Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z jakiegoś konkretnego powodu, najpierw nie zrobiłeś grubego frontu i od razu nie zrobiłeś w nim otworu przed składaniem skrzyni?

Z reguły formatki na skrzynkę wycinam z większego arkusza płyty, kleję pudełko i dopiero wówczas pogrubiam front z lekkim nadmiarem materiału który ścinam frezem do równania krawędzi, w ten sposób praca idzie szybciej. Z kolei front , który zwykle nie przekracza wymiaru 40x50cm, na uklejonej skrzynce jest mi zdecydowanie łatwiej frezować. Wpływu na finalny wygląd skrzynki i jej jakość te czynności nie maja i raczej moje przyzwyczajenia i lenistwo biorą tu górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłeś, że budujesz czołg... może by tak zaokrąglić ranty jak w skrzynkach bassera?

Mówiłem, i to kilka miesięcy temu :) nie pamiętam już w którym temacie. Zaokrąglenia robię przy okazji każdej skrzynki, zdecydowanie poprawiają wygląd pudełka. Po skończeniu pracy skrzynka wizualnie właściwie nie będzie się prawie różnić od takiej z 19mm MDF-u.

 

Grzesiu będę miał do Ciebie sprawe :)

Ok :)

 

Ale zanim załadujesz do środka głośnik to dasz jeszcze w środku jakieś wzmocnienia (jak u Mehowa) ? :wink:

 

Ale to już na okoliczność konkurencji - rzut skrzynką na odległość, na pikniku :D chociaż nie do końca jestem przekonany czy wzmocnienia by były potrzebne :)

Skrzynia jak w moim Ali 10 (też mam ściankę ściętą z tyłu) :super: . .

Wpasowane pod oparcie dobrze wyglądają, warto durne skosy obrabiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynka to siakiś haj ent ? ;)

Wiesz... chciałbym aby była :wink: Na chwilę obecną to kilkanaście kilo potencjalnego grania albo... opału :D

W necie na temat tego typu skrzynek właściwie nic nie znalazłem, no prawie nic. W krainie coli i kaczora Donalda robią pudełka o grubych ścianach, tyle że dbdragowe...

 

potrzeba do niej przetwornika ? czy gra bez ;) ?

przetwornik do niej jest przedniej urody :D może właściciel się pochwali :D

Ok, pojemność skrzynki wynosi 17,7l i moim zdaniem jest optymalna dla RM 210sl, który nienawem w skzynce zamieszka. W tą kubaturę całkiem dobrze wpisuje się też 10" Aliante. Oba mają średnicę montażową niemal identyczną, a ich pracę i wymagania całkiem dobrze znam.

 

Ma dużo dodatkowych zalet o których autor nie wspomniał. :hyhy:

Kilka się znajdzie :) no i może dojdą takie, o których jeszcze nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by tak z cegły wymurować ? próbował ktoś ? taka klinkierka w bagaju mogła by się ładnie wkomponować - to już coś - czasem jako grilla można zastosować :)

two in one

już były projekty, że chłopaki glazure kładli w autach :), ale to db auta były. Zawsze można by bagaj płytami nagrobkowymi wyłożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by tak z cegły wymurować ? próbował ktoś ? taka klinkierka w bagaju mogła by się ładnie wkomponować - to już coś - czasem jako grilla można zastosować :)

Takim miłośnikiem grilla jeszcze nie jestem ale cegiełki po głowie mi chodzą - fotka 0064. Wymiary: 35,5x35x36/26.

 

już były projekty, że chłopaki glazure kładli w autach :), ale to db auta były.

:)

Ja ostatnio o wyklejaniu szkłem słyszałem, też przy okazji db.

 

Maluch już skończony a w testowej kocyk i montaż głośnika został.

 

Skrzynka gotowa, teraz czas na granie będzie :)

post-4056-0-59372600-1333657307_thumb.jpg

post-4056-0-63625400-1333657319_thumb.jpg

post-4056-0-30931400-1333657332_thumb.jpg

post-4056-0-75943400-1333660706_thumb.jpg

post-4056-0-26960100-1333660738_thumb.jpg

post-4056-0-10090200-1333743448_thumb.jpg

post-4056-0-48152200-1333743456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta skrzynka to w zasadzie malenstwo, z zewnatrz wyglada na jakies 22-24l :wink: ale swoja wage ma to jej trzeba przyznac, ciekaw jestem jak to zagra :)

 

Aleś mu dopiekł :rotfl: , Grześ się starał aby skrzynia nie przenosiła żadnych rezonansów i "nie grała".

