Skocz do zawartości

leemarvin

Użytkownik
  • Postów

    221
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez leemarvin

  1. Te rampy nie nadają się do MDF-u, zupełnie nie trzymają i rozwarstwiają MDF. Do drewna są bardzo dobre, ale nie do MDF-u.
  2. Kupiłem Oehlbach 1,5 metra w promocji 1.4c, czyli High Speed with Ethernet + 3D + FullHD + 4K za 65zł . Uruchomiłem, działa bezproblemowo na filmie FullHD i nawet ARC działa, nie potrzebnie kupowałem optyka, ale sprzedający zgodził się na zwrot, jeśli nie bedzie mi potrzebny. Do subwoofera zarzuciłem przewód ze stajni Monstera
  3. Nastawiony byłem na kupno WireWorld Island 6, ale skoro nie ma aż takiej różnicy, to chyba zejdę z takiego pułapu cenowego. Ciekawie wygląda Da Vinci z Alpharda, tylko znów hasło Alphard źle mi się kojarzy i mam obawy. Drugie pytanie, czy taki przewód HDMI z ARC obsługuje również przesył dzwięku do TV i z TV na amplituner, czy trzeba jeszcze dokupić jakiegoś optyka dodatkowo? Trzecie pytanie, czym podłączyć ampli z subwooferem? Sub ma wejście LFE IN, ampli ma wyjście PRE OUT SUB. Czy tu wystarczy zwykły przewód RCA w miarę dobrej klasy, czy ma być coś z księżycowego tworzywa i kosmicznych stopów?
  4. Tematów w necie bardzo wiele, a opinii jeszcze więcej. Pochwalcie się własnymi zakupami... Jakiej firmy i jaki model przewodu HDMI o długości około 1,0-1,2 metra kupić? Przewód ma łączyć TV LED 3D i amplituner HT. Ceny są bardzo różne, od 20 do 600zł, dlatego przed wydaniem kasy chciałbym zasięgnąć informacji.
  5. Napewno unikaj firmy McCulloch... niby coś tam ma wspólnego z Husqvarną, ale chyba tylko z nazwy, bo z jakości/trwałości to nawet nie leżała koło szwedzkich sprzętów. Syf totalny i strata kasy.
  6. Od 9 lat Husqvarna 235R i działa bezproblemowo, żadnych awarii, z tym że nie mieściła się w budżecie
  7. Kontakt oczywiście przez: PW, GG: 1663954, tel. 500-481-010.
  8. http://img254.imageshack.us/img254/6967/dsc02220m.th.jpg http://img137.imageshack.us/img137/5599/dsc02221b.th.jpg
  9. Do sprzedania mam nowe, nieużywane, nieodpakowane, w pełni sprawne głośniki Seas CA15RLY H1216. Zakupione 19 grudnia 2011 roku w Madisound.com Udzielam gwarancji do 19 grudnia 2012 roku. Głośniki znajdują się w oryginalnych opakowaniach, z oryginalnymi taśmami zabezpieczającymi, tak jak przyszły z USA. Zmienił mi się projekt kolumn i dlatego sprzedaję. Płaciłem za nie po 65$, sprzedam za 200zł sztuka, ale tylko w parze lub 4 sztuki. W sklepie w Polsce cena za sztukę około 290zł sztuka. Ogłoszenie będzie miało ważność do końca przyszłego tygodnia, później zrobie z nich kolumnę centralną i tylne surround`y do HT. Fotki dodam jutro, jak wyjmę je z pudła zbiorczego.
  10. Narazie jestem w punkcie wyjścia, zupełnie nie mam czasu się za to zabrać... Może w poniedziałek bedzie trochę spokoju, to spróbuje coś wymodelować.
