Skocz do zawartości

Sinoff - mydło i powidło


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie się to czyta ... ja nie mogę! Temat o HSK zamknięty, to sobie inne duperele wzięli do rozbiórki na części pierwsze ...wyluzujcie panowie. Mamy przecież czerpać radość z naszego hobby , a nie kłócić się jak kto ma zaciśnięte końcówki na przewodach . Słyszy ktoś różnicę przy obu wersjach zaciśnięcia?* Chodzi o solidność? Tak? Panowie to proponuje wyjść z domku, iść do auta, otworzyć maskę i sprawdzić jak PROFESJONALIŚCI , bo za takich uważam konstruktorów aut zrobili wam połączenia w waszych kochanych wozidełkach .

 

Jak ktoś lubi/ może/ chce /kazano mu ** mieć to zrobione super profi na maszynie za kilka tysi euro (pewnie takie są), to kto mu broni? Jeśli komuś jednak starczy zaklepane młotkiem na drugim młotku , to też mu wolno ...to jego auto i jego klocki ;)

 

 

 

* chętnie poczytam ...ba chyba nawet chętniej jak temat na audiostereo o połączeniu sprzętu HA "lepszym" kablem do gniazdka :)

 

**niepotrzebne skreślić

 

 

Żebym nie był gołosłowny > http://www.audiostereo.pl/kable-sieciowe-warto-czy-nie_60957.html

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 826
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Sinoff

 

Prosze bardzo. Fotki koncowek z przeznaczeniem do instalacji samochodowej.

 

"Ty się jeszcze nie napracowałeś i gawędziarstwo przez Ciebie w tym temacie uprawiane raczej między bajki wkładam."

Prosze Cie zakoncz ocene mojej osoby gdyz wogole mnie nie znasz.

 

Ciekawe dlaczego zawodnicy dB Drag uzywaja takich koncowek...? Hmmm... moze dlatego zeby bylo jak najmniej strat na takich polaczeniach...?

Moze i moje odpowiedzi sa krotkie, ale dla mnie sa to rzeczy oczywiste. Probujac podwazac moja wiedze proponowalbym zaczac od siebie.

Odpowiedz mi na jedno pytanie. Jaki cel mial pomiar napiecia robiony przez Ciebie? Przeciez napiecie bedzie takie same jak puscisz je przez kabel 0,5mm2 jaki i przez 50mm2.

post-4866-020436300 1295289015_thumb.jpg

post-4866-082064100 1295289022_thumb.jpg

post-4866-048854500 1295289033_thumb.jpg

post-4866-071365800 1295289043_thumb.jpg

post-4866-004675600 1295289053_thumb.jpg

post-4866-037445400 1295289064_thumb.jpg

post-4866-080716600 1295289075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę moderatorów o zablokowania możliwości pisania osobom, które nie mają pojęcia o elektryce.

Stwierdzenia w stylu :

"Odpowiedz mi na jedno pytanie. Jaki cel mial pomiar napiecia robiony przez Ciebie? Przeciez napiecie bedzie takie same jak puscisz je przez kabel 0,5mm2 jaki i przez 50mm2."

cofają rozwój cywilizacji do epoki kamienia łupanego lub do czasów przedszkola.

Jeśli ktoś w szkole podstawowej nie nauczył się prawa Ohma to nie powinien się wypowiadać na forum tylko wrócić do podstawówki i się nauczyć.

Jeżeli ktoś 24 godziny wcześniej przytakuje, że jednak nie ma zastrzeżeń do prawa Ohma i że przy połączeniu szeregowym przez wszystkie odbiorniki przepływa prąd o takim samym natężeniu a potem pisze takie herezje to w ogóle nie powinien się zajmować elektryką.

 

Jakby ktoś miał wątpliwości to napięcia się nie puszcza gdyż jest to różnica potencjałów.

W przewodach przepływa prąd czyli przemieszczają się wolne elektrony. Ruch elektronów czyli przemieszczanie się ładunku w czasie to jest natężenie prądu.

