Skocz do zawartości

DIORA GDS1607


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 857
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no i w£asnie , GMS1765N zagra£ lepiej od Simplexa i tu jest ciekawo, zagral identycznie srednica a lepiej basem

W naszych testowych drzwiach jednych z najgorszych akustycznie peugeto partnera.... Stad moj stosunek do tego glosniczka

 

 

 

 

no i w£asnie , GMS1765N zagra£ lepiej od Simplexa i tu jest ciekawo, zagral identycznie srednica a lepiej basem

W naszych testowych drzwiach jednych z najgorszych akustycznie peugeto partnera.... Stad moj stosunek do tego glosniczka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych testowych drzwiach jednych z najgorszych akustycznie peugeto partnera.... Stad moj stosunek do tego glosniczka

A ja testowałem nie w partnerze a w hani civic 5D 93r.

Ojjj, przepraszam, myślałem że chodzi o Diory... :mur1:

Edytowane przez BrianGtx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ja tweetery juz mam od dawna. Podalem akurat przyklad Diory i GMS 1865 bo po prostu tak na szybko przegladajac neta, wlasnie je znalazlem, ale jak najbardziej jestem otwarty na propozycje. Podalem tez jako przyklad glosniki VW, zeby robily jako punkt odniesienia, jezdzilem sporo Fabią 1, no to przeciez jest tanie auto jak barszcz, a powiem szczerze, ze audio w 100% odpowiadalo moim upodobaniom. Fabryczne radio, fabryczne glosniki, w tak tanim aucie napewno nie bylo to nic wyjatkowego, a gralo naprawde bardzo przyjemnie. O glebokosc montazu nie ma co sie przejmowac, mam MDFy i to podwyzszeone jeszcze, wiec z tego co kojarze 68mm wejdzie.

 

Szukam po prostu czegos podobnego pod swoje radio Pioneer DEH-2800, przyjemny basik, bezsposredni dzwiek, nic wiecej :) Phonocary niedosc, ze bas mialy plastikowy, to jeszcze z bezposrednioscia dzwieku nie mialy nic wspomnego, graly jak bym zakryl je kilkoma poduszkami (oczywiscie przesadzam, ale wiecie co mam na mysli ;) ). Uwazam, ze da sie kupic cos taniego i naprawde dobrze grajacego, czego najlepszym dowodem sa sluchawki Superlux HD-681 za 88zl, ktore ostatnio wyrwalem. Jak by nie pewien temat na necie, to bym w ich strone nawet nie splunął, a tu prosze, opad szczeki.

 

BTW - to z czego maja membrane te Diory ? Bo GMS 1865 z tego co zrozumialem opis w sklepie, to maja papierową, a jak to wyglada w Diorze ? Wiekszosc najfajniej dla mnie brzmiących glosnikow, miala wlasnie papierowe membrany i najbardziej bym chcial celowac w ta strone. Glosniki VW i Audi, papierowe, glosniki ktore mialem w domu Mission m33i, papierowe. Jakos mi ich dzwiek bardziej podchodzi jak tych wszystkich innych plastikowych wynalazkow, przyjemny calkiem inny bas maja moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIora ma lekką membranę z jakiegoś rodzaju papieru, z dodatkiem czegoś tam :D Podobnie jak GMS, które i tak nadają się bardziej pod radio (są to pod radiem sprawdzone głośniki), Diora ma do tego nietypowy kosz i większą średnicę montażową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIora ma lekką membranę z jakiegoś rodzaju papieru, z dodatkiem czegoś tam :D Podobnie jak GMS, które i tak nadają się bardziej pod radio (są to pod radiem sprawdzone głośniki), Diora ma do tego nietypowy kosz i większą średnicę montażową.

 

No wlasnie mam twardy orzech do zgryzienia, w sensie czy te Diory naprawde nie dadza niczego fajnego pod samym radiem. GMSy jednak drozsze sa, oczywiscie jesli warto, to dorzuce, ale jednak Diora za 117zl okrutnie kusi. Jeden gosc na PW polecil mi "ama bl160", tylko ze znowu tego nigdzie na necie chyba dostac nie mozna, albo ja przynajmneij znalezc nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podane gdzies wczesniej Proa - http://www.professio...roa-simplex-160 ? Cena calkiem zacna, membrana tez papierowa. A tak BTW wzmaka nie mam, ale drzwi wygluszone dobrze ;) Nawet fabryczne Lanosowe 10cm pierdziawki po wygluszeniu zagraly calkowicie inaczej ;)

 

Cena za sztukę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zaczalem kminic, bo cos mi nie gralo, ale gamonie nigdzie jasno nie napisali... http://sklep.audiomania.pl/pl/proa-simplex-160.html#op1 - tu jest za 190zl i tez nikt nie wpadl na pomysl, zeby gdzies wyraznie zaznaczyc, czy to sztuka czy para. Ale 190zl w ciemno wywalic, to troche mi sie nei widzi, nie chce sie przejechac jak z tymi szajskimi Phonocarami. A tak BTW to te Diory widze maja jakis dziwny kosz, takie dziwne "zęby" jakby wystaja, czy to przypadkiem nie przeszkadza w ewentualnym montażu w panelach MDF 10cm-->16,5cm ? Generalnie z podanych opini chyba jednak sie zdecyduje na GMSy, bo widze ze bardziej w strone "pod radio" podchodzą, chociaz nie ukrywam, ze Diora mnie najbardziej kusi ze wzgledu na cene, 117zl w Saturionie, to sie w ogole bym nie bał tego wziac w ciemno i zobaczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumcajs - czytaj ...

 

Jak byk pisze :

Cena: 130.00 zł Dostępność:

189 sztuk

 

 

Czyli można się domyślić ...

Co do "dziador" - też Ci koledzy napisali że ma niestandardowy kosz i rozstaw montażowy niżeli standard w 16,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, ale jak widzę jest tu trochę wątpliwości co do GMS'ów.

Otóż wozi je u siebie jeden samochód w moim domu. Także w razie wątpliwości podzielę się swoim zdaniem:

- głośniki są dobrze wykonane (solidnie, nic nie trzeszczy, nie odkleja się etc.)

- mają wbudowany filtr, także można sobie wystosować różne opcje co do cięć i trochę opcji zarezerwować na co innego.

- grają przyjemną i natrualną średnicą, bas po wygrzaniu się pojawia i to w zadowalającej ilości,

u mnie grają pod juniorem ale radio też dobrze sobie z nimi radzi (także opinia że są pod samo radio, jest raczej trochę na wyrost).

 

Jak na swoją cenę bardzo fajne przetworniki i raczej w tym segmencie ciężko będzie o konkurencję (myślałem też nad Proa czy Helixami). Osobiście preferuję naturalną grę także może dlatego mi się podobają, bo raczej nie służą do "pukania" i "dudnienia".

Taka jest moja obiektywna opinia jako użytkownika :) Jako porównanie do czegoś bardziej namacalnego to dla mnie są to lepsze brzmieniowo Tempo.

 

No jeszcze nie miałem okazji, ale to są same woofery tak więc co dać na górę?

 

U mnie to gra z DT284 i jestem zadowolony z tego duetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazka w dystansie pod diore to 1 cm i wchodzą elegancko.Ja miałem podpięte pod radio kenwooda i clariona i naprawde nie warto.Teraz gonie je ok 80-90 w z autoteka,katuje je juz dobre 6 miesięcy i nic.Zobaczymy jak przyjdzie zima i trochę wilgoci dostaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...