Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ile godzin powiedzmy?

Czas taki jak gazownik podał, to tak średnio, dokładnie nie sposób tego przewidzieć, zależy od konkretnrgo wzmaka, kieruj się przede wszystkim własnym słuchem. Zuważysz różnicę, czasami jest bardzo subtelna, a czasami wręcz kolosalna :)

Inflator się nazywa

Czyli deflorator w sumie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni minęło od chwili gdy pisałem o wooferch zapiętych pod mostki 4-kanałowki.

Czy ktoś z Was pokusił się o przećwiczenie takiego rozwiązania u siebie w aucie? Jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się wrażeniami z odsłuchu :)

Ja przez te kilka dni trochę poszperałem po necie i do jakiś tam wniosków doszedłem. Pewnie nie do końca te moje obserwacje będą miarodajne ale nie mam dostępu do większej ilości wzmaków 4-kanałowych, a nawet gdybym miał, to i tak wystarczającą ilością czasu nie dysponuję aby je ćwiczyć po kolei.

Całkiem dobrymi kandydatami wydają się wzmaki mające w granicach 70-100W na kanał czyli gdzieś w granicach 200-300W z mostka i takie które jednocześnie cieszą się choć w miarę dobrą opinią wśród użytkowników. Na myśl przychodzą mi np. Rodek 480i, Phase RS4, uDim RM V41. Bardziej cenione modele z wyższych półek oczywiście też podpadają pod rozwagę ale i stosunkowo nisko notowany Mgnat Clasic 480 może okazać się całkiem dobrym typem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem wreszcie okazję posłuchać (nie u siebie) Zapco 300 na morelki elate zapiętego, drzemie mały szatan w tym wzmaku a woofery bardzo chcą grać, trzeba im tylko trochę pomóc i gałkami pokręcić :) Ma potencjał ten wzmak a opinie o nim wcale nie są przesadzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mial podzialac, czyzbys mu udostepnil Zapa na testy? :D

No nieee :) to to tak jakby miał cząstkę siebie oddać :D to by nie przeszło :) stegusia zabrałem tylko.

Sinoff czy już coś podziałałeś... ;)?

:D bo jestem ciekaw :D

Nie jeszcze nic nie robiliśmy, ale wyniku pozytywnego się spodziewam, inaczej być nie może. Daj znać jak do Łodzi będziesz się wybierał, paczuszka czeka już na Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K4.02 , tylko tak na pół gwizdka pójdzie, to max, gdzieś ciut wyżej jest kreska, której nie wolno przekraczać tym bardziej że jako test będzie Tosca - Joe Si Ha (spirit catcher version) :)

Ale jak powiadają starzy górale, że "watty to nie wszystko" więc i inne aspekty grania też będą poćwiczone :D

 

przyjedź i zobacz :P

W sumie racja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mostkach mowisz jak mniemam? :D

 

Raczej tak ale z 2 kanałów dla porównania też trzeba będzie zapodać dla jakiegoś punktu odniesienia.

 

na ktora? :wink: jak mniemam Grzesiowy warsztat? :)

Wszystko od pogody zależy, coś się wymyśli, wczesne popołudnie najlepiej żeby trochę dziennego światła jeszcze było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Black Gold wreszcie wygrzany, właściwie już przed falą mrozów pokazał prawdziwe oblicze.

Swego czasu pisałem, że dziwnie jego granie odbieram i to się wcale nie zmieniło - właściwie to go wcale nie ma i zauważam jego brak dopiero gdy nie gra. Charakter jak dla mnie całkiem neutralny, jeszcze bardziej trafne będzie twierdzenie, że w ogóle nie ma charakteru ale w tym pozytywnym słowa znaczeniu.

Jest szybki, nawet bardzo, nie znalazłem kawałka z którym by sobie nie poradził. Przed montażem ciut niepewnie patrzyłem na moc, którą wedle producenta jest w stanie przyjąć - niby marne 150W, jednak impedancja 8ohm robi swoje :) Na chwilę obecną, przy mocno odkręconym vol dostaje jakieś 180-200W/ 8ohm i to w zupełności wystarcza do dobrego poklejenia z przodem.

Można by jego granie porównać do jakiś tam innych subów ale ... nie ma to większego sensu i raczej nie będę tego robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak jest? Na chwilę obecną bardziej pasuje "jak było" :) Może powiem po kolei, chyba będzie lepiej :)

Tak, Black Gold zdążył się w pełni wygrzać jeszcze przed falą mrozów. Mimo stosunkowo małej mocy, którą może przyjąć jest i tak w stanie zdominować całkiem mocno pompujące AD-ki więc grał lekko skręcony. Dwie cechy są w tym subie dominujące: szybkość i precyzja. O szybkości kilka słów już napisałem, są jak najbardziej aktualne, to jeden z tych na prawdę szybkich i nie zostających w tyle. Bas z tego suba właściwie sam pcha się pod przednią szybę. Precyzji ciut trzeba było pomóc przez dobranie odpowiedniego cięcia i odpowiedniej głośności względem wooferów. Trochę zabawy z tym miałem ale akordy gitary basowej granej wooferem i wspomaganej subem jako punktowe źródło dźwięku rekompensują z nawiązką poświęcony czas.

Żeby nie było tak słodko, to i zadra też się trafiła. O zejście suba chodzi. Tu przyczynę w zbyt małej skrzynce upatruję, momo dołożenia watoliny czegoś jednak mi brakowało. Sądzę, że 22-23 litry netto i pudełko w 2/3 wypełnione watoliną byłoby optymalne czyli jakieś 4-5 litrów więcej niż moja żywiczna skrzynka w boczku. Pokleiłem taką skrzynkę i właśnie celu przymiarek BG został wydłubany z auta. O tym jak Black Gold w niej gra napisze zapewne za jakiś czas jej właściciel, albo i nie napisze :wink: Nie, nie :) mój BG nie poszedł do sprzedania, odpoczywa na półce, nie jestem jedynym posiadaczem takiego suba na naszym forum :)

Jak już FUBU wspomniał - Black Gold odpoczywa na półce, po trosze z przypadku :) Moje oko przyciącnął całkiem nepozorny sub w rozsądnych kosztach, nikt go niechciał, to go kupiłem :)

Już trochę czasu minęło jak gra w aucie i mam wrażenia niemal identyczne jak w przypadku BG plus dwa bonusy: doskonale zadowala się pojemnością mojej skrzynki w boczku i ma zdecydowanie mniejszy apetyt na prąd. Po dobraniu cięć i głośnści trochę bardziej niż dotychczas przyjrzałem się opóźnieniu (przyspieszeniu) suba. Dotychczas czas suba ustawiałem względem czasu lewego woofera. Tym razem poszedłem z czasem suba w kierunku prawego woofera i efekt zdecydowanie lepszy jest. Pozorne źródło dźwięku grane z woofera a wykańczane przez suba nabrało konturowości, wrażenie trochę podobne polepszania ostrości na zamazanym obrazie. Niby mały kroczek do przodu, a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...