Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może wzmacniacze jeszcze odpowiedniej temperatury nie złapały :rotfl:

:) to jak zmieniasz płytę w napędzie też sprzęt musi się wygrzewać bo inna muzyka leci - zwłaszcza jak wkładasz nową płytę lub dawno nie używaną :P - :zdrowko:

Zacytuję na tą okazję słowa gościa z innego forum, Hellsin zapewne kojarzy kogo mam na myśli :)

 

"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu"

 

zapewne nie o to chodzi :P może to być wrażenie osobiste, nie mniej jednak jak już zmieniamy skrzynię do suba, na inną, to to wrażenie tak samo występuje :)

Albo gdy sub leżakuje na półce miesiąc lub dwa, trochę czasu mija nim dojdzie do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to raczej głośnik się układa czy może wzmak po takich przepinkach? A może jedno i drugie? No i jeszcze jak by wyglądały pomiary w aucie "przed" i "po" :)

A miałem odrobinę nadziei, że ktoś trochę bardziej obeznany z tematem i pokusi się o naświetlenie mi sprawy, a tu cisza... ale skoro

 

"Każdy problem ma rozwiązanie - skoro nie ma rozwiązania, to nie ma problemu"

to pozostaje całą sprawę zostawić w spokoju. Moja konkluzja po tym pytaniu bez odpowiedzi jest jedna - ustawienie czasów, cięć i gainów przed ułożeniem się głośników mija się z celem. Pozostaje jeszcze kwesta pomiarów do pasywki... ale to już zupełnie inna para kaloszy... :)

 

No dobra skoro nie można o układaniu się głośników to może trochę o kablach jakie mam w aucie pociągnięte.

Główny zasilający to 35mm², odejścia na wzmaki z 10mm², masa z karoserii, także 35mm², dodatkowo wymienione fabryczne masy na 16mm² i dołożony dodatkowy przewód altek/aku 10mm², przed wzmakami wpięty jest kondek ZPC-1F21HQ, zresztą praktycznie wszystkie przewody prądowe Zealuma sa. Oprawki na bezpieczniki miniANL od Audisona są http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/5081.html albo bardzo podobne do tej z linka. Klipek zasilany jest, +/-, bezpośrednio z aku.

W sygnałówkach ciut większy rozrzut, tweetki - eagle mc90, woofery - bliżej nie określony kabel o nazwie PowerPax, sub - lanzar, nie pamiętam symbolu ale praktycznie taki sam jak MDS Dynamic, przynajmniej wizualnie.

Głośnikowe za to bardziej "egzotyczne" tweetki 2x0.75mm², woofery 2x1.5mm², oba z firmy Tasker http://www.tasker.it/ALLEGATI/OTHER/733.pdf a głośnikowy na suba to znów Zealum - 2.5mm².

Ilość prądu, którą mam do dyspozycji wysoka nie jest, "największy" altek, który znalazłem i który mogę zamontować w aucie bez przeróbek ma wydajność 80A, taki właśnie zamontowałem, aku, kwas, 44Ah.

W planach będą jakieś ruchy w sygnałówkach, na wiosnę może, teraz za zimno na takie manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, wzmak który chodzi w aktywce, może się układać pod sygnał / częstotliwość którą dostaje.

 

eee nie zgodzilbym sie, jakos tak malo prawdopodobne mi sie to wydaje. Raczej kwestia tego ze dlugo lezakowany wzmak potrzebuje troche rozruchu do uzyskania spowrotem swoich mozliwosci, a aktywka i pasywka nic tu nie ma do rzeczy. a w przypadku nawet wygrzanych glosnikow po jakims czasie lezakowania guma w zawieszeniu moze troche zesztywniec i tez potrzebuje czasu na uzyskanie swoich standardowych parametrow pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz obciążony całym pasmem gra lepiej.

Pod jakim względem gra lepiej i według jakich kryteriów było to oceniane (pytam tak z ciekawości)

A ja to usłyszałem po M1'ce. jak Ciągnie całe pasmo ( cały 3way) i ma co robić przy tym gra wyraźnie lepiej.

Rozumiem że dla porównania była aktywka wykonana na trzech szt. M1 ciągnących oddzielnie każde pasmo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, wzmak który chodzi w aktywce, może się układać pod sygnał / częstotliwość którą dostaje.

W pasywce, np. takiej jak u FUBU, będzie tak jak w przypadku aktywki, z kolei przy dzieleniu jak w ori zwrotce ciągnie w wieku przypadkach właściwie całym pasmem i tu ciężej będzie wyłapać różnicę.

