Skocz do zawartości

Kończą mi się pomysły na walkę z zakłóceniami


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem pojawił się po założeniu zwrotnic i nowego zestawu odseparowanego. Wcześniej miałem 2 wzmacniacze, woofery zasilane ze wzmacniacza i subwoofer z drugiego. Gwizdki były zasilane z końcówki radia. Była cisza, a może po prostu nie słyszałem, dzięki zasilaniu gwizdków z radyjka. Sprzedałem 2 wzmacniacze i zagościł ESX w 4 kanałach. Zaczęło siać. Jak podepnę sygnałówki odpowiadające za przód jest cisza i gra jak ta lala... Dołączyłem suba i sieje. Zacząłem od pociągnięcia masy z aku - nic, sprawdziłem masę RCA w radiu - bez zmian, sprawdziłem masę we wzmacniaczu - bez zmian, wymieniłem sygnałówki na 3 ekrany bez zmian (idą prawym progiem, położenie luzem na siedzeniach też bez zmian), przełożyłem przewody głośnikowe na sufit - bez zmian, zwrotnice przełożone - bez zmian, zmiana miejsca montażu wzmacniacza - bez zmian, podmieniłem radio - bez zmian, połączyłem obudowy radia i wzmacniacza cienkim przewodem - bez zmian. Auto Nissan Sunny N14. Powoli mi się pomysły kończą, jedynie nie pociągnąłem zasilania do radia bezpośrednio z akumulatora, ale nie jestem już optymistą :/ i nie podmieniałem pieca, bo nie mam za bardzo skąd wziąć. Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły? Czytałem podwieszony i to w sumie wykorzystałem w moich bojach... Ewentualnie jaki kondensatorek wlutować do tweeterków, bo poważnie zastanawiam się nad powrotem pędzenia ich z radia... Dziwi mnie, że jak jest jedna para sygnałówek to cisza jak dochodzą drugie - sieje. Zamieniałem je miejscami przód/sub i dokładnie jest to samo. W piecyku mam przełączanie sygnału 4ch/2ch, ale z jednej pary sygnałówek nie mam sterowania subem, a i wysterowanie zestawu mi się nie podoba. Mile widziane jeszcze jakieś sugestie, może coś przeoczyłem. Zakłócenia to terkotanie na wolnych, przechodzące w gwizd ze wzrostem obrotów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem 3 wzmacniacze (xetec p2, g-1200 i gienka b40) i wsadziłem dls a7 i mam to samo :kwasny:

a zgadnij teraz jakie auto :zdegustowany:

nissan almera

mi zostało poprowadzic mase z aku bo jest z budy

wywalic kondensator moze to pomoze

i zasilic radio z aku

 

i jak narazie nie mam pomysłow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lklukasz, to ładnie :) widzę, że nie jestem sam. A najbardziej mnie vqrvia, że miałem BMW e34 i wzmacniacz siedział pod tylnym siedziskiem (jak ktoś nie widział co tam jest pod kanapą, to warto zobaczyć - 10 kg miedzi, pompa paliwa itp.) i zero zakłóceń - cisza jak makiem zasiał. Radio tak jak w podpisie - Kenwood, podpiąłem Clariona i tak samo. Zostało mi tylko zasilić radio z aku, a jak nie pomoże, to zasilę znowu tweeter z radia, w wooferach tak nie będzie słychać, tylko jaki kondensatorek dolutować? Auta na razie nie zmienię, bo Tusk kryzys zapowiada i trza oszczędzać :) Jeszcze wzmacniacz jak bym dorwał na podmianę dla pewności, tylko u mnie to wieśkowozy z aktywną "tubą" na pokładzie i łatwo nie będzie... U mnie zero zmiany po położeniu masy z aku :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 do listy

 

wymienilem juz radio, wzmacniacze, sygnalowki... mase mam z aku, zasilanie radia tez nowe zrobione z aku i nadal cwierkanie slysze na wlaczonym silniku, zastanawiam sie czy przy samym radiu nie siedzi jakis sterownik itp. swinstwo ktore moze tak siac

 

fajnie jakby ktos mial helix cap 33 do przetestowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, czytałem kiedyś Twój post, że się przeplata, krzyżuje, radio ma mało Volt na wyjściach RCA (był tam na forum człowiek, który twierdził, że to lipa jak mało Volt jest, fajne stwierdzenie, podobnie jak z tym szybkim wzmacniaczem ;) ), a i tak nic nie zakłóca i gra świetnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to wygląda na przepływ prądu przez masę sygnałowek.

Ja bym spróbował jeszcze dwóch rzeczy. Nie jednocześnie:

- zasilenia radia z zacisków wzmacniacza jakimś słusznym przewodem (bez przesady oczywiście). Oba bieguny.

- przecięcia masy przy wtykach w sygnałówkach RCA po jednej stronie. Oba kanały. I jeszcze sprawdzić czy zamiana coś daje (czyli przecięcie podłaczyć przy radiu i później obrócić kabel i przecięcie przy wzmaku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nissan to prześwietl altka. Walczyłem ze świstami jak lew łącznie z przeróbką radia a co świstało to świstało :zakrecony: . Problem ustał kiedy po którymś razie altek całkowicie zaniemógł i kupiłem inny (taki made in poland :rotfl: ) choć tamten made in japan był sporo razy regenerowany bo to przeca japoniec był i ... :rotfl: .

 

Napisz jeszcze czy na wolnych obrotach silnik Ci "pływa" bo to jeden z objawów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - sygnałówki jak lekko wysunę z wejść przy wzmacniaczu, to gwizd narasta, to samo przy radiu (zapomniałem dodać, że próbowałem z tą masą, czyli wysuwam tak, że tylko plus zostaje we wzmacniaczu później zrobiłem tak przy radiu). Nissan to benzynka (czysta). Alternator wcześniej skapitulował (brak było ładowania i został wymieniony i ładowanie w granicach 14 V) wymieniałem także szczotki w rozruszniku, ale to raczej bez znaczenia. Rozumie, że zasilenie radia bezpośrednio z zacisków wzmacniacza, a nie z akumulatora ? Spróbuję, bo co mi innego zostało :P

 

Poprowadzenie zasilania do radia nic nie pomogło, więc pomysły mi się już skończyły :zdegustowany: Jazda na samym przodzie bez zakłóceń, ale bez subwoofera trochę mi nie pasuje :/ Pozostaje ewentualnie podmiana klocków, ale nie wydaje mi się, że ESX jest gorszym paździerzem jak stary Monacor, który siedział w BMW pod kanapą i w plątaninie dziesiątek kabli... Nie wiem co jeszcze można zrobić... Wyczyszczę altka, zobaczę szczotki w nim, obejrzę aparat zapłonowy, będę próbował :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...