  11. Zarzuć choć jednym linkiem, a będziesz wielki. Szukajka audiostereo nic nie znalazła o tym projekcie niestety.
  12. A gdzie miałem takiego kompletu posłuchać? Znasz posiadacza tego zestawu w Polsce? Wątpliwe... Innych zestawów słuchałem i stąd wiem czego oczekuję, a z informacji od osób, które wykonały ten projekt oraz opisu autora projektu jest to coś pokrewnego z moimi oczekiwaniami. Chciałem takie kolumny zbudować samodzielnie, a nie iść na łatwiznę ze sklepu...
  13. Panowie podpowiedzcie coś w temacie budowy tych konkretnych zwrotnic, a nie kłóćcie się o to, co ktoś powinien ujawniać, przekazywać... Nakamichi, piszesz, że ta zwrotka jest dyskusyjna, podpowiedź zatem co można by próbować zmienić, ja niestety nie mam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie i nie potrafię takich modyfikacji sam uskutecznić. Chciałbym właśnie podyskutować z osobami kompetentnymi na temat tego konkretnego projektu. Celem jest w miarę poprawne, dynamiczne granie, raczej delikatna, nie sypiącą po uszach góra, bez nachalności, piskliwości, ze spokojną ilością średnicy i dołu. Jednak dołu bez trzęsących wazonikami i talerzami w kuchni zejść... Nie wiem jak ten zestaw zagra, czego się mogę spodziewać względem moich oczekiwań, dlatego właśnie piszę do ludzi doświadczonych w tej dziedzinie. Nie w tym rzecz aby wydać 3000zł i stwierdzić, że jest kicha.
  14. Ma być dokładnie tak jak w projekcie, bo skoro autor tak sobie to wymyślił i tak jest najlepiej, to tak chce zrobić. 100zł więcej nie zrobi mi róźnicy żadnej. Bo połączenie w szereg tej cewki o większej oporności niż przewidziana z głośnikiem chyba może mieć na niego (zły) wpływ? Czy taka cewka rdzeniowa będzie odpowiednia na to miejsce? Oczywiście będzie 4.0 mH... http://audiosklep.com.pl/rdzeniowa-14mm-p-1075.html
  15. No pewnie jak już wszystko skończę i nie będę zadowolony z efektu (bardzo mało prawdopodobne) to pomyśle nad tą opcją, zresztą i tak już chyba wcześniej miałeś wpaść do mnie na odsłuch mojego suba przedstawionego na forum diyaudio z Dayton`em w roli głównej W kwestii moich watpliwości z postu powyżej, ktoś coś ma do powiedzenia?
  16. No wiem, że mam na schemacie... 1. Rozumiem że plusa wysokotonowca podłączam przewodem do masy na zwrotnicy, ma być w przeciwfazie. 2. Który z niskotonowych głośników jest tym dolnym, a który górnym? Rozumiem, że W9 ze schematu jest jako średniak/górny, W12 jako niskotonowy/dolny. 3. Czy W9 ma być podłączony zgodnie, czy w przeciwfazie? Na schemacie tego nie ma zaznaczonego. Przy W12 + głośnika jest na przewodzie plusowym. 4. Rozumiem, że wszystkie oznaczenia masy na schemacie mogę podłączyć do jednego miejsca masowego na zwrotce? 5. Cewki taśmowe 4.0mH mam zastrzeżone do zwrotu, jeśli nie będą prawidłowe, więc mogę je zwrócić. Tylko czy zwykłe rdzeniowe będą dobre na to miejsce? Faktycznie mają mniejsze DCR w okolicy 0.220ohm, jednak cenowo wielkiej różnicy nie ma. Za taśmowe 4.0mH zapłaciłem praktycznie tyle samo, co za te rdzeniowe będzie trzeba zapłacić tu w PL.
  17. No tak, tylko ja nie wiem jak mają być ułożone i co z czym połączone Druga rzecz, to cewka ze schematu z oznaczeniem L10 o wartości 4.0 mH i bardzo niskiej DCR bo tylko 0.21ohm. Cewka którą kupiłem to taśmowa ERSE 4.0 mH o DCR 0.750ohm, czy to będzie miało duże znaczenie dla całości?