Mam nadzieję, że jednak tak jest i tylko zewnętrzna część membrany głośnika generuje dźwięk. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ się starał aby skrzynia nie przenosiła żadnych rezonansów i "nie grała".

Mam nadzieję, że jednak tak jest i tylko zewnętrzna część membrany głośnika generuje dźwięk.

 

Pierwsze wrazenia "macajace" sa moim zdaniem bardzo obiecujace aczkolwiek jak wczoraj bylem u Grzesia to skrzynka jeszcze schla :) Jednak mysle ze na dniach to zagra i bedzie mozna te zjawiska dokladniej obadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mu dopiekł :rotfl: , Grześ się starał aby skrzynia nie przenosiła żadnych rezonansów i "nie grała".

No głowne założenie takie właśnie było co nie zmienia faktu, że pudełko okazałe raczej nie jest :)

 

Mam nadzieję, że jednak tak jest i tylko zewnętrzna część membrany głośnika generuje dźwięk. :wink:

Jednak mysle ze na dniach to zagra i bedzie mozna te zjawiska dokladniej obadac :)

Dziś zapiąłem skrzynkę w aucie i jest... obiecująco? tak, to będzie dobre określenie :) udim od wakacji nie grał więc kilka dni na jego rozruch będzie potrzebnych, na ułoźenie się wzmaka też.

 

potem sobie zamieszka czarny szatan :wink: tylko który :looka::rotfl:

Niestety nie - nie ta średnica montażowa.

Będzie druga Gruba Berta i Black Gold w niej zamieszka, pojemność ok 25l, drugi "czarny" zostaje w boczku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas przyszedł żeby kilka słów o udime w grubej skrzynce napisać.

Wiele granie suba się nie zmieniło od czsu gdy kilka dni temu zapiąłem go w aucie, powiedzmy że się rozegrał. Podstawowa różnica względem skrzynki ze standardu 19mm to zdecydowanie lepsza punktualność i różnorodność basu skutkiem czego zdecydowanie łatwiej suba pokleić z wooferami. W zwykłej skrzynce głośnik dostawał maksymalnie ok. 400-450W przy tłumieniu z radia w granicach 4-5 decybeli. W nowej skrzynce tłumienie jest w granicach 1-2dB ale tylko ze względu na zrównoważenie z wooferami, przy zerowym tłumieniu zaczyna niestety dominować. Lepsza kontrola nad głośnikiem okupiona jest spadkiem głośności z jaką jest w stanie zagrać sub ale moim zdaniem to raczej zysk niż strata :)

Wnioski? ... hmm.... te zapewne będą ale najwcześniej po skleceniu i odsłuchach następnej skrzynki, w której Black Gold zamieszka. Teraz jeszcze za wcześnie na nie - jedna jaskółka woisny nie czyni :)

 

A tak przy okazji, to po odsłuchach rm-a zupełnie nie znajduję pokrycia na temat opinii co do jego "tekturowego" charaktru grania. Myślę ze takie opinie maja swoje źródło w odsłuchu niewygrzanego głośnika. O to akutat w jego przypadku dość łatwo - wugrzewa sie kilkukrotnie dłużej niż większość subów. Mój, to akurat RM210 ale przypuszczam, że w przypadku pozostałych modeli tej serii sytuacja z wygrzewaniem wygląda podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, to po odsłuchach rm-a zupełnie nie znajduję pokrycia na temat opinii co do jego "tekturowego" charaktru grania. Myślę ze takie opinie maja swoje źródło w odsłuchu niewygrzanego głośnika. O to akutat w jego przypadku dość łatwo - wugrzewa sie kilkukrotnie dłużej niż większość subów. Mój, to akurat RM210 ale przypuszczam, że w przypadku pozostałych modeli tej serii sytuacja z wygrzewaniem wygląda podobnie.

 

potwierdzam, Herdi w Sigmie mial RM208SL to bylem w szoku jak napierała basem a samochód to konkretny Wagon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...