Skocz do zawartości

Corsa by MAXTZ


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maxtz znowu rozbierałeś woofersa ?! Why?

Jakiś czas temu (czego chyba nie opisałem w tym temacie) prawy woofer przez moją głupotę załapał do środka opiłków metalu i zaczoł strasznie charczeć

Po pierwszej naprawie woofer grał poprawnie ale przy cichszych nagraniach w niektórych częstotliwościach słychać było dokuczliwe brzęczenie w tym głośniku :hyhy:

Wczorajsza rozbiórka tego głośnika była chyba trzecią z kolei ale chyba w końcu przyczynę tego dziwnego brzęczenia :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro czasami można spotkać w 'optyce' przy wiatrówkach właśnie taki laser z tym że tam służy do kalibracji optyki. Ale jego obudowa (ze względu na to ze wkłada się do lufy) jest już 'gotowa' i nie trzeba przerabiać, np. http://www.allegro.pl/item813523344_urzadz...acji_lunet.html ale ten jest akurat drogi, czasami są 'za piwko'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnego lasera używałem do ustawienia swoich tweeterów http://www.allegro.pl/item828001380_mini_l...rie_gratis.html na bazarze kupiłem za 10zł z różnymi końcowkami :rotfl: Tweetery ustawiałem tak aby ich osie przecinały się 10cm pod lusterkiem wstecznym, umieściłem je na słupkach 14cm od deski rozdzielczej. Inna sprawa że po zrobieniu słupków osie tweeterów nieco się przesunęły względem tego co wcześniej ustawiłem :wstyd: wkrótce poprawki, może następnym razem się uda, bo dopiero pierwszy raz rzeźbiłem słupasy :zdziwko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtz urzązenie twoje znamy

Nigdzie nie pisałem że to mój wynalazek też gdzieś to podpatrzyłem

a jak je ustawiasz lewy na zagłówek kierowcy a prawy? też na zagłówek swój?

Tak jak pisałem wyżej

wycelowałem je sobie dokładnie między oczy
na bazarze kupiłem za 10zł z różnymi końcowkami

A ja płaciłem po 5zł za sztukę :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-01-04, 12:53 ]

Witam po dłuższej przerwie :P

Przed świętami zakupiłem sobie nowe średniaczki ale paczka nie zdążyła dojechać pod choinkę :wstyd:

Dopiero w sobotę odebrałem głośniczki (jeszcze raz Marcin wielkie dzięki) przez niedzielę je sobie pooglądałem a dziś od rana zabrałem się za ich "tuning" :hyhy: no i próbę wstępnego montażu w miejsce Cantonów.

Na skutek potraktowania głośników szlifierką i pilnikiem średnica montażowa (zewnętrzna) z 122mm zmniejszyła się do 98mm :hyhy: i w ten oto sposób udało się je upchnąć w stare obudowy po Cantonach (żeby jeszcze magnesy miały trochę mniejsze :] )

Jak grają :?:

Na razie mogę powiedzieć tyle że prezentują się dużo lepiej od swoich poprzedników :hyhy::rotfl:

 

A tak na poważnie to muszę jeszcze trochę się pobawić w ustawieniach (tyle tych ustawień że nie wiem od czego zacząć :] ) ale już teraz słychać że średnie tony zrobiły się wyraźniejsze i lepiej się uzupełniają z resztą sytemu

post-350-1259083765.jpg

post-1-1259083765.jpg

post-1-1259083766.jpg

post-1-1259083767.jpg

post-1-1259083768.jpg

post-1-1259083769.jpg

post-1-1259083770.jpg

post-1-1259083771.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zobaczcie co ten "wandal" zrobił.

Teraz są ładniejsze :rotfl::D:zawstydzony:

 

 

ta firma do mnie nie przemawia.

A słuchałeś :hyhy:

 

 

 

co do tweetera skierowanego centralnie w pysk. Wydaje mi się że może tutaj troszkę zburzyć to i owo.

greg-si słuchałeś już tak ustawionych

 

 

maxtz, jak mocujesz te średniaki? bo chyba ta jedna śrubeczka tego nie trzyma?.

Prawy jest na "klina" a lewy musiałem przytrzymać wkręcikiem :D ale to wszystko tymczasowe obudowy średniaków będą niedługo przerabiane :hyhy:

 

 

Napisz ile mniej więcej ma komora pod średniaki bo mam takie same.

Około 0,35L :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba posłuchać

greg-si, ano trza mnie też ciekawi co ty tam wymodzisz u siebie w aucie :zawstydzony:

 

[ Dodano: 2010-02-14, 20:52 ]

EDIT.

Poszła znów poszła w ruch tokarka :rotfl:

Trzeba było trochę zmniejszyć tweeterki co by lepiej się wpasowały w nowe obudowy :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-02-15, 20:58 ]

Dziś udało mi się zamontować tweeterki na miejscu

post-350-1262716770.jpg

post-1-1262716770.jpg

post-1-1262716771.jpg

post-1-1262716772.jpg

post-1-1262716773.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...