy kawałki jak jest wena.

No i tu mi jedna sztuka rfd jakoś słabo spełniła zachciankę.

To taka luźna dygresja stąd w ot. :-)

No nic trza się wziąć i jednak wrzucić tą paczkę 2x10. Rozpiąć z 8 ohm na 4 dać w przewód 1,6 kw i niech tańczą lusterka. ;-)

Z drugiej strony popełniłem mezalians i wrzuciłem pod tą pompkę kawałki jazz i naprawdę, po skręceniu, dzięki niskiemu zejściu nadał im uroku i wypełnienia, kontrabas itp gdzieś tam niemalże w tle, ale odczuwalne.

Taka fajna klubowa lekko ciemna atmosfera z dymem fajek i szklanką rudej w tle.

Wcale nie miał tendencji do walania się z subbasem z bagażnika, może to wynika, że oczywiście w cl, bo br jakoś tak niezbyt mi leżało i kiedyś i obecnie.

Ogólnie ciekawy mały wariat, którego trochę poćwiczę, zwłaszcza że sql w wydaniu Lotusa, od niego nie oczekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...