  18. Jestem na etapie budowy zestawu stereo do domu, pod TV i do słuchania muzyki. Buduję zestaw DIY projektu Zaph`a TMM Waveguide na zwrotnicy perfectionist: http://www.zaphaudio.com/Waveguidetmm.html Wszystkie komponenty już są zakupione, czekam tylko na paczkę z niskotonowymi. Elementy zwrotnicy kupiłem wysokiej klasy(kondzie ClarityCap ESA, cewki taśmowe ERSE) więc nie chciałbym czegoś zepsuć/źle zmontować. Pojawia się jednak problem, nie umiem zbyt dobrze odczytać schematu tej zwrotnicy. Byłby ktoś zdolny do narysowania rozmieszczenia elementów zwrotnicy i ich połączenia? Schemat zwrotki jest w linku poniżej: http://www.zaphaudio.com/WaveguideTMM-perfection-crossover.gif a ja potrzebuję coś w tym guście: http://www.troelsgravesen.dk/CA18RNX_files/SEAS-CA18RNX_crossover_layout.GIF Nie chodzi o wspaniałą estetyką, tylko czytelny layout, dzięki któremu się nie pomylę w czasie montażu.
  19. Ewentualnie Xetec G-500 MK2, mam i bardzo sobie chwalę. Choć to cyfrak
  20. Do malowania to ważniejsze żeby kompresor był wydajny i nabijał powietrze szybciej niż będzie zużywane, a butla to minimum 80-100 litrów do prostego malowania.
  21. To już jakaś skrajność i odosobniony przypadek...choć debili nie sadzą, sami się rodzą niestety. A zasadę działania sondy Lambda to ja znam, "magisteriaty" o takich elementach pisałem...
  22. OD kiedy to sonda Lambda może łapać lewe powietrze? Chyba przez dziurawą rurę lub kolektor...
  23. ooooo jeszcze zapomniałem, jakby ktoś trafił na dobrą cenę kompletów firmy Koken, to brać ile wlezie, narzędzia nie chcą się poprostu zepsuć ani zużyć... Mam grzechotkę 1/2 cala drobnozębną z Koken`a, ktora ma około 20 lat, chodzi idealnie i tak płynnie, że nawet nie słychać jej pracy przy cofaniu, o wytrzymałości nie wspominam, bo to Koken.
  24. Polecam narzędzia Tengtools, cena nie jest zaporowa a narzędzia są wysokiej jakości. Mam komplet nasadowych 1/2" Stahlwille i podobny z Tengtools, jedne i drugie radzą sobie tak samo, nic nie udało mi się uszkodzić jak do tej pory z nasadek, przedłużek. Jedynie grzechotka Stahlwille odmówiła posłuszeństwa, jednak wymienili na nową bez problemów (dożywotnia gwaracja). Tylko porównując cenę zakupu kompletu Stahlwille a Tengtools, to za cenę pierwszego można mieć 4 lub 5 kompletów drugiego... Obecne klucze Bety to raczej ładnie wyglądają, bo wytrzymałością już nawet nie nawiązują do dawnych produktów, niestety. Dobre i mocne klucze również produkuje Proxxon, mam komplet grzechotki 1/4" i mogę śmiało powiedzieć, że jest bardzoo mocny. Grzechotka odkręca czasem zapieczone i zardzewiałe śruby/nakrętki na klucz 13, a to już spore obciążenie. Jedyną wadą ich jest to, że leżąc w wilgotnym warsztacie zaczynają pokrywać się rdzą Toptul również ma niezłe jakościowo narzędzia, ale dystrybucja jest niestety ograniczona tylko do IC... Warto zainteresować się narzędziami firmy Kamasa Tools, wysoka liga za rozsądną cenę.
  25. ale: to w końcu skąd dokąd będziesz jechał? Bo z tego co mnie uczyła pani od geografii to Zakopane jest na południu Polski.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...