Skocz do zawartości

Corsa by MAXTZ


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kiedy będzie można tego posłuchać??

A kto to wie :P

Jaki to materiał (naciągnięty na całość), płutno zwykłe?

Stara koszulka bawełniana na nią żywica i włukno szklane

Jutro lub pojutrze koniecznie muszę oblukać sprzęt na żywca

Jak zawsze zapraszam :orany:

a gdzie średniaczek ?

Nie w tym projekcie :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha bo tak wygladalo jak nie wzmacniacz:D dzieki. bardzo fajnie sie zapowiada ta twoja zabudowa a powiedz trudny jest ten etap po naciagnieciu matarialu na szkielet? bo tak ogladam i calkiem prosto to wyglada ale pewnie tylko wyglada :zdziwko: bo co to sie naklada wlukno szklane czy zywice? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekos,

Na tym etapie żywicy poszło około 2,5L i 1,5m2 maty ale są to tylko skrzynki pod subwoofery i one wykańczane już nie będą. Dalej będzie na całość robiona taka "pokrywa" ozdobna z żywicy tak więc jeszcze pewnie ze 2L żywicy pójdzie

Co do ostatecznego wykończenia to jeszcze decyzji nie ma, zobaczę jakie ostatecznie wyjdą kształty tej zabudowy i czy da rade w dość prosty sposób okleić ją alcantarą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz da rade sensownie okleić alkantarą :!: , naprawde fajnie mozna naciągać- ja już 2 komplety słupków robiłem w tej alkantarze (u siebie i kolegi) i teraz bedzie trzeci komplet u mnie.. no płock jest nie daleko w sumie, wypadało by kiedyś sie spotkać i posłuchać... myślałem o tweetach macroma ale nie miałem okazji posłuchać

 

poza tym uwielbiam kompleksowe podejście do tematu no i bardzo lubie oglądać takie fotki z kompleksowych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze - jestem tu nowy więc witam wszystkich maniaków car audio

 

maxtz:

:?: W jakim celu stosujesz te dwa małe akumulatorki w bagażniku ? Dłuższe granie - przy wyłączonym silniku ? Pytam bo zaczynam projekt/budowę mojego pierwszego car audio i mam kilka takich akumulatorków UPSowych które mógłbym wykorzystać. Jak są one podłączone ? Równolegle ?

:?: Kondensatora w Twojej instalacji nie będzie :?:

:?: Co z tym komputerem? Będzie całkowicie zastępował radio czy też będzie jako dodatkowy element (do nawigacji, filmów, itp.) z którego sygnał audio będzie przekazywany np przez wejście AUX do jednostki sterującej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatora w Twojej instalacji nie będzie

Po to właśnie te małe akumulatorki

 

W jakim celu stosujesz te dwa małe akumulatorki w bagażniku ? Dłuższe granie - przy wyłączonym silniku ?

Robią za bufor. Sprawdzają się lepiej od kondensatora

 

Jak są one podłączone ? Równolegle ?

Jeśli masz aku 12V to łączysz je równolegle, jeśli 6V to musisz je połączyć w pary szeregowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elltry, jeżeli chodzi po co to dokładnie tak jak napisał cursor,

No i nie są one wcale takie małe 2 x 17 Ah to daje nam 34Ah nie pamiętam dokładnie ale chyba 36Ah miała ta corsa oryginalnie pod maską (teraz będzie 74Ah :P )

Co z tym komputerem?
będzie jako dodatkowy element (do nawigacji, filmów, itp.) z którego sygnał audio będzie przekazywany np przez wejście AUX do jednostki sterującej

Dokładnie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnik, czy się sprawdzi to się okarze ale myślę że taki buforek 34Ah jest dużo lepszym rozwiązaniem niż jeden czy dwa kondensatory.

Pod maską będzie jako główne zasilanie aku 74Ah połączony bezpośrednio z A6 kabelkami 50mm2 a te żelówki to tylko bufor wspomagający, który i tak jest moim zdaniem nad wyrost bo dls nie będzie pracował na pełnej mocy.

mam pytanie: mianowicie czy te aku nie maja za malego pradu do oddania

Kiedyś miałem w maluchu taką jedną żelówkę (17Ah) i rozrusznik na niej kręcił bez problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatora w Twojej instalacji nie będzie

Po to właśnie te małe akumulatorki

W jakim celu stosujesz te dwa małe akumulatorki w bagażniku ? Dłuższe granie - przy wyłączonym silniku ?

Robią za bufor. Sprawdzają się lepiej od kondensatora

 

Hmm więc idąc dalej tym tokiem myślenia - kolejne pytanie - mając (w moim przypadku) - już zakupiony kondensator Crunch 1F i mając takie akumulatorki czy jest sens razem to wszystko włożyć ? Wszystko ma zasilać 2 wzmacniacze (Magnat Traxx600 i Kicx KX450) :P

Jak z elektrycznego punktu widzenia jest z ładowaniem takich akumulatorków :P Ładują się w ciągu jazdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zakupiony kondensator Crunch 1F i mając takie akumulatorki czy jest sens razem to wszystko włożyć ?

Jasne że można to wszystko zamontować

Jak z elektrycznego punktu widzenia jest z ładowaniem takich akumulatorków Ładują się w ciągu jazdy

Dokładnie tak tak więc dokładając dodatkowe akumulatory musisz zsumować ich pojemność z akumulatorem pod maską i sprawdzić czy Twój alternator da radę je naładować.

Poniżej fotka z walki z zabudową z dnia dzisiejszego :P

post-1-1245342655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...