Skocz do zawartości

Corsa by MAXTZ


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raadek, birąc pod uwagę jak to w Corsie wyglądało w zeszłym roku to tak już coś tam gra ale wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia i ciągle człowiekowi mało :hyhy:

Na moje ucho (nie zbyt muzykalne) jest duża poprawa od momentu pierwszych odsłuchów (w połowie tego sezonu) i mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Mam nadzieję że kiedyś uda mi się posłuchać Twoiego auta bo dużo dobrego słyszałem o nim :hyhy:

 

Nie dało się tego bardziej dyskretnie, gładko zainstalowac, tylko takie odstające?

No cóż tak to mi wyszło głośnik musi być jakoś ukierunkowany no i musi mieć jakąś tam komorę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie plastikowa osłona lusterek wciskana w drzwi na zatrzaski i do niej doklejone komory :P

 

ja mialem na myśli mocowanie sredniaka do komory ;p

 

[ Dodano: 2009-10-15, 23:47 ]

Jeżeli chodzi Ci o mocowanie średniaków to tajemnica :P

 

Ale juz wszystko wiadomo

 

[ Dodano: 2009-10-15, 23:52 ]

czaro1980, mi to na alcantre wyglada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że kiedyś uda mi się posłuchać Twoiego auta

Z tym nigdy nie było problemu więc gdy nadarzy się okazja...może podjadę na jakiś spocik.

 

Planowaliśmy z maxtz posłuchać Twojego autka w Bydgoszczy ale spieszyliśmy się i musieliśmy wracać - tak jakoś wyszło i nie udało się odsłuchać Golfika :hyhy:

 

Tomek - Sorki za OT :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, Może i wydają się te komory duże na zdjęciach ale w rzeczywistości to nie są aż tak duże :hyhy:

Po za tym śreniaki są tak usytuowane że nie zasłaniają nawet milimetra widoczności :zdziwko:

 

Dziś na próbę podpiąłem zwrotkę aktywną i zrobiłem podział między wooferem śreniakim na 630Hz ni po małych korekcjach czasówką na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z uzyskanych efektów po prostu nie chciało mi się z samochodu wysiadać :hyhy:

No i jeszcze zwalczyłem to choler... brzęczenie w drzwiach przy niektórych częstotliwościach - winne okazało się "pipańce" od zamykania zamka taka głupota a tak psuła humor http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kolejnych modyfikacji ciąg dalszy :P

Od momentu gdy doszły średnie nie mogłem sobie poradzić z ustawieniem czasówek tak aby najniższe częstotliwości były idealnie słyszalne z przodu. Cały czas myślałem że problem jest w tym że woofery i średniaki są na jednej parze RCA a co za tym idzie nie mam możliwości odzielnej regulacji czasówki dla każdego głośnika oddzielnie. Jednak po wczorajszym spocie gdzie Raadek, powiedział że moje woofery coś cienko "kikają" zacząłem się zastanawiać co może być nie tak.

No i dziś zacząłem wszystko sprawdzać po kolei aby się przekonać czy się gdzieś nie potknąłem no i znalazłem moją pomyłkę a raczej niedopatrzenie. Otóż w radyjku na zwrotnicy dolną częstotliwość cięcia woofera miałem ustawioną na -6dB :D

Po zmianie tego parametru regulacji wzmacniacza i drobnej korekcji czasowej pojawił się znowu ładny kik no i sbwoofer znowu gra z przodu :P

Dodatkowo zamontowałem na próbę tweetery w nowych miejscach co zaowocowało dość znacznym poprawieniem sceny dźwiękowej a mianowicie zyskała trochę na głębi, wysokości i zrobiła się jeszcze bardziej czytelna ale oczywiście zanim je na nowo zabuduję w słupki to trochę tak pojeżdżą :D

post-350-1256587043.jpg

post-1-1256587043.jpg

post-1-1256587044.jpg

post-1-1256587045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moje gumowe ucho miało rację

Raczej to moje jest gumowe :)

 

Najważniejsze, że się wyjaśniło http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Muszę wpaść i posłuchać (a przy okazji porozmawiać o paru sprawach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Więc, tak siedząc 1 godz i śledząc temat od dechy do dechy to mam chęć napisać do K@mil-a po to aby usunął mój temat w którym opisałem swoją działalność z car audio :zawstydzony:

Po przeczytaniu tę całej demonstracji mam chęć jechać do kolegi maxtz na odsłuch pierwszego prawdziwego sprzętu car audio, nie wspominając już o oględzinach całego projektu Jedno można zauważyć na pewno pełna profesjonalka i za to :hyhy: A tak na wiosen mówiąc liczyłeś ile to pochłonęło $$$ pytam z ciekawości bo przecież nie wątpię bo na pewno się opłacało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpower, u mnie cały czas jeszcze nie jest idealnie i cały czas trwa dążenie do ideału :zawstydzony:

Niestety coraz bardziej się przekonuję że raczej ideału nigdy nie osiągnę

Ale walka nadal trwa i myślę że do przyszłego sezonu dam wszystko jakoś sensownie ogarnąć a wtedy gdzieś na pewno nadarzy się możliwość posłuchania bo zamierzam trochę po imprezach pojeździć :hyhy:

 

maxtz, pani z powerbass'a...też ją miałem

W jakim sensie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...