Skocz do zawartości

Galant vel Daimos


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem w końcu CFSy z K6F i są różnice w średnicy dość wyraźnie, więc tak:

Foki mają dużo bardziej mięsisty dół, walą konkretnie, zaś CFSy są szybkie i twarde - walą jak małe młoteczki, podczas gdy Focal to 5-kilowy młot, którym niełatwo wykonać uderzenie :D

Średnica zaś w Focalu jest jakby bardziej wyważona i spokojniejsza! Jest też lekko wycofana CFSy porównując do Focali troche koloryzują i ocieplają (potrafią się troche zadrzeć wysoko cięte, czego nie było w focalach). Oba podłączałem pod Zapa Z150. W sumie zastanawiałem się czy nie zostawić focali na dłuższe testy, bo też mi się podobały, ale jednak poszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 913
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wydaje mi się żeby była duża ;) Dla mnie lepszy CFS, dlatego sprzedałem te focale.. Foki jak na mój gust sprawiają wrażenie jakby chciały zabrać robotę subowi :D I tracą przez to na dynamice, za to pierdo..nięcie jest przekonkretne, momentami się zastanawiałem, czy to one, czy sub. A ciąłem je przy 80hz/12db. To było ogólnie takie szybkie porównanie, ale tyle dobre, że głośniki były wsadzane odrazu po sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamontowalem dzisiaj w drzwiach Kappy takie z neodymowym magnesem :P W porownaniu do KR2 to basu praktycznie ZERO.. Kopac cos tam kopia, ale tak "dziwnie". Srednica podobna jak w KR2.. Wiecej na razie nie napisze, bo tylko chwile sluchalem :)

 

Doszedlem do wniosku, ze w Fokach i woofer i tweeter dra ryja przeokrutnie na srednicy :P

W ogole chyba wszystko pojdzie na sprzedaz i na wiosne mega zmiany, ale nie chce zapeszac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu spróbuj podłączyć to na oryginalnych zwrotnicach?

 

Podlaczalem.. W srednicy brak jakichkolwiek zmian..

 

A co do woofera Kappy to dalsze spostrzezenia sa takie, ze bas jest tylko bardziej SQ iduzo bardziej rozroznialny, a nie taki miazdzacy jak w Fokach :) Srednica jednak okazuje sie znosna , wczesniej zapomnialem ze mam aktywke i podpialem to na takich samych cieciach jak Foki :P To sa spostrzezenia na szybko, ale wiem ze bez suba te Kappy to tak sredniawo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozważyć wykorzystanie przetworników zgodnie z ich przeznaczeniem i możliwościami? :)

 

One nie graja przeca na 40Hz :P Graja sobie ladne przyciete 80Hz/18dB.. Chodzilo mi o to, ze Foki graly bardziej miesiscie i bylo wrazenie na ksztalt jakiegos malego suba. Kappy gaja bardziej kulturalnie i punktowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie graja przeca na 40Hz :P Graja sobie ladne przyciete 80Hz/18dB.. Chodzilo mi o to, ze Foki graly bardziej miesiscie i bylo wrazenie na ksztalt jakiegos malego suba. Kappy gaja bardziej kulturalnie i punktowo :)

W takim razie zostawić te, które lepiej wpisują się w upodobania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache ale jak ty je tniesz na 80Hz i to jeszcze dosc stromym zboczem to sie nie dziw ze tobie tak graja i maja malo miesa....... ja swoje jak ciąłem na 70Hz@12db to bylo tak sobie, dopiero jak zszedlem na 60Hz@18db (bo taka zwrotke ma wzmak na przod) to jest dopiero w porządku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja tam woofer obecnie tnę z racji tego, że mnie ogranicza zwrotka, 50 Hz@12dB/oct i 2kHz@12dB/oct, oraz tego że nie wożę suba, bo został w domku :) na 70 Hz było poprawnie, nawet mega poprawnie, ale nie było tego impetu :) Do samego końca dają radę o dziwo ... kwestia wysterowania i wzmaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, dziwisz się że masz zero basu? To zejdź z cięciem, gdzie jest bas. Jak chcesz czuć mięcho z woofera, to moim zdaniem NAJWYŻSZYM cięciem jest 63 Hz i to raczej przy tłumieniu 12 dB/okt.

To tak jakbyś ciął woofer od góry przy 1 kHz i narzekał na słabą średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak sądze, ale to co Ache napisal ze nizej niz 80Hz jak tnie woofery to ze w rapie nie wyrabiaja to moim zdaniem nie jest to wina woofer'ow tylko wlasnie mozliwe ze wzmak ma problemy z kontrolą ich w tych czestotliowsciach i dlatego ma takie wrazenia. 80hz to jest czestotliwosc dla 13'tek zeby zacząc zabawe ale nie dla 16,5 (zdarzają sie wyjatki) ale i zbocze nie nalezy do łagodnych.

 

Takze kolego Ache, pożycz od kogos jakis "porządny" wzmak na przod i wtedy sprawdz jak grają foki a nie pozbywasz sie ich bo moim zdaniem za dobrze to ich nie przetestowales :P:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie było tego impetu :)

 

Wlasnie tego impetu i .......... z drzwi szukam :)

 

Ache, czy na tą chwilę Altai pędzi woofery, czy może jakiś inny wzmak? I jak ma się sub do tego wszystkiego?

 

Altai lezy u Passata.. Na wooferach graly: Altai B005Q, Kicker od Cursora (nie pamietam modelu, jakies old), TMA, Hifonics Atlas i zawsze jest to samo..

 

Mnie sie wydaje, ze problem lezy w glosnosci z jaka lubie czasem sluchac :) 90% ludzi w moim aucie twierdzi, ze jest za glosno podczas gdy ja bym jeszcze podkrecil :)

Dla Was wszystkich pewnie te woofery by graly i nie ciete w ogole od dolu bo tak tez zagraja, tylko nie z taka glosnoscia jaka ja chce :) Potrzebuje czegos co zagra przy np. 50Hz z odpowiednia glosnoscia i do tego w miare jakosciowo. Kolejny problem moze lezec w zrodle dzwieku (glownie 320KB MP3) ale rozniez na oryginalnych pytkach ten problem wystepuje..

 

Ta drąca się średnica/"niewyrabianie przy rapie" może być spowodowana brakiem kontroli wzmacniacza po uzyskaniu pewnej głośności/granicy?

 

Prawdopodobnie.. Ale juz kilka piecy bylo i zawsze jest to samo :)

 

Ache, dziwisz się że masz zero basu?

 

A gdzie tak napisalem ?

 

Takze kolego Ache, pożycz od kogos jakis "porządny" wzmak

 

Moim zdaniem conajmniej kilka z tych piecy zjada na dzien dobry nowe piece do 2k pln..

 

Moze dlatego Foki nie chca grac nizej ?

 

2 way speakers kit 165 KR2 - Focal Car Audio drivers

 

Frequency response (+/-3dB) 70Hz - 20kHz moze dlatego ?

 

Kappy maja pasmo od 40Hz i jest to samo..

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...