Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co masz na myśli? Jeśli słuchałeś diory i jakieś inne głośniki które wypadły lepiej to może zdradzisz mi tą tajemnice ? buduje budżetowy zestaw ale pragnął bym w miare poprawne brzmienie Piec kenwood ps 200 T + alpina z tamtej ery jedyny jej plus to 3 wyjścia rca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 PLN nie ma nic podobnego nawet do Diory, ale do 300, to niedawno Nertze chodziły po tyle i pod względem grania były lepsze od Diory pod każdym względem - nie zapominaj jednak, że Diora kosztuje jedynie 150 zł, a nie 300. Za 350 zł. można mieć Forumowy zestaw np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NISKI, Twój poziom interpunkcji jest na prawdę niski. Czytanie takich wypowiedzi bez ŻADNEGO przecinka czy kropki jest męczące, na niektórych forach za to mógłbyś zostać "nagrodzony".

 

Ad rem - jeśli tweeter gra zbyt głośno, to go przycisz. Masz do dyspozycji regulację w zwrotnicy oraz zrobienie L-pada (4 rezysory).

tak czytam i czytam nie wydaje ci sie ze to jest forum car audio a nie ogolnopolskie dyktando!!!jak chcesz mnie poprawic to wstaw za mnie przecinki i kropki do mojej wypowiedzi.sory ze zasmiecam temat.pozdrawiam wszystkich ktorzy maja mniej niz 20 postow :)

 

Polecam przeczytanie wszystkich 35 stron od samego początku:) Zajęło mi to godzinę, ale ile rzeczy się można dowiedzieć, pomijając już te Diory - polityka, marketing, ceny paliw, hi-end, dalekowschodnie fabryki, cuda wianki i wiele wiele innych, prawie wikipedia:)

szybko czytasz bo ja czytalem to dwie :) znowu smiece :(

 

Za 150 PLN nie ma nic podobnego nawet do Diory, ale do 300, to niedawno Nertze chodziły po tyle i pod względem grania były lepsze od Diory pod każdym względem - nie zapominaj jednak, że Diora kosztuje jedynie 150 zł, a nie 300. Za 350 zł. można mieć Forumowy zestaw np.

to znaczy sie jaki ? bo tez sie interesuje takim budzetowym zestawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja dodam od siebie małą ciekawostkę :) Owe Diory to na moje nic innego jak uproszczony klon szwedzkich MDS'ów DC6 z słabszym tweeterem na bazie MT9I. Swego czasu był to dosyć wysoki model compo tego producenta i korcił mnie zakup tego zestawu ale wiem, że cena mnie wtedy odstraszała. Swoją drogą firma tak jak by rozgałęziła się i jej "lepsza" część zniknęła z powierzchni ziemi a ta gorsza handluje już tylko tanim badziewiem :( Szkoda bo mieli ciekawe produkty choć na naszym rynku mało znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Doszły nowe filmiki, zapraszam. Na YT znajdziecie również filmiki mojego znajomego, z głośnikami Diora GDK 6907. Pozdrawiam!
Ty nas masz za jakichś niedorozwinietych? Jak mozna oceniac cokolwiek po filmie z YT?  Swoja droga zapraszam Cie na strony XXX, sa fajne pupcie do zerżniecia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szybkie pytanko :) 

Mogę albo wybrać ten zestaw diory, albo dołożyć 50zł i wybrać podróbki HSK 165.4 też nówki. 
Na korzyść diory przemawia gwarancja...

Czy może ktoś miał możliwość porównania tych obu zestawów pod względem brzmienia?

Miałoby to grać z SH1000 i wzmakiem 4x75RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diory zamontowane. Grają pod Blaupunktem SD-27 i Kenwoodem Kac-PS100. Jeżeli ktoś się zastanawia czy warto. Cóż. W moim wypadku na pewno. Głośniki w mojej Concerto były sprzed 18lat (oryginalne z Colta CA0, przekładałem je do każdego kolejnego auta). Aż jeden z nich zaczął odpadać przy mocniejszym kopnięciu. Brakuje jeszcze wytłumienia drzwi zapewne, ale dla mnie jest dobrze nawet teraz. Nie lubię łupania. Niskie teraz słychać, słabo ale są. A przynajmniej nie zalewają sobą pasma. O dziwo wysokie skręciłem na radiu o dwa stopnie i jest dobrze :)

Kabel wzmak-zwrotnice, 1.5mm2. Zwrotnice->głośniki - kabel stockowy. Na razie nie mam ochoty inwestować i przeciągać na nowo kabli przez drzwi. Wątpię też w to czy usłyszałbym różnicę ;-) 

Wbrew temu co może się wydawać, co do audio domowego mam słuch i wymagania. Ale w aucie...niektórym potrzebny sub w bagażniku a mnie potrzebny słyszalny ryk silnika i czysta muzyka gdzieś tam w tle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Głośno, głośno, ale to też kwestia co kto wsadzi-radio czy wzmak. 

Zasadniczo większość sprzętu potrzebuje drobnych podmian. Ile ten filtr standardowy obsługuje? 17Wat? A widziałem ludzi co pakowali po 100wat rms przed zwrotką. 

Ja znajomemu założyłem rezystor dający około 16ohm- dało efekt, ale co z tego jak inaczej reszta filtra pracuje.

Widziałem że ktoś wymieniał z zestawu tweeter GSM ale rezystor to chociaż mała podstawa aby dodać. Szybko łatwo i tanio. W końcu zestaw niskobudżetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...