 

Raczej kwestia tego ze dlugo lezakowany wzmak potrzebuje troche rozruchu do uzyskania spowrotem swoich mozliwosci, a aktywka i pasywka nic tu nie ma do rzeczy. a w przypadku nawet wygrzanych glosnikow po jakims czasie lezakowania guma w zawieszeniu moze troche zesztywniec i tez potrzebuje czasu na uzyskanie swoich standardowych parametrow pracy

W moim przypadku tylko jeden wzmak na tweetkach musiał się rozruszać, pozostałe dwa jedynie zamieniłem miejscami a głośniki wygrzane mam.

 

Sposób cięcia nie ma znaczenia ale wyczytałem gdzieś że wzmacniacz obciążony całym pasmem gra lepiej.

Może być jak piszesz, też swego czasu czytałem dyskusję o tym ja się ma do siebie pędzenie przodu z jednego wzmaka dwu-kanałowego/jednej cztero-kanałówki/dwu dwu-kanałówek od jednego producenta, z tej samej serii. Dzielę aktywnie więc raczej nie spróbuję puszczenia całego pasma z jednego wzmaka. Myślę że podpinając u siebie dwa lub trzy wzmaki tej samej serii obrabiające całe pasmo uzyskam całkiem niezłą spójność mając jednocześnie stosunkowo mało problemów ze strojeniem.

 

 

A ja to usłyszałem po M1'ce. jak Ciągnie całe pasmo ( cały 3way) i ma co robić przy tym gra wyraźnie lepiej.

No właśnie, gdzie znalazłeś 3szt. M1 w jednym aucie dla porównania?

 

 

Podłączyłem 3 dni temu wzmacniacz na tw, który leżał w szafie kilka tygodni. Uruchamiam radio... szok, brzmi jak tania china :przestraszony: Minęło kilka dni- eee, gra lepiej.

Coś w tym jest...

Dziś zapiąłem na tweetki leżaka z półki, na razie bez rewelacji trochę szorstko i plastikowo, posłucham ze 2-3 dni i coś skrobnę... ale fakt, coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pasywce, np. takiej jak u FUBU, będzie tak jak w przypadku aktywki, z kolei przy dzieleniu jak w ori zwrotce ciągnie w wieku przypadkach właściwie całym pasmem i tu ciężej będzie wyłapać różnicę.

 

Nie miales przypadkiem Grzesiu na mysli bi-ampingu? :wink: bo moja zwrotka rozni sie od "oryginalnej" w zasadzie glownie rozdzieleniem przeciez :)

 

 

Dzielę aktywnie więc raczej nie spróbuję puszczenia całego pasma z jednego wzmaka.

 

 

Przeciez kisisz jedna 4 kanalowke wiec ja osobiscie nie widze problemu zeby puscic Twoj system z jednego wzmaka nawet przy cieciu aktywnym. Tak wiem ze powiesz ze bedziesz mial ADeki niedowatowane ale moze na czas testu po prostu zapomnij ze Eclipse ma volume powyzej 60? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miales przypadkiem Grzesiu na mysli bi-ampingu? :wink: bo moja zwrotka rozni sie od "oryginalnej" w zasadzie glownie rozdzieleniem przeciez :)

Tak :)

 

Przeciez kisisz jedna 4 kanalowke wiec ja osobiscie nie widze problemu zeby puscic Twoj system z jednego wzmaka nawet przy cieciu aktywnym. Tak wiem ze powiesz ze bedziesz mial ADeki niedowatowane ale moze na czas testu po prostu zapomnij ze Eclipse ma volume powyzej 60? :D

Ano kiszę tyle że to będą 4 kanały, a miałem na myśli amp 2-kanałowy, jeden kanał na jedną stronę. Tak swoją drogą przez chwilę tak miałem zapięte jak sugerujesz,tyle że dla sprawdzenia wzmaka, jest to jakiś sposób najpierw przód na tweetki i teł na woofery, a po kilku dniach odwrotnie.

I poniżej 60-ciu mówisz... hmmm... jakoś się przemęczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie 3 M1 do porownania ale tez nie o to tu chodzi. Jesli podłacze ją pod całe pasmo gra to lepiej. Zauwazylem zmiane nawet w profilu wysokich tonow ( tw+ śr pasywnie) graja przyjemniej. Niestety M1 jest za słaba na woofery- nie da sie z nich wszystkiego wyciagnac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...