 

PS

Jeżeli autor tej wypowiedzi naprawdę zajmuje się elektryką to proszę .... daleko od Pruszkowa bo mi się skończą w domu świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego... Zauwaz prosze, ze kolega Sinoff podal pomiary napiecia i o tym tez napisalem.

 

"Jakby ktoś miał wątpliwości to napięcia się nie puszcza gdyż jest to różnica potencjałów." - teraz to juz naprawde nie masz sie czego czepiac.

 

"Jeżeli ktoś 24 godziny wcześniej przytakuje, że jednak nie ma zastrzeżeń do prawa Ohma i że przy połączeniu szeregowym przez wszystkie odbiorniki przepływa prąd o takim samym natężeniu a potem pisze takie herezje to w ogóle nie powinien się zajmować elektryką."

 

Ty o pradzie ja o napieciu. Przeczytaj najpierw zanim cos napiszesz i zaczniesz kogos oskarzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie sa koncowki do lutowania.

 

bardziej chodzi mi o środek - czy jeszcze w rurki wlewałeś cynę i itp. co by powietrze wyprzeć, bo jakiś czas temu tak samo była dyskusja o zaciskaniu konektorów na kablach

 

Powiem Tobie, ze powietrza to chyba tylko sladowe ilosci sa. W celu eliminacji wlasnie powietrza powinno sie ja zaciskac od oczka w strone kabla.

Foto troche slabe bo robione telefonem.

post-4866-009444600 1295294887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w domu instalację c.o. wykonaną "z miedzi" do jej łączenia wykorzystuje się wyłącznie ..... . Bez problemy wytrzymuje bardzo wysokie ciśnienia i jest całkowicie szczelna co oznacza że w połączeniach nie ma powietrza. Przy łączeniu elementów stosuje się jedną z właściwości spoiwa którym się łączy.

Resztę dociekliwi doczytają :wink: .

PS

O tych właściwościach uczyłem się najpierw w szkole teoretycznie ale potem praktycznie tą wiedzę sprawdziłem przy rozbudowie instalacji gdyż ... robiłem to samodzielnie :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tam na pewno, najwazniejsze zeby szczelnie zaizolowac zeby czynniki zewnetrzne nie mialy dostepu do golej zyly.

Moj "ulubieniec" nawet chyba o tym pisal. :wink2:

Przecież można dać troszkę w złączkę pasty lutowniczej, włożyć przewód, podgrzać i dobrze zacisnąć (metodą jaką kto sobie życzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy karmienie trola nie ma sensu , on i tak ma racje , trzeba przytaknac i zamknac temat to moze dirtyweekender bedzie mial okazje wykazac sie w innej dziedzinie niz zaciskanie koncowek w jeden jedyny dobry sposob.... Wszyscy widza ze dyskusja prowadzi do.... :zabanowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wrzuciłem fotki karmika, czas by był najwyższy zmienić go na budkę lęgową. Pierwotny odlew został wykonany w zwykły sposób , a na ścianki boczne poszła płyta HDF grubości 8mm dwustronne laminowana żywicą i matą szklaną. Teraz przyszedł czas na pogrubienie ścianek. Najpierw ściankę wyłożyłem warstwą maty, na nią poszła żywica i świeży i mokry laminat wcześniej spasowany kawałek HDF-u. Zamiast ścisków użyłem wkrętów do drewna, po utwardzeniu żywicy usunąłem je. Zrobienie ścianek w ten sposób ścianek gwarantuje znacznie większą wytrzymałość niż w przypadku ścianki z litego MDF-u przy podobnej wadze. W podobny sposób wykonałem swego czasu zabudowę, jest lekka i jednocześnie wytrzymała.

post-4056-094076100 1295730867_thumb.jpg

post-4056-047578500 1295730899_thumb.jpg

post-4056-095319200 1295731226_thumb.jpg

post-4056-091403400 1295731234_thumb.jpg

post-4056-022951600 1295731241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...